Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - Sprężyny KW Tuning - jak oceniacie?

Arkadius - 4 Gru 2007, 18:49
Temat postu: Sprężyny KW Tuning - jak oceniacie?
Mam okazję kupić sprężyny KW Tuning do Fiestki. Miał ktoś z nimi styczność? można je porównywać do Eibachów? Czy lepiej sobie darować i polować na Eibachy? z tego co sprawdzałem na stronie KWT obniżają -35 jeździły by na amorach cywilnej Fiestki ewentualnie później by przyszły amorki od xr'ki i założony stabilizator. I rozumiem że nie robi do jakiego rocznika ważne że mk3 nie? bo tylko grubość amora się różniła w nowszych
PumaRST - 4 Gru 2007, 19:34

KW to dobry produkt, jesli cena jest okazyjna to bierz
Arkadius - 5 Gru 2007, 15:00

a jeszcze jedno pytanko... dysponuje ktoś katalogiem KW Tuning? bo na stronie producenta nie ma sprężyn do MK3...


Sprężyny są niebieskie napisane jest tylko na nich KW Tuning. I próbuje określić ile obniżają czy ok -35,40mm czy są to ok 60/70 niestety właściciel nie wie... a w drugi wariant niechce się pchać tymbardziej do seryjnego amortyzatora, pomine fakt ze bym potem do garażu nie wjechal nawet na -60/70

W pierwszym poście napisałem że -35... ale okazało się ze rocznik nie pasuje do MK3 :)

LOY - 5 Gru 2007, 17:01

KW zacna firma ..czerwone to 35 w przypadku MK3 niebieskie ...sprawdze bo katalog mam ...kupuj spokojnie ...napewno lepsze niz podejzanie tanie no name-y czy dziwacznie miekkie cup line
Arkadius - 5 Gru 2007, 17:23

dasz radę do jutra tak do 18 dać znać ile są te niebieskie? będe wdzięczny bo niechce kupować 60/70 skoro ich nie założe a żeby leżały to szkoda kasy :)
Bongo - 7 Gru 2007, 10:31

niebieskie -70 przod i -60 tyl wiem bo mam takie
Arkadius - 7 Gru 2007, 14:13

ok dzięki już temat nieaktualny :) springi pójdą do kogoś innego dla mnie za duża gleba
Bongo - 17 Gru 2007, 21:37

Loy a mozesz mi sprawdzic do jakich silnikow pasuja te niebieskie -60 -70 bo jak narazie jezdze na weitecu -60-60 ale silnik mam 1.8 16V i jest za nisko...te sprezyny sa do silnikow od 1.1 do 1.4 i diesla a nie do 1.8 :( i chce wiedziec czy KW sa do 1.8 16V
LOY - 18 Gru 2007, 00:44

nie moge w moim katalogu wszystkie sa juz tylko zólte a fista gfj nawet w spisie nie wystepuje ...sorry mamy za stare bryki :fox:
Ad@mus - 18 Gru 2007, 08:30

Bongo napisał/a:
te sprezyny sa do silnikow od 1.1 do 1.4 i diesla a nie do 1.8


a diesel ma podobna wage jak zetec-a moze i ciezszy jest

Fordon - 18 Gru 2007, 12:06

Ad@mus napisał/a:
Bongo napisał/a:
te sprezyny sa do silnikow od 1.1 do 1.4 i diesla a nie do 1.8


a diesel ma podobna wage jak zetec-a moze i ciezszy jest

Pewnie ze silnik diesla jest ciezszy :hihihi: goly blok silnika + wal + korby + tloki= 97kg jedziemy dalej z waga :devil:

Bongo - 18 Gru 2007, 22:47

czyli ile caly silnik wazy ?? ale liczac rozporke dolna inne sanki pod skrzynia...ciezsza skrzynie tez mi sie wydaje to chyba ogolnie jest ciężej niz na dieslu...poza tym nie bez powodu chyba jest podzial na te sprezyny
Fordon - 18 Gru 2007, 23:04

Bongo napisał/a:
czyli ile caly silnik wazy ?? ale liczac rozporke dolna inne sanki pod skrzynia...ciezsza skrzynie tez mi sie wydaje to chyba ogolnie jest ciężej niz na dieslu...poza tym nie bez powodu chyba jest podzial na te sprezyny

Kpl silnik diesla nie wiem bo odchodzi od tego: kapa zaworowa, miska olejowa, kolektor dolotowy (aluminium),kolo zamachowe, oraz bez pompy wtryskowej = 149kg pokazala waga jak oddawalem 1.8D pozniej jak drugiego wywalalem bez glowicy jw. opisalem 97kg bylo. trzeba pamietac ze blok, glowica, wal korbowyto zeliwo, oraz tloki ze stopu lekkiego z zeliwnym gniazdem dla pierwszego piercienia uszczelniajacego...
Nie wnikam skad sa te wytyczne i jakos do tego nie dazylem ale mam przynajmniej czym podeprzec swoja gadke :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group