Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Problem po remoncie silnika 1.3

czanklas1993 - 1 Sty 2013, 19:31
Temat postu: [MK3] Problem po remoncie silnika 1.3
Witam.
Mam problem bo wczoraj jezdzilem swoja fiescina i przy dodawaniu gazu zaczela "kichac", nie pali na jeden gar i bardzo muli, utrzymuje jeszcze wysokie i falujace obroty i po chwili gasnie. co do odpalania to nie ma z nia problemu. A co do remontu to polegal na wymianie panewek bo obrocil na drugim korbowodzie i wyregulowaniu zaworow. kable swiece i cewka zostaly wymienione rok temu. Przed remontem bylo wszystko ok procz tego ze obroty falowaly i czasami gas. Fiesta 93r 1.3 silnik na monowtrysku.
Prosze o szybka pomoc ;)

Marcinowaty - 1 Sty 2013, 21:46

czanklas1993 napisał/a:
A co do remontu to polegal na wymianie panewek bo obrocil na drugim korbowodzie i wyregulowaniu zaworow.


To nie jest remont silnika, tylko reanimacja trupa.
Zmontowałeś wszystko starannie? Może są gdzieś jakieś nieszczelności?
Może to pomoże
http://forum.samnaprawiam...226e2bc151ff086

czanklas1993 - 2 Sty 2013, 11:17

no moze i reanimacja. ale niewiedzialem jak to nazwac. zlozylem wszystko ladnie starannie nawet jak go zlozylem to odpalilem go i chodzil w miare dobrze czasami na jeden cylinder nie palil. ale dopiero jak na drugi dzien jechalem po kumpla i wtedy zaczal strzelac i mulic. strzelanie i mulenie to moze byc przyczyna tego ze chodzi na trzy gary? ale pytanie dlaczego nie pali na wszystkie cylindry? o nieszczelnosci tez myslalem(uszczelka pod glowica) ale wolalem was sie poradzic. zeby nie wydawac kasy na marne. a co do silniczka krokowego to wymienialem go rok temu na uzywany ze szrotu.
drjanusz - 2 Sty 2013, 11:30

czanklas1993 napisał/a:
strzelanie i mulenie to moze byc przyczyna tego ze chodzi na trzy gary? ale pytanie dlaczego nie pali na wszystkie cylindry?

Pewnie że to może być przyczyną,może też szlag trafił świeczki-kable musisz poszukać(podmienić) bo tego to wiedzieć my nie możemy na odległość :sad:

czanklas1993 - 2 Sty 2013, 12:06

zobacze co do swiec i kabli no ale one dopiero rok maja a tak to chodzil tylko mialem problem z obrotami. obroty to falszywe powietrze moze lapac bo silniczek krokowy tez wymianialem. to tylko moje takie sugestie. ale kto pyta nie bladzi. zaraz ide zobaczyc czy cos da sie zrobic.
szynszyl - 2 Sty 2013, 14:02

czanklas1993 napisał/a:
co do swiec i kabli no ale one dopiero rok maja
jakbyś poczytal forum, to kable mogą mieć i 3 mies i szlag je trafi.. kupisz tanie podróby i płacz potem
czanklas1993 - 2 Sty 2013, 16:37

no akurat ja nie placze xD tylko troche dziwne to jest jak dla mnie. sprawdzilbym co do swiec i kabli ale u nas caly czas deszcz pada a nie mam akurat dostepu do garazu ;/

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group