Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Na zimnym silniku ciezko wchodza biegi

kamil208 - 1 Maj 2014, 21:21
Temat postu: Na zimnym silniku ciezko wchodza biegi
witam.posiadam auto od 2 miesiecy nie znam jego przeszlosci bo jestem 1 wlas w Polsce i od dwoch dni mam problem.gdy jade rano do pracy lewarek i biegi strasznie ciezko wchodza(gdy np z pracy juz wracam wszystko jest oki) biegi wchodza delikatnie i plynnie.fgdyby to byla zima i mrozy to bym sie nie dziwil ale teraz mamy temp duzo powyzej 0 kolega mi powiedzial zeby wymnienic olej w skrzyni jesli tak to na jaki?orginal ,zamiennik fiesta st 2.0 150km
tbone001 - 3 Maj 2014, 13:58
Temat postu: Re: Na zimnym silniku ciezko wchodza biegi
A wsteczny jak wchodzi, gdy objaw niesprawności występuje? Zgrzyta?
Jeśli tak się dzieje, zajrzałbym do sprzęgła.
Ja akurat miałem tak, że na zimno biegi wchodziły nawet nieźle, a po rozgrzaniu było bardzo źle (na postoju przy włączonym silniku nie dało się włączyć żadnego biegu). W mojej trzeba było wymienić sprzęgło.

TSRules - 4 Maj 2014, 20:03

może właśnie kwestia oleju w skrzyni
slawek - 4 Paź 2014, 21:58

Witam.
Mam podobny problem w MK6. Gdy silnik jest zimny to ciężko wchodzi wsteczny i zgrzyta, czasem z trudem wchodzi jedynka ale nie zgrzyta. Po przejechaniu kilkuset metrów wszystko już jest w porządku.
Problem jest zawsze rano gdy silnik jest zimny, więc najpierw wrzucam wsteczny i dopiero odpala, wtedy jest ok. Czy ktoś podpowie co może być tego przyczyną? Dzięki :)

kuba87 - 4 Paź 2014, 22:00

zbyt gęsty olej
Badi - 4 Paź 2014, 22:01

Przyczyna jest to ze olej przekladniowy jest cholernie gesty, proste.
slawek - 4 Paź 2014, 22:09

Kilka dni temu w serwisie forda wymienili olej w skrzyni i nic to nie dało. Twierdzą, że fiesty tak już mają i nic się z tym nie zrobi. Czy może być inna przyczyna tego zgrzytania, niz zbyt gęsty olej?
kuba87 - 4 Paź 2014, 22:14

jeśli tam jest wybierak na linkach to może któraś linka zaczyna umierać
slawek - 4 Paź 2014, 22:18

Dzięki za podpowiedź. Inny mechanik zasugerował wymianę wysprzęglika. Czy to zlikwiduje zgrzytanie?
Puff - 4 Paź 2014, 23:58

Jeśli układ się nie wysprzęgla poprawnie, to przyczyną może (aczkolwiek nie traktuj tego jak pewnika na 1000000%) być wysprzęglik. Tyle, że tutaj po paruset metrach problem znika, więc to nie to.

Są dwa rodzaje olejów do skrzynek - półsyntetyczne i syntetyczne. Obydwa 75W90. Te pierwsze potrafią nieźle zgęstnieć w zimie, z tymi drugimi generalnie nie ma problemu. :)

TSRules - 5 Paź 2014, 13:51

wysprzęglik ? nie sądzę, zresztą nawet jeśli to dołączą inne objawy których nie sposób przegapić :)
slawek - 5 Paź 2014, 19:43

Bardzo wszystkim dziękuję za podpowiedzi i rady. Czeka mnie więc wymiana oleju. Mam nadzieję, że to załatwi sprawę. Dzięki :)
vegetagt - 5 Paź 2014, 22:01

jak mialem slaby olej, to autem dało sie jechać nawet na luzie :P Kola ciągnęły do przodu na tyle, ze auto się toczyło po parkingu :)
TSRules - 6 Paź 2014, 10:34

no ale autor już wymieniał olej w skrzyni, to drugi raz wymienia ? trochę bez sensu ...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group