Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - Polerowanie reflektorów

PacMan - 14 Paź 2012, 20:24
Temat postu: Polerowanie reflektorów
Witam wszystkich forumowiczów :-)

Chciałbym zaoferować swoja usługę jaką jest polerowanie reflektorów z tworzyw sztucznych.

Wielu użytkowników boryka się z problemem matowych reflektorów na który jest kilka rozwiązań:
-Kupno nowych (dość drogie rozwiązanie)
-Kupno używanych (cena przystępna tylko trzeba uważać żeby nie kupić lamp z anglika ;-( )
oraz:
-Polerowanie swoich

Temat był już poruszany na forum, ale nie każdy ma możliwości i chęć to robić samemu dlatego proponuje swoją usługę.

Efekt takiego zabiegu prezentuję na reflektorach kolegi z forum FORD'a COUGAR'a jak i na lampach jednego z klientów.

Przed polerką:






Efekt po polerce:






Kontakt:

nautilius11@o2.pl lub 607-578-545

uri90 - 15 Paź 2012, 08:23

mógłbyś napisać czym i jak to robisz?
Marcinowaty - 15 Paź 2012, 20:40

Skoro na tym zarabia to zapomnij :rotfl:
trzeci - 15 Paź 2012, 21:07

Panowie, przecież to nie jest czarna magia :)
U nas też jest temat jak można to zrobić - zobacz

Podobny poradnik z forum Focusów - czytaj

uri90 - 16 Paź 2012, 15:11

trzeci napisał/a:
Skoro na tym zarabia to zapomnij


:yes:

trzeci napisał/a:
Panowie, przecież to nie jest czarna magia
U nas też jest temat jak można to zrobić - zobacz


:ok:

markos2101 - 16 Paź 2012, 21:22

PacMan napisał/a:
nie każdy ma możliwości i chęć to robić samemu


kolega wcale nie twierdzi że to czarna magia

uri90 - 17 Paź 2012, 00:14

ale ten post brzmi jak reklama/ oferta handlowa, a o możliwość wystawieia czegoś takiego chyba wartałoby zapytać zarządzających forum i znaleźć do tego odpowiedni dział
a kolega zakłada osobny temat (a nawet dwa), mimo, że taki na forum juz istnieje, tylko po to by czerpać z tego korzyści :devil:

niektórzy, tak jak ja, włożyli trochę roboty by pokazać innym jak pewne rzeczy przy samochodie zrobić samemu, by osiągnąć dobry efekt i nie chcą za to ani złotówki, więc moim zdaniem forum to nie portal z anonsami, żeby przedstawiać swoją działalność :-)

ja też mam utworzyc dział "Meble na wymiar najwyższej jakości" i podać stronę internetową i oferować tam usługi sowjej firmy, którą prowadzę??

<8>

Parzych - 17 Paź 2012, 00:36

uri90 napisał/a:

ale ten post brzmi jak reklama/ oferta handlowa
Bo to jest reklama/oferta handlowa... :9:
PacMan - 17 Paź 2012, 01:53

Witam ponownie.

Widzę dyskusja aż wrze. Technologia nie jest wielką tajemnicą żeby się nad nią rozpisywać. Poważniejsze tematy mojego autorstwa są w FAQ dla mk6.

Dla zainteresowanych:
1. Czyścimy reflektor
2. Szlifujemy reflektor papierem wodnym 1500->2500 (ręcznie lub maszyną) do uzyskania jednorodnej powierzchni.
3. Przy użyciu polerki z zastosowaniem twardszej białej i później miękkiej czarnej gąbki polerujemy reflektor pastą typu G3 z jednoczesnym zraszaniem wodą żeby nie przypalić szkła.
4. Finalnie polerujemy mleczkiem do tworzyw sztucznych.

Żadna filozofia tyle, że nie każdy ma czas, chęci i sprzęt żeby to zrobić samemu więc zaproponowałem swoją usługę.

Jeśli innym FF'maniakom temat się nie podoba można go zamknąć i usunąć bo widzę, że towarzystwo jakieś takie sztywne.

Parzych - 17 Paź 2012, 03:14

PacMan, nie że się nie podoba, tylko raczej nie w tym dziale umieściłeś, bo tu to bardziej porady i instrukcje "co i jak"... Ale już zaczyna grać po Twoim ostatnim poście... :ok: W/g mnie powinien powstać jeszcze jeden poddział: "Usługi", może w giełdzie...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group