Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK3] Szum w lewym przednim kole

bobolek1990 - 29 Mar 2010, 11:08
Temat postu: [MK3] Szum w lewym przednim kole
Witam mam mały problem ze swoją fiestą mianowicie kiedy jade sobie powiedzmy 40-60 km/h to praktycznie nie słychać nic a jak już jade 100-120 to już huczy ładnie lewe koło przy skręcie w prawo huk nasila się możliwe że to łożysko czy przegub ? podczas jazdy na wprost huczy.

Kod:
Proszę na przyszłość tagować tematy
i używać szukajki, bo temat był poruszany wielokrotnie.
- trzeci

JoeMix - 29 Mar 2010, 11:19

Przegub terkocze,,,,
bobolek1990 - 29 Mar 2010, 11:38

ale przegub chyba słychać jak się wolno jedzie i skręca a u mnie przy takiej jeździe nic nie słychać
JoeMix - 29 Mar 2010, 13:11

Niejasno napisałem,,, przegub terkocze a nie szumi, więc to raczej nie przegub,,,
Parzych - 29 Mar 2010, 14:04

Obstawiałbym łożysko...
bobolek1990 - 29 Mar 2010, 23:56

czyli mówicie że mogę bez zaglądania kupować już łożysko ?
dany_k24 - 30 Mar 2010, 01:16

jeśli przód to bez problemu sprawdzisz, dzwignij autko na lewarku poszarp za koło jesli ma luzy to na 90% łożysko i możesz iśc je kupić i chytać się za robotę
jest wiele tematów na forum jak je dokładnie wymienić i jak sprawdzic czy to napewno łozysko
ja miałem problem z wymiana bo zapiekło sie gniazdo na czopie i troche trzeba było sie pomenczyć choc z załozeniem nie było prościej bo nawet po wyczyszczeniu czopa cieżko wchodziło
więc zmątowałem sobie taka małą prazkę ze sróby paru podkładek i tulejii ze starego łożyska

bobolek1990 - 3 Kwi 2010, 23:15

a możecie mi jeszcze powiedzieć jakie jest tam łożysko ? jest to rocznik 92 silnik 1.1 na gaźniku. W tym modelu jest montowane podwójne łożysko czy jedno szerokie ? bo widziałem że są dwa modele...
lochu - 5 Kwi 2010, 10:45

mam 91 rok ale na wtrysku i jest tam podwujne lozysko, jesli chcesz troche jeszcze pojezdzic autem to kup takie drozsze. tanie rozsypuja sie po 10 tys km.ale najpierw upewnij sie czy to lozysko, sprawdz czy centralna sruba nie jest luzna. mialem taki przypadek.
kazio-n - 5 Kwi 2010, 10:56

lochu napisał/a:
mam 91 rok ale na wtrysku i jest tam podwujne lozysko, jesli chcesz troche jeszcze pojezdzic autem to kup takie drozsze. tanie rozsypuja sie po 10 tys km.ale najpierw upewnij sie czy to lozysko, sprawdz czy centralna sruba nie jest luzna. mialem taki przypadek.

Jak jest orginalna nakrętka piasty i zaklepana ( zabezpieczona ) na czopie to nie ma prawa się poluźnić. Miałem okazję widzieć zamiennik takiej nakrętki - szmelc i badziew :yes:

Marcinowaty - 5 Kwi 2010, 17:21

Musisz sie upewnić co do rodzaju łożyska.Poczytaj faq

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group