Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK2] Strumienica

szczepan522 - 19 Lut 2010, 23:06
Temat postu: [MK2] Strumienica
Tak się zastanawiam i szukam zmiany dźwięku mojej fofci (taki mały wiejski tjuning) zastanawiam się nad wywaleniem tłumika końcowego i wstawianie na to miejsce strumienicy... co wy na to nie chodzi mi jakąś moc bo cudów nie ma w mojej starej 1,0 chodzi jedynie o dźwięk nie ma pierdzieć jak w większości BMW a jedynie dawać mały pomruk no i najważniejsze jak to się ima pod względem prawnym ?
Żółwik Tuptuś - 19 Lut 2010, 23:23

Załóż przelotowy tłumik od DF-a
DziDzia - 19 Lut 2010, 23:25

Ja tam nie widziałem większej różnicy między końcowym od DFa a oryginalnym :rotfl:



pozdro :!:

blood_brother - 20 Lut 2010, 01:13

Wywal wszystkie tłumiki i zrób samą rurę :) Ja tak miałem, ale z obawy przed utratą dowodu, gdyż natężenie dźwięku wynosiło 98db na 92db dopuszczalne w przypadku braku wpisu w książce homologacyjnej, czy czymś takim, gdzie w przypadku wpisu natężenie nie może się różnić o 6% jeśli pamięć mnie nie myli od wartości wpisanej, założyłem jakiś tam przelotowy tłumik za 150zł i daje radę. Ale cholernie brakuje mi tego ryku...

Przejechałem jednak z tym rykiem bez problemu z Zamościa do domu i później jeszcze wycieczka do Władysławowa. Ale na widok policjanta szybko schodziłem z obrotami poniżej 2tyś.

szczepan522 - 20 Lut 2010, 11:35

blood_brother2, aż tak głośny to on nie ma być :rotfl: Miałem tak głośno jak mi pękła rura pomiędzy korlektorem a tłumikiem przednim pierdział jak stara... (nie powiem co) :hahaha:

a gdybym zamontował taka strumienice.

ot np :

http://allegro.pl/item920...taniej_hit.html

w tejże obudowie dużo by nie trzeba było przerabiać i nie różniła by się wiele od oryginalnego tłumika tylnego.

lub tą łskową również w obudowie...

http://allegro.pl/item929...talizatora.html

co wy na to ?

JoeMix - 20 Lut 2010, 12:56

szczepan522 napisał/a:
najważniejsze jak to się ima pod względem prawnym
Są normy hałasu, nie ważne czy będzie pierdzieć czy świszczeć byle nie głośniej niż ileś tam decybeli,,,
Sachar - 20 Lut 2010, 15:33

Strumienica, to pieniądze wywalone w błoto. Dzwięk możesz poprawić montując pierwszy, przelotowy tłumik z poldolota, tak zwany rozprężacz. Możesz go zamontować w połowie auta, a na końcu też jakiś przelotowy (może być od DFa) tylko utnij seryjną rurę z tłumika tak z 5 cm za tłumikiem i przyspawaj jakąś większę rynnę. Powinien powstać przyjemny basik na niskich obrotach, wyciszający się w miarę wzrostu obrotów. U mnie w grani po takiej operacji podczas przejeżdzania na wolnych obrotach na parkingu włączały się alarmy w autach, a w trasie nie było większej różnicy w porównaniu z serią.
blood_brother - 20 Lut 2010, 16:27

Żebyś nie zrozumiał, że z przelotowym tłumikiem miałem 98db :) Przy założonym tłumiku przelotowym jest znośnie dla otoczenia i da się spokojnie w środku rozmawiać, czy słuchać radia. Bez żadnego "ale" pod tym względem przeszedłem również przegląd.

A o normach już pisałem :) Zawsze w razie wątpliwości co do hałasu możesz podjechać na stację diagnostyczną i sobie zmierzyć. Co prawda jest to sprzęt rzadko używany i dopiero na trzeciej stacji udało mi się dokonać pomiaru, bo na dwóch poprzednich nie chciały działać te ich urządzonka. Teoretycznie kosztuje to 20zł, ale jak trafisz na miłego pana to nic nie zapłacisz (mi się tak udało :) ).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group