Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - [MK6] Gałka zmiany biegów

hawaj - 26 Lut 2011, 17:35
Temat postu: [MK6] Gałka zmiany biegów
Witam Otóż przymierzam się do wymiany gałki zmiany biegów na jakąś od st-eka :) Tylko jedno bardzo mnie denerwuje że cała ta gałka jest za wysoko osadzona i wygląda jak wajcha u malucha...Nie wiem czy ktoś z was to robił ale chyba da się to jakoś skrócić?? :-P
Neo178 - 26 Lut 2011, 19:23

Ja mam z ST-ka. Odkręcasz obecną, zakładasz np. tą z ST i wsio. Ta z ST jest krótsza chyba o 2-3cm. Pewny do końca nie jestem czy dokładnie tyle, ale niewiele się różni.
hawaj - 27 Lut 2011, 10:31

Neo178 napisał/a:
Ja mam z ST-ka. Odkręcasz obecną, zakładasz np. tą z ST i wsio. Ta z ST jest krótsza chyba o 2-3cm. Pewny do końca nie jestem czy dokładnie tyle, ale niewiele się różni.


Tak wiem ale nigdzie w rozsądnej cenie niemogę dorwać takiej gałki...Mogę nawet mieć obecną tylko żeby to nie była taka wysoka wajcha? chyba użyję szlifierki i spawarki :hahaha:

mieszko - 27 Lut 2011, 10:53

Ja kupiłem coś takiego ; miałem pewne obawy bo fotka była niewyraźna , napisałem do Sprzedającego , odpowiedź : mk6 , 2003 rok ; kupiłem , przyszła , wyczyściłem mydłem z wodą , potem nałożyłem pastę i wygląda całkiem - całkiem . Cena nie była porażająca - 50 zł. więc cudów nie ma ale jest znacznie lepiej niż było .
Parzych - 27 Lut 2011, 14:17

Ja mam z Foki MK2:

Jest dużo ładniejsza od wszystkich Fiestowych... :yes:

mieszko - 27 Lut 2011, 14:22

Ładna ; z przeróbkami czy bezpośrednio ???
Parzych - 27 Lut 2011, 14:32

Musiałem od spodu dodać plasterek spienionego PCV żeby pogrubić i pasek naokoło żeby powiększyć oryginalny dól tej gałki...

[ Dodano: Nie 27 Lut, 2011 14:34 ]
I jeszcze podcięcie zrobić z boku...

Neo178 - 27 Lut 2011, 23:21

hawaj, musisz poszukać na allegro jakiejkolwiek części z st. Czyli jeśli widzisz, że jakiś kolo sprzedaje boczki od st to piszesz do niego czy nie ma czasem na sprzedanie gałki. Jeśli ktoś sprzedaje jakąś część to najprawdopodobniej ma auto na części. Ewentualnie istnieje jeszcze taka opcja, że podpierwiastkował ze szrota :D Ale tak jak mówię, wchodzisz na allegro (jeśli chcesz po kosztach) i szukasz części z ST - piszesz do sprzedającego czy nie ma interesujących Ciebie części.
Jeśli chcesz nówkę to dzwoń do aso i przygotuj sobie miękkie posłanie i nitroglicerynę na serducho :D w aso kolo za nówkę zaśpiewał 750plnów (1,5roku temu) za gałkę z mieszkiem !! Poyebało ich :fox:

hawaj - 27 Lut 2011, 23:53

Interesuje mnie taka gałka jaką pokazał Parzych , jest trochę mniejsza i skraca to minimalnie całą wajchę tylko nigdzie niemogę takiej dorwać wrrrr :bezradny:
Parzych - 28 Lut 2011, 00:42

Właśnie w katalogu Fiesty z 2006r wypatrzyłem, że ta gałka była jako akcesoryjna również do Fiesty...
hawaj napisał/a:
tylko nigdzie niemogę takiej dorwać wrrrr :bezradny:
Musisz cierpliwie szukać...
hawaj - 28 Lut 2011, 08:58

Parzych napisał/a:
Właśnie w katalogu Fiesty z 2006r wypatrzyłem, że ta gałka była jako akcesoryjna również do Fiesty...
hawaj napisał/a:
tylko nigdzie niemogę takiej dorwać wrrrr :bezradny:
Musisz cierpliwie szukać...


