Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Wyskakujący korek wlewu oleju

Dariusos - 3 Gru 2010, 18:17
Temat postu: [MK3] Wyskakujący korek wlewu oleju
Witam wszystkich!
Jadąc wczoraj autem coś mi strzeliło pod maską.
Natychmiast zatrzymałem auto zajrzałem pod maskę i zobaczyłem że korek od wlewu oleju wyskoczył. Zdziwiłem się i wcisnąłem korek z powrotem, po czym korek znów mi wybijał.
Dzisiaj jadąc autem nic takiego nie zauważyłem żeby coś podobnego się działo.
Czyżby ciśnienie oleju w mojej fiestce nawaliło...?

Będę wdzięczny za udzielenie pomocy.

Pozdrawiam

matrix-1990 - 3 Gru 2010, 18:19

noo bierz odme na chatę i włóż ją do słoika z wrzącą wodą razem z wężem odpowietrzającym (wyczyść ten syf ze środka)
JoeMix - 3 Gru 2010, 18:24

Wyjmij korek, szmatą nie zostawiająca włosków wytrzyj maź w dziurze co był korek, odczep wężyk z puszki filtra - zabierz do domu, ogrzej, wymyj ciepłą wodą - wysusz, rozbierz obudowę filtra powietrza, usuń maź ze środka, zwłaszcza z okolic podłączenia węza, zamontuj wszystko ponownie, po podłączeniu węza i złożeniu puszki filtra jak dmuchniesz w korek to ma być przejście - wciśnij korek na miejsce, jak lekko wchodzi to wymień uszczelkę na korku (oring), co jakiś czas zaglądaj pod korek, jak będzie majonez to wybieraj, uzupełniaj poziom oleju.

(jak chcesz robić extra, to odkręć dekiel zaworów - wyczyść wszystko z majonezu, załóż nową uszczelkę i zamontuj dekiel)

Dariusos - 3 Gru 2010, 18:28

Dziękuje za info :)

Pozdro

jackrzec - 3 Gru 2010, 18:28

A tak po za tym, to masz niezłe przedmuchy w tym silniku - pierścienie też powoli mówią "papa".

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group