Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - MK3 poczatek modyfikacji

jaczylibodzio - 17 Maj 2006, 12:09
Temat postu: MK3 poczatek modyfikacji
Chcialem sie pochwalic moim dzieckiem i pracami jakie w nia wkladam. Mam nadzieje ze wam sie podoba a z czasem bede robil coraz wiecej. Tak ona wyglada:



A to pomalu wnetrze dochodzace do ladu:







Jeszcze dzisiaj pewnie zmienie tarcze zegarow ale mam juz dobry plan :D Nie wiem tylko jak bedzie wygladac, tak ze najpierw zrobie wzor. No i pozniej czarne obicia tapicerki no i w piatek zakladam audio bigok No i jak mozecie to dawac pomysly co bym mogl w niej zrobic procz felg (znalazlem oryginalne RSa).

doogi - 17 Maj 2006, 15:16

a co to za klamką ?? tweeterek ??
aha no i wszyscy narzekają na ten zapach do auta :D :D :D a jednak wiekszosc ludzi go ma :D

jaczylibodzio - 17 Maj 2006, 16:51

Klamka zostanie czarna. Tweeterek tez najprawdopodobniej ale zobaczymy jak to bedzie wygladalo z czarnym obiciem. Zreszta na deske tez juz wyszukalem odpowiedni lakier. 60zl za litr farby :? No ale deska wtedy wyglada jak nowka i przynajmniej sie az tak nie sciera jak po jakims sprayu. Srodek ma byc czarno srebrny, ciekaw jestem efektu...
LOY - 17 Maj 2006, 19:10

oj łapa mnie swiezbi zeby usunąć ten temat- bo tuningu stylistycznego tutaj tyle co kot napłakał...zachowam cierpliwośc i poczekam na ładne fotki z alusami .
Bo jak na razie to najciekawszą przeróbka są tweetery -a to juz podchodzi pod "audio"

jaczylibodzio - 17 Maj 2006, 21:35

Oj... podpadlem a tyle czytalem ;-( Dorzucam foty robione wieczorem:





Narazie decha na zielono ale to na dniach wlacznie z wymiana zegarow bedzie zrobione na czerwono. Co do samego tweetera to dodam ze ramka jest z jakiegos boshmana a pod spodem kopulka alpine. Niestety przed klamke nie weszla bo dosyc gleboki jest glosnik :?

LOY - 17 Maj 2006, 21:38

jest..lepiej:) dalej proszę :D
jaczylibodzio - 17 Maj 2006, 22:05

No to ide malowac kraty i patent nowy podwiesic :) Jak bedzie dzialal to sie pochwale :D
Laskosz - 17 Maj 2006, 22:16

LOY napisał/a:
jest..lepiej:) dalej proszę :D


Pozytywnie zachęcasz ? :) mam nadzieje że będe mógł pooglądać autko z bliska w sobote :)

jackrzec - 17 Maj 2006, 23:11

jaczylibodzio napisał/a:
60zl za litr farby :?
To jakoś wybitnie mało. Co to za farba? Ja za 100ml musiałem płacić 38 zł i to po znajomości, a normalnie setka kosztowała 45zl i to zwykły akryl!
jaczylibodzio - 17 Maj 2006, 23:27

Kurde sorka, kumpel mnie w blad wprowadzil :ups: Za 100ml 60zeta. Pokrywasz tapicerke 3 razy, daje prawie taki efekt jakbys wylozyl ja skora, z tym ze bez szwow. Mialem okazje to obejzec i musze przyznac ze bylem pod wrazeniem.

[ Dodano: Sro Maj 17, 2006 22:28 ]
Laskosz, obejzysz napewno :)

[ Dodano: Czw Maj 18, 2006 09:54 ]
Kto zgadnie co to: :D


dday - 18 Maj 2006, 13:19

jaczylibodzio napisał/a:

Kto zgadnie co to: :D

fifka albo jakiś przytopiony długopis :-P

Mafios - 18 Maj 2006, 13:23
Temat postu: Re: MK3 poczatek modyfikacji
jaczylibodzio napisał/a:
Chcialem sie pochwalic moim dzieckiem i pracami jakie w nia wkladam. Mam nadzieje ze wam sie podoba a z czasem bede robil coraz wiecej. Tak ona wyglada:

Obrazek

A to pomalu wnetrze dochodzace do ladu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze dzisiaj pewnie zmienie tarcze zegarow ale mam juz dobry plan :D Nie wiem tylko jak bedzie wygladac, tak ze najpierw zrobie wzor. No i pozniej czarne obicia tapicerki no i w piatek zakladam audio bigok No i jak mozecie to dawac pomysly co bym mogl w niej zrobic procz felg (znalazlem oryginalne RSa).



