Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Problem z CPP ciąg dalszy.

Longer_007 - 21 Lip 2007, 17:32
Temat postu: Problem z CPP ciąg dalszy.
Witam, zakupilem po wielu bojach czujnik polozenia przepustnicy, znajomy mechanik powiedział mi, ze on tego nie bedzie wymienial bo niema pewnosci czy ten czujnik jest dobry i w ogole odpowiedni. Jego zdaniem ten czujnik jest nie do tego silnika, bo orginalne CPP ma obudowe czerwona a ja kupilem z czarna gdyż ten co jest w tej chwili zamontowany tez ma obudowe czarna. Przyczepil sie rowniez do kolorów kabli, ze powinny byc z paskami a tu sa cale w kolorze (czerwony, zolty, zielony). Wiec ogolnie mi powiedzial, ze on tego na siebie nie bierze bo jak siadzie komputer itp. to strace u niego zaufanie. No i teraz pytanie do Was, czy rzeczywiscie tego nie montowac mimo, ze mialem taki sam i przeciez samochod na tym jezdzil normlanie, czy kompletnie sie tym nie przejmowac i napewno podejdzie ?
madek - 22 Lip 2007, 01:03

Zmien mechanika

kolor nie ma znaczenia, kable tez, byle byly 3 i wtyczka pasowała...

szynszyl - 22 Lip 2007, 12:14

załóż to coś. najlepiej zrób reset bo "komp" pamięta wskazania i uzywaj. możesz zmierzyć czy płynnie zmieni sie R przy zmianie położenia suwaka
Longer_007 - 22 Lip 2007, 23:16

madek napisał/a:
Zmien mechanika

kolor nie ma znaczenia, kable tez, byle byly 3 i wtyczka pasowała...


Wtyczka pasuje, kable sa trzy :) widzialem, ze w FAQ o reanimacji izolacji CPP na zdjeciach jest dokladnie taki sam czujnik jak zkupilem, a, że poradnik oparty na silniku 1.1i wiec mysle, ze problemów nie bedzie.

szynszyl napisał/a:
możesz zmierzyć czy płynnie zmieni sie R przy zmianie położenia suwaka

Rozumiem, a mozesz mi jeszcze powiedziec jakie powinny byc wartosci ?

jackrzec - 23 Lip 2007, 07:25

Longer_007 napisał/a:
Rozumiem, a mozesz mi jeszcze powiedziec jakie powinny byc wartosci ?
Jest w tekście: http://jackrzec.republika...reanimacja.html - oczywiście mogą się trochę różnić, ale ważne jest żeby nie było "dziur" i opór zmieniał się płynnie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group