Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Układ chlodzenia : pompa wody wyciek

Marcinus - 10 Lis 2005, 20:12
Temat postu: Układ chlodzenia : pompa wody wyciek
Tydzień temu wymieniłem pasek klinowy i teraz mi puszcza uszczelka pompa wody cieknie woda czy mogło to spowodowac zbyt mocne naciągniecie paska klinowgo ??
JoeMix - 10 Lis 2005, 20:14

Tak, mogło... a skoro ci cieknie to nawet i spowodowało :( - Zdejmij pasek i pokręc ręką pompą... czy jest luz na wirniky w zwiąsku z czym czy poleciały uszczelniacze czy co tam siedzi i jest pompa do wymiany czy też leci z pod uszczlki (moze się zwyczejnie odkręciła)...
Marcinus - 10 Lis 2005, 21:35

Dzieki a ile kosztuje pompa wody do fiesty 1,1 nowa
JoeMix - 10 Lis 2005, 21:43

Kiedyś kosztowało 90 zeta...
Bazyli - 10 Lis 2005, 21:48

ja za popme kagera placilem 110. Jesli plyn leci przez dziurke znajduzjaca sie w korpusie pompy to pompa jest do wywalenia. Nie da sie tego naprawic.
diodalodz - 11 Lis 2005, 00:32

hm powiedzenie ze spowodowało to jest zamocne pompa była juz kaprawa a naciągnięcie paska ja dobiło
Marcinus - 11 Lis 2005, 17:42
Temat postu: Pompa wody
1 Zdemontowałem dzisiaj moja pompe wody i jak ją odkreciłem to połowa uszczelki została na pompie a reszta na silniku czy to mogło być przyczną cieknięcia wody ? Woda mi ciekła tylko jak auto stało i to tak wyglądało jakby z pod pompy leciało z uszczelki i teraz niwiem czy pompe wymieniać czy uszczelke tylko wymienić i czy uszczelke da sie samą kupic czy silikonu użyć ?
Lokmen - 11 Lis 2005, 17:45

Kup lub dorób uszczelkę skręć to i zobacz czy nadal bedzie ci ubywać płynu. Jak nie bedzie to zaczy ze była wina uszczelki jak bedzie nadal ubywać to znaczy sie ze trzeba wymienić pompę.
Darekmk3 - 11 Lis 2005, 17:46
Temat postu: Re: Pompa wody
Marcinus napisał/a:
1 Zdemontowałem dzisiaj moja pompe wody i jak ją odkreciłem to połowa uszczelki została na pompie a reszta na silniku czy to mogło być przyczną cieknięcia wody ? Woda mi ciekła tylko jak auto stało i to tak wyglądało jakby z pod pompy leciało z uszczelki i teraz niwiem czy pompe wymieniać czy uszczelke tylko wymienić i czy uszczelke da sie samą kupic czy silikonu użyć ?
uszczelka napewno wystepowala w całych zestawach tak samo jak pod pokrywe rozrzadu a osobno juz nie pamietam zadzwon do sklepu to sie dowiesz ,a jak nie bedzie uszczelki to silikon.Odnosnie pompy to mozesz sprobowac załozyc ja jeszcze raz (przeciez z jej demontazem nie ma duzo roboty) i bedziesz widzial czy cieknie jak nie cieknie to ok ;-)
JoeMix - 11 Lis 2005, 17:55

Bredxzi take maleńkie OT: ...tamten temat już jest niedobry ze założyłeś nowy? Niedośc że problem jest ten sam, to jeszcze nawet i temat pozostał identyko... http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=11778
waluss - 29 Gru 2005, 14:42
Temat postu: Dziurka powinna byc pusta?
Czy dziurka znajduzjaca sie w korpusie pompy powinna byc pusta?
Bo kupilem nowa i jest pusta, a stara pompa miala ja zapchana jakims smarem.

diodalodz - 29 Gru 2005, 16:09

jest to kanał uszczelniacza .jak poleci pompa tamtędy ma ciec . otworek ma byc pusty

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group