:yyy: 8| :yyy: :yyy: :yyy: :yyy: :yyy: :yyy: :yyy: :yyy:

jaczylibodzio - 18 Maj 2006, 13:27

Mafios, znaczy sie co? " :yyy: "

Nie chcialem kupowac jakiejs listwy diodowej czy cos takiego, wzialem i ucialem dlugopis, z dwoch stron wsadzone diody ustawione na siebie. Bedzie do podswietlenia ogrzewania zamiast zarowki. Przynajmniej tanim kosztem rozwiazalem problem rownomiernego podswietlenia :)

Mafios - 18 Maj 2006, 13:48

jakbym mial zaczac tuning stylistyczny Twojego auta to bym zaczal od wymiany deski rodzielczej na ciemna zalozenia zegarka zmiany kieronicy i zalozenia kosolki srodkowej , nie malowal plastikow i nie zmienial podswietlania a jak juz to tylko uzbieral na indiglo i jeszcze zmienil bym kierunki na biale uwierz mi ze efekt bylby owiele lepszy
jaczylibodzio - 18 Maj 2006, 13:59

No tak z tym ze wlansie ja chce pomalowac deske, a lakier jest bardzo dobry i o wiele lepiej wyglada jak seryjna czarna. Zaczynam od szczegolow bo zbieram kase. Podejzewam ze do konca wakacji zrobie cale wnetrze (malowanie, obicia). Kiera tez bedzie zmieniona, a znowus konsola srodkowa mi sie za bardzo nie podoba. Co kto lubi :) O gustach sie nie dyskutuje :)
LOY - 18 Maj 2006, 15:30

jaczylibodzio napisał/a:
O gustach sie nie dyskutuje :)

mylisz sie tutaj własnie dyskutujemy o gustach i nawracamy "bezgustnych":)

Mafios - 18 Maj 2006, 15:35

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
jaczylibodzio - 18 Maj 2006, 15:48

LOY napisał/a:
jaczylibodzio napisał/a:
O gustach sie nie dyskutuje :)

mylisz sie tutaj własnie dyskutujemy o gustach i nawracamy "bezgustnych":)

Wiejski tuning masz na mysli. Ok, ale jak mi sie podoba czerwone podswietlenie a nie niebieskie tgo przeciez i tak mnie do niego nie przekonacie :) No ale jakies nakladki na lampy czy cos podobnego to wlasnie dzieki wam bym zrezygnowal z takiego pomyslu.

cinot - 18 Maj 2006, 15:51

:brawo: :brawo:

Popieram to so mafios napisał, pierwsza rzecz do wymiany to kierownica z autosana,


potem szukaj zegarków z obrotomierzem i


foteli z fiesty rs lub xr



dłużysz rączek na drzwi ( z xr)

odpusc sobie malowanie, fiesta źle wygląda z bajerami typu srebrne stawki w środku, wiem co mowie miałem i byly dizęń, potem wróciły do normalnych barw ;-)

Danio - 18 Maj 2006, 15:58

wnętrze powinno być ciemne 8) (oki sorki wyrwało mi się)

no więc kolego proszę Cię uzbieraj troszki grosza opracuj koncept i idź w jego kierunku...zaskocz nas pozytywnie czymś ....tak czy inaczej fajnie że coś robisz...życze powodzenia :yes:


ps...wnetrze ciemne :twisted: :evil:

jaczylibodzio - 18 Maj 2006, 19:40

Wlasnie zaczynacie mnie przekonywac... :-P

[ Dodano: Czw Maj 18, 2006 22:58 ]
No wlasnie widzialem raz tak fieste zrobiona po czesci po mojemu i po czesci po waszemu... Kierownica napewno bedzie zmieniona bo osobiscie tez mi sie nie podoba. Kasa sie sklada, a jak juz wnetrze dojdzie to tego stopnia ze bedzie mi pasowalo to wtedy moze jakis SWAP zrobie na 1.6 + hamulce i zawieszenie. Kurde jeszcze twardego dowodu nie mam a juz kombinuje :lol:

