Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [Lakiernictwo] [Mk4] Lakierowanie - polerka?

maslak555 - 12 Paź 2014, 14:28
Temat postu: [Lakiernictwo] [Mk4] Lakierowanie - polerka?
Witam, wczoraj całkiem amatorsko pomalowałem swoją fieste, ponieważ postanowiłem ją sam zrobić, wspawałem progi, podłoge. Było to moje pierwsze spotkanie z pistoletem i kompresorem, z racji że nie mam pojęcia o tym wyszło to niezbyt dobrze. Ale czego można było się spodziewać po takich umiejętnościach a raczej ich braku, sprzęcie (kompresor 24l) i pistolecie z castoramy za 99zł. Nie chciałem oddawać auta do lakiernika ponieważ nie w tym sens, to nie auto na zloty, lecz na dojazdy do pracy. Chciałbym się dowiedzieć co zrobić teraz z tym lakierem żeby nabrał więcej odbicia, połysku. Co polecicie?
Dodam że malowałem czarnym akrylem.

Oto zdjęcia.




Jondi - 12 Paź 2014, 14:36

moim zdaniem trzeba teraz wypolerować ten lakier
maslak555 - 12 Paź 2014, 15:40

polerka.. hmm. a jak dokładnie? maszynke jutro zakupie, jaka pasta? farecla była by ok?
Jondi - 12 Paź 2014, 17:40

Zajmuje się detailingiem i nie używam tego typu past więc nie wiem co Ci polecić. Natomiast z tych past co ja używam to musiał byś wydać z 300zł + jakieś 700 na maszynę :)
polerowałeś kiedyś? Bo jak to źle zrobisz to malowanie od nowa...

I od razu mówię, że nie dam sobie jaj urwać że trzeba to polerować bo po prostu nie widzę tego lakieru i nie mam jak go pomacać. Kwestia też tego co za lakier kupiłeś i ile jest on wart

mario3991 - 21 Paź 2014, 14:56

Jak nie ma zacieków jakiegoś baranka to można jeździć szczególnie że jest to auto na dojazdy do pracy.
brodaty33 - 29 Mar 2015, 23:42

Może użyj po prostu wosku do karoserii? Powinien nadać odpowiedni blask lakierowi, takie jest moje zdanie.
ElGrey - 30 Mar 2015, 18:34

Malowałeś bazę + klar, czy też gotowcem jednoskładnikowym ???
Zdjęcia są kiepskie więc trudno cokolwiek powiedzieć, ale to wygląda jak półmat, a nie normalny połysk, może za słabo rozlał Ci się lakier.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group