A pamiętasz ile za nią wybuliłeś? :twisted:

Parzych - 28 Lut 2011, 14:19

Coś ok 120-130zł... nie pamiętam dokładnie, bo to było w grudniu 2007r...
hawaj - 28 Lut 2011, 15:25

Parzych napisał/a:
Coś ok 120-130zł...


No to niemało...

Parzych - 28 Lut 2011, 15:34

Cytat:
No to niemało...
Zawsze można kupić superhipermegatjuning za parę dych...
mieszko - 28 Lut 2011, 18:16

Parzych napisał/a:
Cytat:
No to niemało...
Zawsze można kupić superhipermegatjuning za parę dych...


Sługo szukałem gałki do siebie ale nic nie mogłem znaleźć ; chciałem kupić na Allegro uniwersalną za 35 + wysyłka (nawet ładna , nie powiem) , przeszło mi gdy zobaczyłem ją w Norauto w rzeczywistości...

Neo178 - 28 Lut 2011, 18:38

mieszko napisał/a:
Sługo szukałem gałki do siebie ale nic nie mogłem znaleźć ; chciałem kupić na Allegro uniwersalną za 35 + wysyłka (nawet ładna , nie powiem) , przeszło mi gdy zobaczyłem ją w Norauto w rzeczywistości...


No ale chyba to oczywiste, że skórzanej gałki (nowej) za parę dyszek nie kupisz ..w najlepszym wypadku to będzie "skóra" ze szczura .. A to, że wygląda jak kupa na kiju to inna sprawa :fox:
Dobre rzeczy muszą kosztować, bo po kosztach to można sobie auto z ćwiartek sklepać - takie jest moje zdanie.

mieszko - 28 Lut 2011, 18:42

Nie chodzi mi o to że skóra czy skóra ekologiczna czy inny wynalazek bo z tym się pogodziłem . Gałka była nieproporcjonalnie mała , równie dobrze mógłbym sobie zamocować włącznik do kierunkowskazów (ten od wycieraczek zarezerwowany dla wersji z podnoszonym wstecznym) .
Neo178 - 28 Lut 2011, 20:02

mieszko napisał/a:
Gałka była nieproporcjonalnie mała , równie dobrze mógłbym sobie zamocować włącznik do kierunkowskazów


"Zalety" tjuningu uniwersalnego..

hawaj - 13 Mar 2011, 17:52

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do gałki , bo na alledrogo niema nic takiego :V:
Neo178 - 13 Mar 2011, 19:29

Jak podoba Ci się jakaś inna (z innego auta) i Ci przypasuje to też możesz sobie założyć. Innej opcji raczej nie masz, jeśli ori co masz jest na wylocie to albo od ST/Ghia albo jakakolwiek inna pasująca.
mieszko - 13 Mar 2011, 19:54

hawaj napisał/a:
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do gałki , bo na alledrogo niema nic takiego :V:


Do siebie kupiłem tak naprawdę z d*** , wchodzę , szukam , wszystko to całe zestawy za 100 - 150 zł , jedna niby podobna do MK6 , napisałem do Sprzedawcy , odpisał że MK6 , kupiłem za 50 z wysyłką takie cuś , do tego skórzany mieszek i szafa gra...

Obserwować i czekać , ewentualnie możesz podjechać na szrot czy w tym podobne miejsce lub zastosować się do rad Neo178 ale to wymaga trochę pracy i pomysłowości .

ficus - 30 Mar 2011, 09:27

Mam wrażenie że te wszystkie gałki fordowskie by podeszły do MK6.
TUTAJ jest gałka która wygląda jak ta montowana np w c-maxach.
Da się to zamontować do MK6?

a czy np z mk7 dałoby rade?

