Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - Podswietlenie zegarów mk3

kratek - 17 Lis 2005, 18:30
Temat postu: Podswietlenie zegarów mk3

Witam nie wiem czy dobrze trafiłem z zamieszczeniem posta - wiec wrazie czego prosze mnie poprawic :D . Widzialem w tym dziale jak ktos pytal o takie zegary - oto chce pokazac jak to wyszlo u mnie - są podświetlone od tyłu diodami rozpraszającymi i od góry zwykłymi punktowymi - aby uzyskac efekt niebieskiej poswiaty z góry został zamontowany kawalek grubej pleksy z nawierconymi otworami pod diody, ale wszystko jest w fabrycznych miejscach - zamiast zarówek.Wielkim plusem jest to ze Mk3 z 95 rocznika ma tarcze z pleksy i nie ma zadnego probelmu,aby podswietlic je od tylu. Aby udoskonalic efekt - wskazówki są podswietlone na czerwono. Teraz krótko o rozmieszczeniu - 10 diód rozpraszających pod tarcze, 4 - zamontowane od góry, 3 diody od telefonu (czerwone) pod wskazówki.Acha - wskazówki pochodzą ze Skody Fabii. To chyba tyle :D Koszt całej przeróbki siega moze z 50 zł w materiale,ale jest to dużo pracy w sam raz na zimowe wieczory ;) Pozdrawiam

Radziu - 17 Lis 2005, 22:44

Trzeba przyznac ze fajnie Ci to wyszlo :brawo: ! Sam bym sobie tak zrobil ale niestety ja mam tarcze aluminiowe :-/
Thomas - 17 Lis 2005, 22:50

Witam...
:brawo: :brawo: :brawo: Świetnie wygląda, zawsze chciałem sobie zrobić coś podobnego, ale nigdy się nie mogę za to zabrać i pewnie juz tak zostanie.
Raz jeszcze :brawo: :brawo:
Pozdrawiam

oley - 18 Lis 2005, 06:53

jak wsadziles wskazowki od innych zegarow to nie ma przekalmania ??
kratek - 18 Lis 2005, 07:31

Cytat:



jak wsadziles wskazowki od innych zegarow to nie ma przekalmania ??
Juz mowie - bylo przeklamanie - bo wskazowki byly za ciezkie i trzeba bylo je zeszlifowac delikatnie od spodu zeby zmniejszyc mase.CO wazne - przed zdejmowaniem fabrycznych wskazówek trzeba zaznaczyc sobie w jakich miejscach byly zamontowane :D Pozdrawiam
Fordon - 18 Lis 2005, 19:51

Efekt naprawde ladny... ale za pomysl przelozenia wskazowek od Fabi :brawo: :brawo: :brawo:

Pozdrawiam

marcus_87 - 19 Lis 2005, 10:42

spoko ciekawe czy u mnie w 94` tez jest pleksa...
Kurtus - 23 Lis 2005, 00:26

marcus_87 napisał/a:
spoko ciekawe czy u mnie w 94` tez jest pleksa...



od 95 roku były

kratek - 23 Lis 2005, 08:14

Moja mk3 jaest z konca produkcji - dlatego zegary są z pleksy...jedyna rada to poszukiwania takich zegarów - tylko nie wiem jak wyglada sytuacja w przypadku wersji z obrotomierzem - czy występowaly zegary z pleksy i z obrotką????Pozdrawiam
LewyG - 24 Lis 2005, 00:15

:brawo: Podświetlenie naprawdę klasa :brawo:
kratek - 25 Lis 2005, 13:23

Dzięki bardzo :-)
_-MoKrY-_ - 25 Lis 2005, 15:08

dobra robota...
a nie przeszkadza na dłuższej trasie?

RKRman - 25 Lis 2005, 15:19
Temat postu: budziki
CZE :P

taki szczegół a tak cieszy ...precyzyjne wykonanie na pewno jest czasochłonne .....

POZDRAWIAM ;-) i gratuluje veny twórczej ... :brawo:

kratek - 25 Lis 2005, 17:35

Cytat:
dobra robota...
a nie przeszkadza na dłuższej trasie?
Hmmm - mnie nie meczy,ale popracuje nad jakąs regulacją oswietlenia :-) efekt jest naprawde ciekawy...wystarczy stanąc w korku - i obserwowac wielkie zdziwienie ludzi stojących obok :D Pozdrawiam
Kacper - 25 Lis 2005, 19:07

kratek napisał/a:
Cytat:
dobra robota...
a nie przeszkadza na dłuższej trasie?
Hmmm - mnie nie meczy,ale popracuje nad jakąs regulacją oswietlenia :-) efekt jest naprawde ciekawy...wystarczy stanąc w korku - i obserwowac wielkie zdziwienie ludzi stojących obok :D Pozdrawiam


dowal potencjometr, najczesciej spotykany to 0-1000ohm ;-) bedzie działać :yes:

