Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Luźne świece, trzeba co jakiś czas dorkęcać

Kuleczka - 29 Gru 2008, 16:49
Temat postu: [MK3] Luźne świece, trzeba co jakiś czas dorkęcać
moj problem polega na tym ze po wymnianie świec na motocrafta (poprzednio tez byly takie same jak teraz i oba rodzaje byly dedykowane do mojego modelu fiesty)

teraz co pewien czas musze dokrecac świece poniewaz wokół gwinta od świecy zbiera sie jakiś płyn mazisty i w kolorze ciemnym, i pojawiaja sie bąbelki kiedy silnik pracuje, jest to mieszanka paliwa ktore wydostaje sie przez nie szczelne swiece, babelki znikaja kiey dokrece swiece, ale problem pojawia sie znow po kiliku tygodniach i znow musze dokrecic swiece ktore sa słabo dokrecone i tak w kółko

co robic?

czy to uszkodzenie gwintu w glowicy? wydaje mi sie ze nie poniewaz gwint nie jest zerwany

fiesta209 - 29 Gru 2008, 16:55

moze wadliwe swiece
szynszyl - 29 Gru 2008, 20:00

podaj symbol świec
załóż świece z inną podkładką.
najlepiej załóż świece na całkowicie zimnym silniku (odkręcaj na stygnącym/nie zimnym), ciepłota silnika spowoduje doszczelnienie

Kuleczka - 29 Gru 2008, 20:04

świece te nie maja podkładek to są te -> http://allegro.pl/item513..._1_1_3_efi.html
luki - 29 Gru 2008, 20:14

Kuleczka, tez kupiłem te świece od tego kolesia co aukcje podałaś i co 500km je dokręcam na zimnym oczywiście bo się popuszczają jakoś mi to nie przeszkadza... tylko ze trzeba pamiętać. :twisted:
Kuleczka - 29 Gru 2008, 20:17

a ja mialam takie swiece poprzednio i nie trzeba bylo ich dokrecac
szynszyl - 29 Gru 2008, 20:20

bo nie mają, to fakt. moment dokręcenia 20Nm. albo coś ze stożkiem w gnieździe (nieszczelny i bulczy), albo niedokręcasz właściwie (patrz wyżej), albo zastosowałbym miękką podkładkę (orginalnie niektóre świece mają chyba miedziane, powlekane tak na srebrno)
JoeMix - 29 Gru 2008, 23:02

Popatrz na świece , jak przy gwincie jest płaska powinna być podkładka jak stożkowa to nie, po dokręceniu ręką mocno płaskie świece dokręcamy o 15 stopni, a stożkowe o 1/4 obrotu,
diodalodz - 30 Gru 2008, 01:13

w mk3 maja być bez podkładek na stożku . zmień świece na inne może poprostu trafiła się feralna seria . A zainwestować za dużo nie trzeba . ja proponuje wkręcić świece na lekko ciepłym silniku ale wcześniej obmyć i przedmuchać gniazda świecy .
Marcinowaty - 30 Gru 2008, 10:41

szynszyl napisał/a:
w mk3 maja być bez podkładek na stożku
bo tak zbudowana jest głowica. Ja używam ngk v-line i nie narzekam. Może kupiłeś jakieś podróby??
bidżej - 30 Gru 2008, 12:19

hm, tez mam dokładnie te same świeczki, mają stożek, przykręciłem raz i spokój :| tyle że silnik miałem lekko ciepły (tyle co przestawiłem autko w garażu, żeby stało przodem do drzwi - więc przejechane może 30m) jakby co, to o wymianie świec zrobiłem manuala - do obejrzenia w przyklejonych w mechanice... :-P
JoeMix - 30 Gru 2008, 18:15

Marcinowaty napisał/a:
szynszyl napisał/a:
w mk3 maja być bez podkładek na stożku
bo tak zbudowana jest głowica. Ja używam ngk v-line i nie narzekam. Może kupiłeś jakieś podróby??
Hmmm,,, a ja myślałem że mogą być takie a mogą być takie tak jak w mk1/2 ( w symie to ten sam silnik dalej)
diodalodz - 31 Gru 2008, 02:10

no mk1/2/3 żeliwne maja NGK No 7
JoeMix - 31 Gru 2008, 07:28

i są stożkowe, ale spotkałem się ze świecami innych firm (kiedyś takie miałem nawet u siebie) które tez były do fiesty, w katalogu występowały obok NGK i miały płaskie dno i podkładkę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group