Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Dużo pali i okropnie kopci przy rozruchu,

MasterChef - 3 Sty 2013, 18:38
Temat postu: [MK3] Dużo pali i okropnie kopci przy rozruchu,
Witam,
Jestem tu nowy tak samo jak i jestem nowym posiadaczem Fieścinki,
Moje pytanie brzmi:
Co się dzieję z moim silnikiem ? Fiesta z silnikiem 1.4 która pali około 11-12L/100KM ? To troche wygórowany wynik jak na taki silniczek. Dodatkowo przy pozostawieniu auta na 1-2 dni bez rozruchu przy jego odpalaniu strasznie kopci i nierówno chodzi. Silnik przeważnie utrzymuje się na poziomie 1100RPM nigdy nie zeszło poniżej. Temperatura silnika wg wskazówki bardzo powoli i mozolnie wspina się ku górze, mianowicie mi osobiście nie wyszła poza biały obszar na zegarze od temp.
Liczę na odpowiedzi, podpowiedzi i rozwiązania.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Parzych - 3 Sty 2013, 21:20

MasterChef napisał/a:
Silnik przeważnie utrzymuje się na poziomie 1100RPM nigdy nie zeszło poniżej. Temperatura silnika wg wskazówki bardzo powoli i mozolnie wspina się ku górze, mianowicie mi osobiście nie wyszła poza biały obszar na zegarze od temp.
Skoro silnik jest cały czas niedogrzany, to komp trzyma go cały czas na ssaniu i stąd takie spalanie, długie dystanse pokonujesz :?:
mihor - 3 Sty 2013, 22:02

Spala Tobie dużo bo uwalony termostat bez przerwy otwarty, silnik nie może się dogrzać. Stąd takie wysokie spalanie.
Bo jak pali tak dużo to silnik moment się nagrzewa.
Wymontuj termostat tylko przy dokręcaniu za mocno nie dokręcaj - popęka kopułka.
Daj znac jak posżło.

MasterChef - 5 Sty 2013, 08:57

A skąd to kopcenie ?
Czyli może to być uszkodzony czujnik temperatury tak ?
A lambda ? może to być też jej przyczyna ?
Ile mniej więcej taki silniczek pali ?
W przyszłym tygodniu zabieram się za moją pchełkę więc napisze oczywiście co i jak no i może zrobie nawet kilka zdjęć i wrzucę :)

Parzych napisał/a:
długie dystanse pokonujesz :?:



Nie bardzo, przeważnie są to dystanse śródmiejskie.

Grax - 5 Sty 2013, 09:55

Czarny dymek - bogata mieszanka niebieskawo siwy szukaj nowego silnika - pali olej albo remont

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group