Parzych - 30 Mar 2011, 12:40

ficus napisał/a:
TUTAJ jest gałka która wygląda jak ta montowana np w c-maxach.
Da się to zamontować do MK6?
Da się... :yes:
Cytat:
a czy np z mk7 dałoby rade?
Jeśli nie zmienili średnicy drążka i gwintu to też da radę...
Neo178 - 30 Mar 2011, 13:55

ficus napisał/a:
TUTAJ jest gałka która wygląda jak ta montowana np w c-maxach.


Wygląd gałki jest identyczny jak tej z Fiesty ST, tyle, że ta z fiesty ma czerwone cyferki.

hawaj - 1 Kwi 2011, 13:52

Zamówiłem takie cuś . Jak przyjdzie paka to założe i pokaże jak się prezenci :devil: :devil:


Sabaku Kyuu - 1 Kwi 2011, 20:17

jak się nie mylę to taka ja mam ; p

chyba po FL takie były ;p

hawaj - 1 Kwi 2011, 23:21

Sabaku Kyuu napisał/a:
chyba po FL takie były ;p


Ja też mam Fieste po lifcie a takiej niemiałem :twisted: Ta dokładnie jest od Focusa , ale były one też w Fiestach ale chyba tylko w ST <8>

Neo178 - 2 Kwi 2011, 01:18

hawaj, były, były, ale z czerwonymi cyferkami.
Sabaku Kyuu - 2 Kwi 2011, 09:49

to ja też mam taką.. i w wszystkich po 07' chyba tak jest.. ale nie wiem ; p

nie wymieniałem jej , od kupna taka jest ; p

moze 1 właściciel wymienił ; p alle watpie ; p

DziDzia - 2 Kwi 2011, 09:57

Parzych napisał/a:
Jeśli nie zmienili średnicy drążka i gwintu to też da radę...

A jak zmienili to co :?: Nie da się :?: Da się.. Tylko już nie P&P :)



pozdro :!:

ficus - 2 Kwi 2011, 18:31

ficus napisał/a:
Mam wrażenie że te wszystkie gałki fordowskie by podeszły do MK6.
TUTAJ jest gałka która wygląda jak ta montowana np w c-maxach.
Da się to zamontować do MK6?


Hawaj ubiegłeś mnie z tą gałką :twisted: To jest ta co wcześniej pokazywałem w linku :)

hawaj - 2 Kwi 2011, 22:36

ficus napisał/a:
Hawaj ubiegłeś mnie z tą gałką :twisted: To jest ta co wcześniej pokazywałem w linku :)


Ficus to nie jest ta , ta jest chyba od Transita i ma troszkę inny dół :D a moja jest tu ;

Cytat:
http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-focus-ii-2004-c-max-2003-i1499273255.html


:devil:

ficus - 3 Kwi 2011, 08:55

W takim razie zwracam honor :-)
Rogal - 4 Kwi 2011, 22:22

Sabaku Kyuu napisał/a:
to ja też mam taką.. i w wszystkich po 07' chyba tak jest.. ale nie wiem ; p

nie wymieniałem jej , od kupna taka jest ; p

moze 1 właściciel wymienił ; p alle watpie ; p


To zależy od wersji - moja Ambiente ma czarną i za żadne skarby jej nie wymienię. Czarne jest piękne. Srebne wstawki były w wyższych pakietach.

wannabe - 30 Wrz 2011, 13:44

http://galki.pl/?menu=ope...RD&model=Fiesta
k.kacper - 1 Sty 2014, 12:26

A ja mam pytanie w sumie analogiczne:

Czy gałka z fiesty MK7 podejdzie do fiesty MK6?
Nie chciałbym się wkopać z zakupem...

TAKA MIAŁABY BYĆ DOCELOWO ZAMONTOWANA:
http://allegro.pl/show_it...acf77d00be2ff62

Kruszon - 2 Sty 2014, 00:38

jak cos to mam taka do sprzedania wraz z mieszkiem ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group