Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK7] Czujniki parkowania

dkowal91 - 26 Lut 2013, 08:28
Temat postu: [MK7] Czujniki parkowania
Witam! jestem tutaj świeży i nie wiem czy był już ten temat czy nie, otóż moja dziewczyna kupiła sobie przed zimną fieste wszystko fajnie działalo bez zarzutu, problem zaczął się w środku zimy... konkretnie chodzi o czujniki parkowania wstecznego... zawsze było tak że po wrzuceniu biegu wstecznego autko pikalo po dojeżdzaniu tylem do przeszkody, teraz po wrzuceniu wecznego jest ciągły dzwięk.... nie reaguje na przeszkody ani nic... poprostu cały czas piszczy w bagazniku.... pomozecie?? co mogło się stać?? jak naprawić??
Kruszon - 26 Lut 2013, 16:11

Pewnie uszkodzony jest jeden z czujników
michal77 - 26 Lut 2013, 17:21

Z instrukcji:
Kod:
Wskazówka: Jeżeli wysoki sygnał dźwiękowy
włączy się na 3 sekundy, oznacza to usterkę.
Układ zostanie wyłączony. Układ powinien
zostać sprawdzony przez właściwie
wyszkolonego mechanika.

dkowal91 - 26 Lut 2013, 22:03

michal77 napisał/a:
Z instrukcji:
Kod:
Wskazówka: Jeżeli wysoki sygnał dźwiękowy
włączy się na 3 sekundy, oznacza to usterkę.
Układ zostanie wyłączony. Układ powinien
zostać sprawdzony przez właściwie
wyszkolonego mechanika.


Mój piszczy przez caly czas nie tylko 3 sekundy...

miro2013 - 26 Lut 2013, 23:58

Wpisz w google: Bosch Parkpilot URF 4, następnie na zdjęciach podejrzyj jak jest zbudowany układ. Pozostaje Ci już tylko wejść pod auto i sprawdzić, ewentualnie poprawić połączenia, kable itd. Na podstawie google jest to dość specyficzna usterka, podmiana centrali nic nie daje, czyli jak wcześniej powiedziano należy skupić się na czujnikach, złączkach, okablowaniu.
Jeżeli natrafisz na złącza to rozepnij je i zrób ich konserwację.

dkowal91 - 20 Maj 2013, 09:52

poodrywały się kabelki od czujników w kostkach.... naprawilem i teraz mam innny problem wysiadł buzzer.... wymieniłem buzzer, na taki jak zakladają przy instalacjach gazowych... i czujniki parkowania, dzialają jak chcą... tj. faktycznie pokazuje przy przeszkodzie ciągły dźwięk, ale w momencie kiedy nie ma przeszkody też sygnalizuje że się zbliża do jakiejś przeszkody... Jakieś pomysły??

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group