Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - [MK6] Montaż radia CB - najlepsze miejsce

piwko2006 - 20 Paź 2010, 19:06
Temat postu: [MK6] Montaż radia CB - najlepsze miejsce
Witajcie !
Mam pytanie do Was, dotyczące montażu radyjka CB w Fieście.
Wcześniej miałem zamontowane w Tico pod popielniczką ( świetne miejsce ). Fiesta jest relatywnie nowym samochodem i trochę szkoda robić otwory, a jeśli już to w dogodnym miejscu.
Możecie mi powiedzieć kto z Was ma zamontowane NA STAŁE CB ? Moje jak na razie jeździ między fotelami i nie jest to dla mnie zbyt dobre miejsce (częste przestawianie fotela nie szprzyja zbytnio kablom, które są przyciskane przez fotel).
Z góry dzięki za wszystkie sugestie i fotki mile widziane.
Pozdrawiam

drzeniow - 20 Paź 2010, 19:38

moze schowku?
Stunt_Man - 20 Paź 2010, 19:46

nie chcesz dziurawić? no to na rzep kolego ;)
Krzysiek - 20 Paź 2010, 20:14

Miejsc jest sporo do montażu wystarczy ruszyć głową. Najpopularniejsze miejsca to na pionowo przy desce rozdzielczej (na jej boku) można też pod kolumną kierowniczą jak jest miejsce.
grzeste - 20 Paź 2010, 20:24

Albo w przykrywce od bezpieczników. Nie wiem jak jest w MK6, ale u mnie dwa otworki do mocowania radia + dwa do gruszki. Wszystkie w owej "przykrywce". Najważniejsze, że radyjka nie widać przy takim montażu z zewnątrz! No chyba, że ktoś przyklei swoje ślipia do szyby, dobrze poszuka to zobaczy.
wtyk - 22 Paź 2010, 20:14

wiem że to niebezpieczne i takie tam, ale ja zamontowałem pod fotelem, grucha leży pod ręcznym na półce/schowku, i uważam to za jedno z najlepszych rozwiązań ponieważ nie muszę tego targać ze sobą a z okiem nie jest widoczne i nic nie rzuca się w oczy

pod fotelem wyczaiłem dwa jakieś otwory, zastosowałem kołki tapicerskie, dwie śrubki i trzyma jak ta lala

do obsługi używam dwóch gałek, których położenie znam na pamięć i nie muszę odrywać głowy od drogi jeżeli majstruję coś przy radiu

AccessX - 22 Paź 2010, 22:51

A jakie masz radio w MK6? Jak na 1 DIN to kup kieszen na CB Radio za 20zł i wsio, montujesz nad/pod radiem i gra gitara. A jak potrzebujesz radia oryginalnego (2DIN!) to polecam ci kolo poid kierownicą po prawej stronie czyli po lewej stronie deski rozdzielczej. Małe śrubki, 2 wystarczą chyba i powinno być wygodnie :) .
CzaRmaX - 24 Paź 2010, 13:56

Najlepiej radio zamontować tak by było na stałe aby go nie demontować i też by było to mało rzucające się miejsce dla oczu złodzieja ale też żeby jego obsługa była wygodna. Ciężko jest znaleźć takie miejsce i często jest to sztuką kompromisu i pomysłowości :) . Gdy będziesz radio przykładowo rano zakładał a na noc demontował to jeżeli dużo jeździsz i będziesz tak często robił to istnieje prawdopodobieństwo, że szybko przerwie Ci się kabel od anteny przy radiu lub od zasilania - ja tak miałem (dużo roboty z tym nie ma ale jest to zawsze upierdliwe bo trzeba coś rozbierać, lutować i stroić). Trzeba na spokojnie sobie usiąść popatrzeć i się zastanowić gdzie zamontować i czy też jesteśmy w stanie poświęcić na to jakąś część z tapicerki :) . Czasami też minie trochę czasu i klika miejsc zanim znajdziemy to najwłaściwsze dla siebie :)
AccessX - 30 Paź 2010, 19:10

Ja dzisiaj zamontowałem, sobie pod kierownicą hmm po prawej stroniem, tak ze mam z 20-25cm jeszcze nad pedałami luzu. I poki co jestem zadowolony, mozna latwo przekrecic, zmienic kanal itp. Szukalem optymalnego miejsca. Ale przez te rozne ksztalty w fiescie mk6, postawilem na prostote. i akurat mam taki przywilej ze mieszkam na wsi, i garazuje w garazu. I nie musze sie martwic zbytnio o zlodziei. A pozatym mam manie ze musze spogladac ciagle na mojego krecika (czyt: fiesta) :) .
francesco - 6 Lis 2010, 20:01

