Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Nowa skrzynia, inne oznaczenia. Bedzie pasowało?

piromanw - 4 Cze 2008, 18:55
Temat postu: Nowa skrzynia, inne oznaczenia. Bedzie pasowało?
Witam
Otoz moj problem polega na tym ze musze wymienic skrzynie biegow.
Udało mi sie dorwac dobra skrzynie po atrakcyjnej cenie tylko ze od silnika 1.3 niestety nie wiem z jakiego roku natomiast moja jest z 1.4 92r. Na tej z 1.3 pisze malymi literami 87TT-7FO96AB tak samo jak na tej z 1.4 natomiast duzymi XXVII/2 a na 1.4 XIV/2 i teraz pytanie czy ta skrzynia podejdzie bez problemu i czy beda jakies roznice?
Z gory dzieki za odpowiedz

genov - 4 Cze 2008, 21:48

pasowac bedzie :-P
piromanw - 4 Cze 2008, 22:56

To fajnie :)
A jaka jest miedzy nimi roznica? Te oznaczenia cos znacza wogole?

SpiderMAN - 5 Cze 2008, 17:33

Inne zestopniowanie przelozen, powinno sie auto lepiej zbierac na tej z 1.3.
Danio - 8 Cze 2008, 12:46

no wiec kwestia nie jest taka znowu prosta przynajmniej biorąc poduwagę wiedzę którą ja dysponuje (jeśli mówie źle to prosze mnie poprawić)

istotnym elementem są roczniki skrzyń i aut, bo z tego co mi wiadomo w autach powyżej 93 roku są już inne wielokliny (u mnie np nie pasował przegub z 1.1 tylko z 1,6) wiec proponuje wszystko posprawdzać

a co do zbierania sie auta to też przesadzone i czysto teoretyczne bo ta skrzynia jest krótka (2 bieg max 70 km/h) wiec sporo czasu sie traci na zmianie biegów

ale to kwestia przyzwyczajenia

squadak - 9 Cze 2008, 10:02

Danio napisał/a:
istotnym elementem są roczniki skrzyń i aut, bo z tego co mi wiadomo w autach powyżej 93 roku są już inne wielokliny (u mnie np nie pasował przegub z 1.1 tylko z 1,6) wiec proponuje wszystko posprawdzać

wewnetrzny przegub Ci nie pasowal? wielokliny sa inne ale w piastach kol (do konca 93 na 23 zabki, od 94 roku na 25), od strony skrzyni wszystko pasuje

Danio - 10 Cze 2008, 02:16

aha oki to dzięki za poprawkę ...ogólnie to dobrze wiedzieć bo jak sie trafi szperka to już nie będzie ruletki czy zapasuje :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group