Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - [MK3] Brak sprzęgła - luźny pedał

n1k0d3m - 28 Lut 2014, 12:32
Temat postu: [MK3] Brak sprzęgła - luźny pedał
Cześć

Mam problem ze sprzęgłem, a raczej jego brakiem. Zaczęło się od delikatnego szarpnięcia przy wciśniętym sprzęgle. Później już tylko luz na pedale i brak reakcji. Obstawiałem linkę, ale ona jest cała. Druga rzeczy to samoregulator, ale on też dział. Pedał jest cały czas w górze, ale chodzi prawie bez oporu.

Więc skoro linka i samoregulator są ok obstawiam tarczę albo docisk.

Tylko czy przy uszkodzonej tarczy/docisku można ruszać z biegu i wrzucać kolejne, bo zrobiłem w ten sposób jakieś 25 km i nie jestem pewny co mogło się stać.

Pozdrawiam

Marcinowaty - 2 Mar 2014, 21:16

Wygląda na rozwalona sprężynę talerzową w docisku. Pora zwalać skrzynie. Idzie szybko
Krzysiek - 4 Mar 2014, 11:24

ostatnio miałem problem ze sprzęgłem, luźny pedał tak samo myślałem że to zerwana linka na bank a okazało się że dźwigienka trzymająca cięgno/linkę sprzęgła złamała się na kawałki :)
n1k0d3m - 4 Mar 2014, 12:51

Dużo jest rozkręcania żeby to zrobić? Ma ktoś może zdjęcia zdemontowanej skrzyni i jak to wygląda od środka?
mario3991 - 4 Mar 2014, 13:34

Będzie ci potrzebny kanał ewentualnie jakiś podjazd żeby przód był wyżej odkręcasz wszystko od skrzyni tj przeguby linkę sprzęgła czujnik wstecznego i co tam jeszcze jest, a następnie samą skrzynię od bloku silnika czyli wszystkie śruby które łączą skrzynię z blokiem. Ja w golfie 2 wymieniałem sprzęgło i zajęło mi to prawie dwa dni ze względu na to że wtedy byłem kompletnym laikiem :-P
Marcinowaty - 4 Mar 2014, 21:33

Podstawki wystarczą żeby podnieść przód i można skrzynie wyciągnąć bez kanału, polecam wyjęcie półosi ze skrzyni

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group