Ja mam po lewej strony od kierownicy, w miejscu gdzie wystepowal maly schowek.
Wywalilem ten plastik od schowka, skorzystalem z 2 dziur, ktore tam byly i pasuje.
Dodatkowo wymienilem antene na dachu z radiowej na sirio tajfun, a radiowa zrobilem wewnetrzna. Teraz nie mam problemu z chowaniem/wyjmowaniem anteny do cb, nie wyginaja mi sie uszczelki i nie kapie przez nie woda, no i nie rysuje sie dach. Mi pasi.

Fordzik88 - 16 Gru 2010, 17:42

Witajcie, nie chce zaczynać nowego tematu więc dopisuje się tu :)
Otóż, posiadam fordzika fiestke mk3, zakupiłem sobie cb radio "Alan 109", moze ktoś w swojej fiestce posiada takie radyjko i pomógł by mi w kwestii jego zamocowania. Chodzi mi o to, gdzie by było najlepiej. Nie chce dziurawić i przykręcać go gdziekolwiek, ale niestety chyba nie będę miał wyjścia. Tak więc oczekuje waszych opinii i podpowiedzi gdzie by można było je zamontować, żeby nie wadziło... :P
Pozdrawiam

DemptD - 16 Gru 2010, 18:27

między fotele
Fordzik88 - 16 Gru 2010, 19:14

DemptD napisał/a:
między fotele


Poważnie? Czy sobie tylko żarty ze mnie robisz? :-)

Próbowałem, ale nie wiem jak to zrobić.

DemptD - 16 Gru 2010, 19:16

całkiem poważnie, ja tak mam już ponad 2 lata i zero problemów ;-))



tu widać

Fordzik88 - 16 Gru 2010, 19:41

Dzięki za podpowiedź spróbuję tak zrobić... :)
Bo myślałem żeby wyjąć półeczkę tą koło dźwigni skrzyni biegów i tam jakoś popróbować... Ale może faktycznie twój pomysł jest lepszy.
Jutro sprawdzę dzięki... :)

[ Dodano: Pią Gru 17, 2010 08:29 ]
A jeszcze mam takie jedno pytanko, czy w jakiś sposób je przymocowywałeś czy po prostu wcisnąłeś koło fotela?

DemptD - 19 Gru 2010, 20:14

Fordzik88, nie zaglądałem do tematu, postaram się jutro cyknąć fotkę i dostaniesz PW ;-))
Fordzik88 - 20 Gru 2010, 10:27

Podziękował, będę czekał na foto :)
DemptD - 20 Gru 2010, 15:04

Poszło :)
vwmg - 9 Sie 2012, 20:40

Ja mam zamocowane pod fotelem kierowcy.
Uchwyt mocowania radia pod fotelem przymocowałem za pomocą trytytek.
Radio tam pasuje idealnie. Przyciski i pokrętła są lekko schowane za krawędzią fotela dzięki czemu jest do niech wygodny dostęp a jednocześnie radio jest niewidoczne dla złodzieja.

Zarov - 23 Gru 2012, 01:27

Witam, wybaczcie, ze odkopuje temat, jednak poszukuje optymalnego miejsca do zamontowania Alana 109 w Mk6. Wiercenie jest ostatecznością i chciałbym tego uniknąć, z tego co wyczytałem rzepy nie trzymają i puszczają pod wpływem temperatury itd itd. Koło ręcznego i siedzenia pasażera nie mam zbyt dużo miejsca, a odsuwając fotel będzie radio latać. Mógłbym poprosić o jakieś konkretne zdjęcia, osób, które montowały cb radio w mk6?