cinot - 19 Maj 2006, 11:40

jESLI CHCESZ RPOBIĆ SWAP TO ZRÓB TO TERAZ BO POTEM NIE ZROBISZ ;-)

odkładaj kase, dzwoń do PUMY i gadaj o cenach, skoro chcesz zrobic swap to szkoda kaski na styling, bo władujesz w nią kupę kasy a i tak będzie wolna, za 3000 możesz mieć super-swap ze zdrowym silnikiem

jaczylibodzio - 19 Maj 2006, 12:53

cinot napisał/a:
jESLI CHCESZ RPOBIĆ SWAP TO ZRÓB TO TERAZ BO POTEM NIE ZROBISZ ;-)

odkładaj kase, dzwoń do PUMY i gadaj o cenach, skoro chcesz zrobic swap to szkoda kaski na styling, bo władujesz w nią kupę kasy a i tak będzie wolna, za 3000 możesz mieć super-swap ze zdrowym silnikiem

A to czemu?

cinot - 19 Maj 2006, 13:56

Bo to się tak kończy :-)
Wiem z doświadczeniaq po sobie i po kilku innych osobach, władowałem w styling, car audio, zawireszenie, blacharke, lampy, koła itd kuuuuuuupe kasy i nie zmieniłem z 1.3 na 1.6 lub 1.8 bo cóz kasa poszła się jeb..... ( choc fiestka była śliczna, zadbana) a mnie wyschło jedno ze żródełek finansowania fiesty :ok:


Proponowałbym ci swap, alufelgi i na razie tyle.
Wiele osóbpewnie poprze moje słowa, nie rób tego błedu co ja.
Skoro planujesz tak wczesnie swap to rób go jak najszybciej.
A ze stylingiem będziesz bawił się później. A zaręczam ci że swap sprawi ci wiele więcej radości niż kolorowa deska rozdzielcza itd.

Ps: :brawo: za pomyslowe wkomponowanie tweetera.

jaczylibodzio - 19 Maj 2006, 14:12

Tylko ze ja mam dwa silniki pod domem u brata :D 1,6 z XRki i 1,4 :D

[ Dodano: Pią Maj 19, 2006 13:14 ]
Wlasnie tak myslalem zeby wsadzic 1,8 jakis no ale to sie zobaczy. Wlasciwie tak jak mowiles planuje tylko felgi dolozyc i delikatnie z zewnatrz porobic zeby sie niczym nie wyrozniala poza tym co jest pod maska devil i w srodku.

cinot - 19 Maj 2006, 15:06

To masz silnik to wkładaj szybko :-D masz na tacy i marudzisz :-D

Zazdrościć zazdrościć ;-)

Darekmk3 - 19 Maj 2006, 20:34

cinot napisał/a:
Bo to się tak kończy :-)
Wiem z doświadczeniaq po sobie i po kilku innych osobach, władowałem w styling, car audio, zawireszenie, blacharke, lampy, koła itd kuuuuuuupe kasy i nie zmieniłem z 1.3 na 1.6 lub 1.8 bo cóz kasa poszła się jeb..... ( choc fiestka była śliczna, zadbana) a mnie wyschło jedno ze żródełek finansowania fiesty :ok:


Proponowałbym ci swap, alufelgi i na razie tyle.
Wiele osóbpewnie poprze moje słowa, nie rób tego błedu co ja.
Skoro planujesz tak wczesnie swap to rób go jak najszybciej.
A ze stylingiem będziesz bawił się później. A zaręczam ci że swap sprawi ci wiele więcej radości niż kolorowa deska rozdzielcza itd.

Ps: :brawo: za pomyslowe wkomponowanie tweetera.

tak właśnie polać Cinotowi bo dobrze gada,wsadz silnik i hample mocniejsze + zawiasik i bedzie cacy,bo ja zrobiłem jeden błąd wsadzilem gaz do 1.3 zamiast swapowac a potem gazowac a teraz kombinuje jak koń pod gorke ;-)
pozdro

xr2fun - 19 Maj 2006, 22:16

jaczylibodzio napisał/a:
Tylko ze ja mam dwa silniki pod domem u brata :D 1,6 z XRki i 1,4 :D

[ Dodano: Pią Maj 19, 2006 13:14 ]
Wlasnie tak myslalem zeby wsadzic 1,8 jakis no ale to sie zobaczy. Wlasciwie tak jak mowiles planuje tylko felgi dolozyc i delikatnie z zewnatrz porobic zeby sie niczym nie wyrozniala poza tym co jest pod maska devil i w srodku.

