Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Problem z CB

Allmag - 23 Kwi 2009, 16:05
Temat postu: Problem z CB
Witam Serdecznie

Mam radyjko Danita 3000 Multi, no i mam problem z nadawaniem i odbieraniem.
problem pojawił się zaraz po podłączeniu radyjka. Jako że w aucie nie posiadałem gniazda zapalniczki(tzn. była ale nie podłączona) podłączyłem Cb pod moje radio w aucie. Od początku nie dało sie nadawać odbiór był zakłócony ale dało sie słyszeć kogoś z nie dalekiej odległości.
Później chciałem poprowadzić kable prosto z aku. No i zaczęły sie schody. Nie ma odbioru, słychać prace silnika a redukcja szumów jest skręcona prawie na max. kiedy naciskam mikrofon wyświetlacz wariuje...
Co zrobić poradźcie coś PANY ;)

luki - 23 Kwi 2009, 16:49

proponował bym ci podjechać do jakiegoś magika co się zajmuje strojeniem radyjek, bo możliwe ze nie masz skalibrowanego sprzętu i wszystkie szumy z auta zbierasz na radio. Ja mam do CB osobne zasilanie. Masę i prąd podciągnięte bezpośrednio spod akumulatora a po drodze filtr przeciw zakłóceniowy bo trzeszczałem i ciężko było odpowiedni SWR uzyskać dopiero jak to zrobiłem pojechałem poustawiać teraz jest :ok:
Allmag - 23 Kwi 2009, 16:57

Byłem u 2 gości. Raz w serwisie który stroi zaraz przed awarią, później znajomy znajomego :P powiedział że radyjko może byc walnięte oddałem na gwarancje i uznali że jest sprawne. A jakie to są te kable i gdzie moge je kupic ???
JoeMix - 23 Kwi 2009, 18:30

Jak Ciągniesz PLUS i MINUS z klem to w radiu słyszysz silnik? A zdejmij do testu kostkę z alternatora - jak wycie ustanie to coś w altku się kończy i sieje.
diodalodz - 23 Kwi 2009, 21:20

a jaka masz antenę ??
Allmag - 24 Kwi 2009, 13:53

Antena nie wiem jakiej firmy, kupilem w media markt za 120,- na magnes, metrowa.
diodalodz - 24 Kwi 2009, 22:11

zamień się z kimś na anteny i zobacz różnicę . często tanie radia źle grają z tanimi antenami a z racji gigantycznych prowizji media markt antena pewno kosztowała poniżej 70 zł .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group