Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Głowica silnika 1.8 TD a 1.8 D

FreshSensi - 22 Mar 2014, 19:51
Temat postu: Głowica silnika 1.8 TD a 1.8 D
Witam wszystkich, chce zapytać o to czy głowica z silnika 1.8 TD jest taka sama jak głowica z silnika 1.8 D. Problem polega na tym że muszę wymienić głowicę, a w okolicy do kupienia znalazłem tylko od silnika doładowanego. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Puff - 22 Mar 2014, 20:21

Jest taka sama - p&p :)
FreshSensi - 23 Mar 2014, 13:04

W monatażu również żadnych róznic jak np. grubość uszczelki?
Puff - 23 Mar 2014, 13:16

Głowicę powinieneś splanować tak czy siak, więc kwestia tego ile ściągnąłeś i czy zamierzasz zwiększać komprechę. 0,05 mm możesz zebrać bez zmiany uszczelki. W tych silnikach fabryczne uszczelki miały chyba 2 ząbki, więc każde ściągnięcie 5 setek to teoretycznie dodatkowy ząbek.
Jaszczur - 24 Mar 2014, 11:15

Pufcio napisał/a:
Głowicę powinieneś splanować tak czy siak


Wszyscy planują głowice z tych silników, a producent pisał wyraźnie: NIE zaleca się tego robić w przypadku głowic żeliwnych 1.8D/TD.

Puff - 24 Mar 2014, 12:53

Jaszczur napisał/a:
Wszyscy planują głowice z tych silników, a producent pisał wyraźnie: NIE zaleca się tego robić w przypadku głowic żeliwnych 1.8D/TD.

A można zapytać czemu? Rozumiem, że żeliwo jest cięższe w obróbce, ale bez przesady...

Jaszczur - 24 Mar 2014, 14:10

Wszyscy to robią z automatu - to coś jak rytuał typu "zdjęta czapka = planowanie". A tymczasem przy zachowaniu kolejności odkręcania/zakręcania śrub głowicy nie ma potrzeby jakiejkolwiek obróbki tejże. A jeśli nie ma takiej potrzeby, to po co to robić na siłę, jeśli nawet producent nie przewidział takiej konieczności? ;)
pawel_mk3 - 24 Mar 2014, 14:32

Ja w kilku autach zrzucałem głowicę i nie planowałem jej. Co innego jak wypluło uszczelkę, to tak.
Marcinowaty - 24 Mar 2014, 21:19

Nadgorliwość = kaska dla planujący za $. Wydaje mi się że głowice żeliwne są mniej podatne na odkształcenia w porównaniu z aluminiowymi.
Puff - 25 Mar 2014, 11:07

Żeliwo trudniej "zepsuć", fakt.

Rozumiem Wasze argumenty i przyjmuję do wiadomości ;)

Wytknę jednak jeden aspekt - jeśli silnik był przegrzany, to założenie takiej głowicy bez uprzedniego splanowania, sprezentuje same kłopoty. Wystarczy, że wiem co u mnie się działo jak się silnik przegrzał przez mechanika-partacza...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group