Trochę za mało na takiego swapa bo zostaje jeszcze dużo innych rzeczy (zawieszenie, hamulce) chyba, że będziesz jeździł tak jak na poprzednim motorze. W przeciwnym wypadku "dzwona" możesz zaliczyć naprawdę szybko czego oczywiście nie życzę!

jaczylibodzio - 19 Maj 2006, 23:57

Specjalnie zbieram kase zeby zajac sie odrazu wszystkim. Silnik mi nie zginie a przerobki wnetrza sa dosyc tanim kosztem i tez nie mam zamiaru tu szalec. Zreszta wyzej napisalem ze tez hamulce, zawieszenie i kola beda zmienione :) Chce to tak zrobic zeby sie nie rozsypalo bo prawa noge mam ciezka. Myslalem nawet o wzmocnieniu calj konstrukcji tylko nie wiem jak to zrobic. Zageszczenie spawow?
djpleban - 20 Maj 2006, 17:35

jaczylibodzio napisał/a:
Zageszczenie spawow?

maniac
jak ci do głowy przychodzą takie pomysły to chociaż na głos tego nie mów ;)

doogi - 20 Maj 2006, 17:44

zagęszczenie spawów ? :)
mozesz przespawać całą karoserie, ale tylko wtedy gdy chcesz jeździć w profesionalnych zawodach. To koszt większy niz twoja fiesta. oczywiście u profesionalisty a nie u pana zdziska spod 10 :)

ja na twoim miejscu bym doprowadził auto do super stanu (chodzi mi tu o blacharke i silnik). uszczelki, filtry, miejsca zerdzawione a potem pakuj w stylistyke. bo ze swojego doświadczenia powiem ci ze auto ktore "jeździ" i tylko jeździ moze w kazdym momencie wywalić ci takiego psikusa jak chociaż mi :) czego ci oczywiście nie rzycze :)

ja najpierw myśle zeby auto było w świetnym stanie, potem dopiero przychodzi czas na przeróbki :)

cinot - 20 Maj 2006, 20:08

:brawo: :brawo: :brawo: bardzo madre slowa
jaczylibodzio - 21 Maj 2006, 11:05

Nawet jak na 1.1 to mi dobrze jedzie ale wyprzedzanie to niemaly klopot... Silnik juz czeka ale wloze go pewnie kolo wakacji jak juz bedzie kasa na hamulce i zawieszenie.
doogi - 21 Maj 2006, 11:33

pamietaj jeszcze jeśli chodzi o silnik, to im większa pojemność, tym wiecej problemów... i tym droższe części.
djpleban - 23 Maj 2006, 11:51

EEE tam Gebal... Ja tam nie miałem żadnych problemów z 1.8 ;)
jaczylibodzio - 23 Maj 2006, 12:01

Cytat:
pamietaj jeszcze jeśli chodzi o silnik, to im większa pojemność, tym wiecej problemów... i tym droższe części.

Nie byl bym taki pewien w sumie bo ostatnio czesci stanialy na szczescie :-P Prawie uskladalem na zawieszenie, jeszcze tylko na hamulce jakies. Narazie nie wkladam silnika bo za bardzo by mnie kusilo :D Tarcze tez przelozone ale mam jeszcze jeden plan co do zegarow.
Pamietacie jak wygladaja zegary w alfie? Chce je zrobic tak zeby byly w glebi. I nawet wiem juz jak, tylko troche czasu trzeba bedzie poswiecic :)

[ Dodano: Wto Maj 30, 2006 13:04 ]
No i git, mowilem ze tanim kosztem zrobie no i jak narazie tak mi idzie :) Zeby nie bylo niejasnosci...
http://www.allegro.pl/ite...ord_fiesta.html
Nie moge dozbierac na hamulce i zawiasy :( Poczekam do wakacji bo wtedy nie bede musial za szkole placic :) A poki co do srodka kupilem zegareczek i zmienilem tarcze zegarow. Jak sie uda to pozycze aparat od kumpla i porobie foty. Aha, no i skrzynka w bagazniku juz jest. Dwa glosniki JAMO i wzmacniacz SONY :) Ladnie smiga, z tym ze wytlumic musze cala tylna klape :( Podswietlenie na desce mialem przez chwile na czernowo ale zmienilem na niebieskie bo tamto okropnie mnie meczylo przy dluzszej jezdzie :/ Zreszta wszystko na niebiesko staram sie podswietlic teraz.

