Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK5] Szalejące kontrolki, rozrusznik nie kręci

valus - 12 Lut 2012, 10:44
Temat postu: [MK5] Szalejące kontrolki, rozrusznik nie kręci
Witam

Jak dotąd autko spisywało się wyśmienicie, paliło super nawet podczas mrozów.
Jednak kilka dni temu z niewiadomych powodów nagle odmówiło posłuszeństwa.
Objaw jest taki że wszystkie kontrolki mi szaleją, auto nie daje się odpalić, rozrusznik nie kręci (nawet po podłączeniu innego auta kablami), elektryczne zamki i światła działają ok.
Akumulator daje 12,9V.
Prawdopodobnie problem tkwi w braku masy ale może się mylę.
Sprawdziłem i przeczyściłem przewód masy z minusa akumulatora na karoserię.
Wypiąłem klemę minus i łączyłem minus z akumulatora kablami na silnik i na karoserię by sprawdzić czy kontrolki się uspokoją.
I nic.

Ile jest przewodów masowych w Fieście?
Gdzie siedzi przewód łączący silnik do masy?
W czym jeszcze może być problem?
Czy to możliwe że akumulator mi padł (sprawdzę niedługo na innym)?

Będę sprawdzać przekaźniki.
Aha, jeśli macie książki/instrukcje do tego modelu (1.8TDI 2001r) podeślijcie.

Wszystkie rzeczowe sugestie mile widziane.

Dzięki i pozdrawiam

Puff - 12 Lut 2012, 10:58

Jeśli próbujesz odpalać klasycznie (kluczykiem), a efekt jest taki jak powyżej (wskazówki szaleją), to znaczy, że aku umarł.

Swoją drogą - jak się kable podpina pod inne auto, to te drugie auto:
-musi być odpalone i fajnie, żeby miało ciut wyższe obroty niż biegu jałowego
-najlepiej by było dieslem (jeśli odpalasz diesla - bo akumulatory do traktorów mają większy prąd rozruchowy)

...a i kable nie mogą być kupione w Tesco za 10zł, bo takie to możesz co najwyżej sobie wokół szyi okręcić i iść na LoveParade.

O takich oczywistościach jak to, że nie każdy akumulator ma minus z tej samej strony i można omyłkowo połączyć minus do plusa i vice versa, myślę, że wspominać nie muszę :)

JoeMix - 12 Lut 2012, 11:08

valus napisał/a:
auto nie daje się odpalić, rozrusznik nie kręci (nawet po podłączeniu innego auta kablami), elektryczne zamki i światła działają ok.
Spróbuj na włączonych światłach, czy przygasają trochę,,, druga sprawa, poszukaj temat o rozruszniku w którym opisałem jak na krótko go sprawdzić, to bardzo niedawno temu było, nie chce mi się ponownie pisać, i sprawdź co wtedy,,, tylko się nie przejedz :P http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=61327
valus - 15 Lut 2012, 10:44

Sprawdziłem przekaźnik świec żarowych, był w porządku.
Podłączyłem inny akumulator, odpalił bez problemu.
Wiec wszystko sugerowałoby że padnięty jest akumulator.
Kupuje nowy i zobaczymy.

okoniowaty - 9 Paź 2014, 23:50

Witam

Może podepnę się pod temat. Podpowie mi ktoś jaki rozrusznik jest do 1,8 TDDi musi być tylko od tego sinika?? Czy może być z fokusa 1.8TDCi?? ogólnie jak można podmieniać rozruszniki?? Auto stoi u mechanika, mam szukać rozrusznika a nigdzie nie ma typowo od mojej fieścinki.

mario3991 - 18 Paź 2014, 17:20

A nie lepiej zregenerować ??

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group