MATEUSZ - 26 Lis 2005, 14:13

a czy coś takiego mogę zrobić w moim z roku 90??
_-MoKrY-_ - 26 Lis 2005, 14:21

zegary z pleksi są od ‘95...jak już wcześniej zauważono, ale zrobić możesz tylko skombinuj sobie inne blaty, chyba że u ciebie dziwnym trafem wykonano je z pleksi :)
MATEUSZ - 26 Lis 2005, 15:07

a czy licznik od 95 roku pasuje do 90roku
Fordon - 26 Lis 2005, 17:11

Tak pauja bo Writtetr ma tez diesla i ma z plexy blaty... :D


Pozdrawiam

kratek - 28 Lis 2005, 10:38

Cytat:
a czy licznik od 95 roku pasuje do 90roku
Z wymianą nie ma problemu - moj jest wyskalowany do 220 i ma dodatkowo licznik kilometrow dziennych :D a z tego co widzialem starsze troszke sie roznią.Ale z przelozeniem calego zegara nie ma problemu.Pozdrawiam
Junior - 17 Gru 2005, 01:46

niema to jak białe tarcze zegarów hihihi :rotfl:
marcus_87 - 24 Gru 2005, 00:00

wlasnie skonczylem podswietlanie zegarow, ponizej zdjecie
chcialem zalozyc biale tarcze nawet juz zrobilem takie jakie mi sie podobaja ale czarne wcale nie sa zle-biale cyfry swieca jak w uv
zegary wrzucam moze sie komus przydadza


_-MoKrY-_ - 24 Gru 2005, 11:52

tylko jak to wyskalować :)
bo jak wrucam do druku to w poglądzie to odrazu widąc że blaty są większe od tych w samochodzie

marcus_87 - 24 Gru 2005, 11:55

drukuj z painta u mnie pasowalo idealnie
Leon_SSJ - 24 Gru 2005, 12:34

na jakim to papierze drukujecie? jakie sa przeklamania na tych tarczach?
marcus_87 - 24 Gru 2005, 12:44

papieru jeszcze nie szukalem ale zaden blyszczacy, co do przeklaman- jak sa to minimalne bo przymierzalem do oryginalu, poprawialem i kreski raczej sie nakladaja
Leon_SSJ - 24 Gru 2005, 12:53

aha to moze sobie sprawie takie tarcze :-P na zwyklym papierze to chyba lipa ale mam taki specjalny papier-nakleka grubszy troche i lepszej jakosci to moze bedzie niezle... tylko sie boje jak to tam przy tej wskazowce wsadzic zeby nie spierdzielic bo potem bedzie drgac ;-(
_-MoKrY-_ - 24 Gru 2005, 15:23

najlepszy kredowy, coś takiego jak do wizytówek
Leon_SSJ - 24 Gru 2005, 22:42

zalozylem te tarcze wszystko super dalem jeszcze biale podswietlenie i wskazowki czerwone wyglada bajerancko ale jest jedno ALE wskazowka chodzi skokowo i sie zawiesza :-(
marcus_87 - 24 Gru 2005, 22:56

zdejmowales wskazowki czy nacinales tarcze?
Leon_SSJ - 24 Gru 2005, 23:05

zdejmowalem, wiedzialem ze beda jakies przeklamania itp ale nie takie zawieszanie :-/ w maluchu po takiej operacji wskazowka jedynie drgala mocniej
marcus_87 - 24 Gru 2005, 23:11

moze wskazowki zalozyles za gleboko sprobuja je troche podniesc. czekam na zdjecie:P
QBOSS - 27 Wrz 2006, 08:21

Ja też mam wskazówki na czerwono i niebieskie podświetlenie bardzo fajnie sie to komponuje tak wiec polecam :) Ale ja jeszcze chce liczby na czerwono zrobić ,z tym że czekam na diody i na tarcze :)
Kamil - 27 Wrz 2006, 09:22

Zaj..... kawałek dobrej roboty :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: bigok
kratek - 2 Paź 2006, 07:19

Cytat:
Zaj..... kawałek dobrej roboty


Ciesze sie,ze sie podoba zarówno moje wykonanie jak i innych kolegów....aczkolwiek od kiedy przerobilem deske mineło juz sporo czasu...widze,ze ktos wygrzebał stary topic :-)

pozdrowienia dla wszystkich przerabiających bigok

Mafios - 4 Paź 2006, 13:02

biale tarcze to dno ... totalne i w zyciu tego nie zrobie ( o gustach sie nie rozmawia ) poki co zalozylem zegary od mk4 oczywiscie te z czarnymi tarczami i z czasem jak uzbeieram zaloze do nich INDIGLO ... bo do tych zegarow na allegro jest
jaco11 - 4 Paź 2006, 13:21

Jak dla mnie Bomba :ok:
jacek5321 - 10 Sty 2007, 14:46

biale zegary ale tylko wylacznie z indiglo z indiglo to wyglada ja vw
zwykle podswietlenie od gory a szczegolnie na niebiesko to sorki ale kicha tez mialem to robic ale stwierdzilem ze sie nie oplaca. dlatego poczekalem i wrzucilem zielono niebieskie indiglo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group