Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Światła drogowe

arturd7 - 26 Cze 2009, 23:17
Temat postu: [MK6] Światła drogowe
Witam wszystkich.
Chcę się was zapytać o włącznik świateł drogowych. Zauważyłem pewną dziwną sytuację. Gdy zgaszę silnik i wyłączę zapłon - przekręcam włącznik światem na pozycję off. Światła nie zawsze się wyłączą. Raz się wyłączą a raz nie - dziwne. Myślałem że wyłącznik się skopał. Znajomy powiedział mi żebym światła zapalał i gasił na włączonym zapłonie bo niektóre marki tak mają. Co o tym sądzicie - możecie mnie oświecić w tym temacie. Czy komuś też tak się dzieje??


Pozdrawiam

marekw - 27 Cze 2009, 08:25

Ten przełącznik musi działać bez względu na pozycję zapłonu.
ElGrey - 27 Cze 2009, 10:17

Swiatla drogowe i mijania zalaczaja sie tylko w pozycji 2 zaplon, na 1 i off nie dzialaja, z wylaczeniem sytlacji kiedy jest zalaczona funkcja opuznienia wylaczenia swiatel. Wowczs swiatla swieca sie nawet w przypadku wyjecia kluczyka i zamkniecia auta jeszcze przez chwile, nie pamietam jak to dlugo jest :)
Neo178 - 27 Cze 2009, 23:45

arturd7, ja miałem kiedyś w swojej podobnie :9: tylko u mnie było tak, że jak popadało i później było mocno wilgotno to efekt był taki, że świateł nie mogłem wyłączyć :yyy: Jedyne co daje rade, żeby je wyłączyć to czekać, aż same zgasną (oczywiście jak będzie na OFF), na włączonym zapłonie kręcić włącznikiem - niekiedy załączy i zgaśnie, a jeśli to nic nie da to wyłącznik dajesz na off i odpinasz aku na chwile. Gdzieś sie robi najprawdopodobniej małe zwarcie i nie rozłącza świateł.
WooYownik - 27 Cze 2009, 23:55

Ja nigdy nie spotkałem się z takim problemem .. mimo że mk6 użytkuję od 2003 roku ....
ElGrey - 28 Cze 2009, 09:23

No niestety ale takie kwiatki wysteuja w autach powypadkowych, bo wilgoc nie ma wplywu na elektryke w aucie fabrycznie poskladanym :| to nie zadna filozofia.
Trzeba posprawdzac wiazki elektryczne moze gdzies jest pognieciona izolacja i sie robi przy wilgotnej pogodzie zwarcie.

Wa51oL - 1 Lip 2009, 14:21

Wybaczcie że może głupio zapytam ale to jest rocznik 09 wiec czemu nie oddać do salonu na gwarancje.. chyba takowa jest?
arturd7 - 1 Lip 2009, 21:05

Rocznik 2006 i jest już po gwarancji - samochód bezwypadkowy :)
koleszko - 2 Lip 2009, 09:24

To ja się podepnę.
Nie działa mi dioda podświetlająca kontrolkę zaświeconych świateł przy liczniku..
Ostatnio nawet rozebrałem licznik (nie wiedziałem, że da się to zrobić w 5min i jest to takie banalne;) ale z wymiana diody to już tak łatwo nie będzie - jest zintegrowana z płytką na której jest cała elektronika.. nie wiem czy dać to jakiemuś elektronikowi? boje się że coś zepsuje - hmm czy w razie czego można bez problemu podłączyć licznik z innego auta? (a tak wogóle to fajnie by było gdyby się dało zamontować licznik z nowszego modelu: zamist http://allegro.pl/item652...brotomierz.html
taki http://allegro.pl/item666...3e_licznik.html )

ficus - 15 Cze 2010, 10:49

A co z sytuacją kiedy światła mijania raz się włączają a innym razem nie? Postojówki i drogowe działają bez zarzutu. Zauważyłem parę razy że zaświeciła się podczas jazdy kontrolka ręcznego (na około sekundę). Czy to też może być wina wiązki gdzieś przetartej/uszkodzonej?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group