Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK6] Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

jacekszymek1 - 21 Paź 2014, 16:03
Temat postu: [MK6] Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Witam na początku się przedstawie bo jestem tutaj nowy. Mam na imię Jacek pochodze z okolic Tarnowa i na pewno zagoszczę tu na dłużej. od piątku jestem posiadaczem mk6 z 2006r w automacie i stąd moje pytanie jaki olej polecacie do tej skrzyni i jak wygląda sprawa z wymianą filtra w skrzyni bo nigdzie nie mogę takowego znaleźć
Z góry dzięki za pomoc i do zobaczenia na spotach :)
Pozdrawiam [/b]

SnoopyPL - 28 Paź 2014, 19:02

Podbiję temat, również posiadam MK6 w automacie, ASO uparcie twierdzi, że w automacie nie wymienia się oleju (tiaaa Mercedes w 722.6 też tak twierdził, aż się opamiętał ;) ) Czy ktoś ma jakieś informację nt. temat ?
vegetagt - 28 Paź 2014, 19:13

to jest powershift?
SnoopyPL - 29 Paź 2014, 08:06

Rozumiem że pod pojęciem Powershift kryje się tzw. półautomat ?
Mój jest tradycyjnym 4-biegowym automatem, bez możliwości ręcznej zmiany biegów (wg dekodera VIN 4 Speed Auto - AW 80 lub Ford 4F27E - różne źródła, różnie podają)

vegetagt - 29 Paź 2014, 12:30

ja mam zapis, że przy co 60tys km/3 lata "Change oil automatic transmission (Only under difficult conditions)".
Ciekawe, co jest rozumiane przez difficult conditions. Zobacze jeszcze, czy moje ASO coś ciekawego powie :)

kuba87 - 29 Paź 2014, 13:08

jechać do firmy która sie specjalizuje w skrzyniach automatycznych, zmienia i po kłopocie :)
jacekszymek1 - 29 Lis 2014, 16:08

ja mam ten powershift tzn automat z funkcją z możliwością manuala :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group