[ Dodano: Pią Lip 14, 2006 18:06 ]
Krotka chwila czasu na forum, nawrot w druga strone... Teraz sie moge zgodzic ze nawracaie bezgustnych, po swoim przykladzie. Ale jakbym sie nie przekonal to dalej szedlbym zla droga... No to z klamek polecialy diody w cholere, tarcze zegarow nie beda biale, bedzie tylko obwodka dookola koloru srebrnego. Po fotele z XRki pojade bycmoze za tydzien. Pare elementow (slupki, plastiki na prog) zostaly pomalowane na czarno, tak samo jak zajmuje sie deska rozdzielcza.
Znaczek forda ktory mi odpadl po zamknieciu klapy... Sam go tak zrobilem bo draznil mnie juz ten niebieski kolorek... Zdarlem lakier drobnym papierem sciernym Jako ze sam napis jest wglebiony, papierem dalo sie zetrzec samo tlo i pozniej pomalowac na czarno:


To jest kawalek mojego auta po polerce... :D 4 godziny jechania pasta tempo :/


Tutaj polaczylem linie szyb...


No i tak zolwim tempem brne do przodu...
Sorka za jakosc zdjec...

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 21:44 ]
Dzisiaj moje auto pokazalo klase... :sad:



No i niestety jutro zasuwam po nowy zamek ;-(

Piter - 3 Sie 2006, 20:56

Ważne że się nie poddajesz.
Walcz dalej i cykaj zdjęcia.
Ja osobiście każdą kasę lokuję w stan techniczny auta. Wolę mieć pewność, że jak potrzebuję to wsiadam i jadę ( to nasze jedyne auto ) a nie petrzę się na piękne auto unieruchomione na parkingu.
Eh. Ale marzą mi się fele i zdzerzaczki od futurki.

Powodzenia.

malek - 5 Sie 2006, 21:07

czym malowałeś słupki na czarno? też bym sobie tak zrobił ala fiesta S, ale nie chcę oddawać do lakiernika, a sprayem to będzie do pupy
madek - 5 Sie 2006, 22:18

malek napisał/a:
czym malowałeś słupki na czarno? też bym sobie tak zrobił ala fiesta S, ale nie chcę oddawać do lakiernika, a sprayem to będzie do pupy

to sie robi folią ;)

Bad_Boy__Zabrze - 6 Sie 2006, 10:24

hehe nom ;) :ra: http://www.allegro.pl/ite...wa_sprawdz.html
jaczylibodzio - 6 Sie 2006, 10:28

Cytat:
to sie robi folią
dokladnie :) Kupilem za bodajze 5zl kartke A3 w czarnym matowym kolorze (taka przylepna). Do tego masz jeszcze ten preparacik co do wyklejania szyb w atomizerze. Spryskujesz slupki i ladnie wycieta folie nakladasz i latwo sie powietrze stamtad wyciaga. Z drzwi kierowcy i pasazera latwiutko sciagasz uszczelke i tam zaklejasz a pozniej ja zakladasz. Niema bata zeby sie zdarlo. Gorzej z tylnimi szybami jesli nie chcesz ich wyciagac. Ja wsadzilem kawalek grubego kabla pod uszczelke tak zeby odstawala i tak sobie tam nakladalem :-)
malek - 6 Sie 2006, 16:11

:ups: hehe już nabyłem zobaczymy jak dojdzie :)
hors_e - 8 Sie 2006, 14:31

a powiedz mi co to za akryl miałeś kupić do deski bo bym był zainteresowany gdyż szukam czegoś do dechy i boczków drzwi.co polecacie do malowania?
jaczylibodzio - 8 Sie 2006, 15:49

Farba chlorokauczukowa. Wczesniej podklad tak jak LOY pokazywal kiedys, ewentualnie tak jak ja opisalem w topicu o obijaniu/malowaniu deski. Niestety tego nie skoncze... a czemu to sie dowiecie za nioedlugo ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group