Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK2] Luz na kołach i piszczenie

dajuko - 22 Kwi 2013, 01:14
Temat postu: [MK2] Luz na kołach i piszczenie
W sobotę byłem wymienić opony, gdy podniosłem przód zauważyłem, że mam luzy zarówno z lewej jak i z prawej strony. Podejrzewam,że to łożyska. Dodatkowo od paru tygodni słyszę dziwne piszczenie z lewej strony. Nie słychać go przy przyspieszaniu, ale gdy zdejmę nogę z gazu wyraźnie dźwięk się nasila. Częstotliwość emisji dźwięku zmniejsza się z prędkością. Najlepiej go słychać poniżej 40km/h. Dźwięk ten przypomina brzmieniem mechanizm starego magnetofonu na kasety. Czy przyczyną powstawania tego dźwięku może być łożysko? Jeżeli nie to czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być??
vegetagt - 22 Kwi 2013, 01:48

Ja bym podniósł jedną strone auta, wrzucił piątkę i poszedł na zewnątrz słuchać, skąd piszczy :P Ale generalnie opis wskazuje na łożysko :)
dajuko - 22 Kwi 2013, 03:21

Wrzucić piątkę?
vegetagt - 22 Kwi 2013, 11:47

w sensie, ze odpalam silnik, wrzucam bieg, koło się kręci w powietrzu i slucham, czy to od niego idzie pisk, czy może spod maski.

Zbyt myśl skróciłem :)

dajuko - 22 Kwi 2013, 11:53

silnik mi nie zgaśnie? auto nie pojedzie :D ? nie kumam
vegetagt - 22 Kwi 2013, 12:10

jak będzie podniesione i nie spadnie ci z lewarka, to nie pojedzie. Oczywiście dobrze było by mieć stabilny lewarek bądź kogoś w aucie, jakby coś się nie udało ;)

Silnik nie zgasnie, będzie na jałowym sobie pyrkał.

Myślę jeszcze, czy przypadkiem bez obciążenia ten pisk nie zniknie, ale moje dojechane łożyska piszczały z obciążeniem jak i bez niego.

dajuko - 22 Kwi 2013, 12:15

dobra wszystko jasne, dzięki :) jak myślisz, z takim piszczącym łożyskiem mogę zrobić jeszcze 1000km czy raczej jest to niebezpieczne?
vegetagt - 22 Kwi 2013, 12:32

dajuko, pewnie dałoby radę, ale mozesz zniszczyć piastę, co daje +100zł do ostatecznego rachunku.

Generalnie robota nie jest trudna, można pod blokiem zrobić, tylko trzeba mieć wybijak do łożysk (chyba miedziany?), by nie porysować powierzchni zwrotnicy.

dajuko - 22 Kwi 2013, 12:43

ok, dzięki wielkie :) !
dajuko - 22 Kwi 2013, 12:45

a poleciszz jakieś dobre i w miarę tanie łożyska? w zeszłym roku wymieniałem komplet łożysk z przodu, ale kupiłem je po ~20zł i jak widać oszczędność się nie opłaciła
blind227 - 22 Kwi 2013, 12:50

nie tylko jakość się liczy ale i umiejętny montaż :)
dajuko - 22 Kwi 2013, 13:03

łożyska OPTIMAL? Miał ktoś?
vegetagt - 22 Kwi 2013, 14:51

Mam z przodu optimala. Opinie są różne, raczej na minus. Ja nie narzekam ale mało jeżdze. Zrobiłem na nim ~1600km i jeszcze działa.. ;)

---teoria z doopy:
Głównie narzekali wlasciciele aut powyzej tony, także w lekkiej fieście powinny dawać radę :>
---koniec teori z doopy.

Nie wiem, czy półka wyżej to już nie będzie skf za prawie 200zł, więc kierując się ekonomią, wziąłbym optimale(jakby jakiś wybór był, eh...)

dajuko - 22 Kwi 2013, 15:52

no ja zrobiłem od zeszłego roku ~10000-15000km i padły obydwa. Z tyłu wymieniłem też jedno około 10000km temu i już buczy. Także odradzam.. jadę poszukać jakichś tanich łożysk byle nie chińskich ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group