Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Cieknąca klimatyzacja

diodalodz - 28 Cze 2006, 17:40
Temat postu: [MK4] Cieknąca klimatyzacja
Witam . Kumpel do mnie podjechał mk4-ką i ma problem . kapie mu woda z klimy . wydaje mi sie ze przytkał sie kanalik któredy powinna wylatywać woda . Ma ktoś pomysł gdzie to wychodzi i jak to zrobic ?? Bo z klimami to ja za duzo nie wojowałem .
xr2fun - 28 Cze 2006, 18:05

Gdzie mu kapie w kabinie czy pod samochodem bo jeżeli tam to jest to normalne.
piterak - 28 Cze 2006, 18:23
Temat postu: Re: MK4 klima
Cytat z forum mondeo:
Cytat:
wilgotne powietrze wtłaczane dmuchawą do wnętrza pojazdu przepływa najpierw przez wymiennik zimna, czyli parownik, i schładzając się na nim, wykrapla wilgoć, która w postaci kondensatu (wody) wypływa rurką pod samochód. Schłodzone, a zarazem osuszone powietrze przepływa następnie przez nagrzewnicę i jest na niej ogrzewane lub nie


Jedź gdzieś gdzie sie zajmują klimami i niech sprawdzą parownik.

U mnie w mondeo też kapie woda ale na zewnątrz, jak sie zatrzymam po dłuższej jeździe z klimą (600km) to parownik jest cały mokry.
Mondeo zrobiłem już 4000km i czynnika chłodzącego nie ubyło (sprawdzili mi przy okazji w serwisie klimatyzacji) chociaż cały czas jeżdże z klimą.

diodalodz - 28 Cze 2006, 19:46

Kapie mu do środka . Jak sobie nie poradze to go wyśle do smontów od klimatyzacji
Marcin - 28 Cze 2006, 20:38

Dioda pare tematów niżej krasnal założył temat z takim samym problemem, ktoś tam mu doradził żeby właśnie przepchał zatkany wężyk odprowadzający skroplona wode z bodajże parownika, niby to jest przyczyną, u mnie na razie nic się takiego nie działo więc nic nie pomoge. zajrzyj tam może coś się dowiesz, bo ja moge coś pokręcić streszczając ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group