Pozdrawiam.

art202 - 28 Gru 2012, 23:30
Temat postu: mam tak samo
pod fotelem kierowcy, najlepsze miejsce popieram
AccessX - 29 Gru 2012, 18:50

A głośnik używacie standardowy, czy dołączacie pod mini jacka i przykręcacie gdzieś z przodu?
DemptD - 30 Gru 2012, 21:56

a czemu kombinujecie z mocowaniem pod fotelem gdzie regulacja jest na ślepo i ledwo co później słychać? już nie mówiąc o sięganiu po gruszkę..
prototyp mocowania w aucie mamy (później było pomalowane i naciągnięta taka guma, żeby się deska nie drapała), z tego co mi wiadomo to Pufcio zastosował podobny patent do mk5, czyli do mk6 też się nada, jeden hak w uchyt na kubek, a drugi ciut głębiej, tylko to fajnie pomalować albo dać koszulkę termokurczliwą albo machnąć tą taką pseudo gumą w spreju..

bidżej - 29 Mar 2013, 13:27

do radyjka M-tech Legend III wydumałem u siebie w MK3 montaż wyjmowalny na rzepach - radyjko mocuje się do górnej powierzchni schowka przy bezpiecznikach. antena na magnesie z tyłu dachu po lewo (wyjście przez bagażnik).

miękka część rzepa na górnej ściance obudowy radia, naklejona w 3 rzędach wzdłuż radia. ostra część rzepa na górnej powierzchni schowka, naklejona w 3 rzędach w poprzek.

jest wygodnie, widać co trzeba, a po wyjęciu radia w zasadzie nie widać rzepów. trzyma się mocno (rzepy czarne, tesa, kupione w ciastoramie za paręnaście zł opakowanie)

mmbu - 30 Mar 2013, 17:32

A ja bym tylko przypomniał, że radio musi być zamontowane na sztywno. Nikt chyba nie chciałby dostać radiem w łeb w przypadku "rolki". Drugie niezrozumiałe dla mnie miejsce montażu , to obok kolumny kierowniczej nad kolanem. W razie wypadku radio pakuje nam się w kolano. Radio montowane na stałe wcale nie musi przecież być zamontowane z obudową. Można zdjąć obudowę i wstawić w deskę.
Michaus - 2 Kwi 2013, 08:30

mmbu zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o kwestię przedmiotów mogących latać po kabinie w razie "W", ale zdejmowanie obudowy nie jest najlepszym pomysłem bo:
a). tracisz gwarancję (jeśli nowe radio),
b). obudowa stanowi ekran, który zabezpiecza radio przed zakłóceniami.
Jeśli kombinuje się w ten sposób, lepiej kupić radio , które ma możliwość demontażu panela.

W Mk6 jeśli nie używa się fabrycznego "car audio", można wsadzić jakieś małe radyjko, w Mk3 w tunel środkowy + głośnik zewnętrzny np od zestawu głośnomówiącego Nokii (polecam).

jaqb - 16 Lip 2014, 21:39

Witam wszystkich
Mam takie pytanie być może dla niektórych banalne, mianowicie ostatnio wykorzystałem patent DemptD na montaż cb radia w swojej fieścinie :) ulepszyłem go jedynie szyjąc z materiału takie pokrowce na te metalowe zawieszki - za co bardzo dziękuję za podsuięty pomysł :brawo:
A teraz pytanie chciałbym przyczepić gruchę do tego schowka na monety, czy żeby go wyjąć muszę coś wyjmować z panelu czy sam ten schowek na monety się jakoś wyjmuje ??? Czy to się jakoś podważa jeśli tak to w którym miejscu ??
Jeśli ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć będę wdzięczny :)
z góry serdecznie dziękuje pozdrawiam

Parzych - 17 Lip 2014, 02:31

Ten trzymak na monety ma ząbki z góry i z dołu (mniej więcej pośrodku), może uda się go wyciągnąć wsadzając tam jakiś płaski np. nóż... Jeśli nie, pozostaje wyjąć radio i przez dziurę po nim ręką go wypchnąć od tyłu...
jaqb - 17 Lip 2014, 09:53

Parzych napisał/a:
Ten trzymak na monety ma ząbki z góry i z dołu (mniej więcej pośrodku), może uda się go wyciągnąć wsadzając tam jakiś płaski np. nóż... Jeśli nie, pozostaje wyjąć radio i przez dziurę po nim ręką go wypchnąć od tyłu...


Dzięki wielkie udało się wyjąć bez wyjmowania radia :jupi: zaczep na gruchę przykręcony także radio cb w pełni zamontowane :)

AccessX - 17 Lip 2014, 10:44

Jeszcze wrzuć zdjęcia jak to u Ciebie wygląda :) .
Tobol - 17 Lip 2014, 16:10

A ja mam tak i jest elegancko :D

DemptD - 18 Lip 2014, 20:14

jaqb, u mnie na fotce jest wersja wczesna beta ;) potem to zostało mocno dopracowane i poprawione :)
AccessX - 18 Lip 2014, 21:13

DEmptD to fotke wrzucaj ! A nie tekstuj ;]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group