Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU
Autor Wiadomość
MATEUSZ 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Lip 2005, 22:47   ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU

witam
jak wszyscy wiedz mam fiestke diesla i mam ochote zabezpieczyć go przez włamaniem i odjechaniem

co proponujecie?? jaki alarm? odłączenie paliwa ?? niechce zadużo w to inwestować ale wiem bez kasy nic nie zrobie
_________________
Fiesta rok 1990 1.8 D sprzedany
VW T4 rok 1991 2.4 D
Seat Toledo 1994 1.8 B+LPG
 
 
 
Fred
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lip 2005, 23:23   

Wystraczy ze bedzie mial poobijana i z lekka skorodowana blache. Tak moj wygladal... Jakbym byl zlodziejem to nigdy bym nie zajebal tego samochodu :D
 
 
ThEClienT!
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lip 2005, 23:39   

no ale moj jest na to za nowy zeby go brala korozja , sam myslalem nad tym i zastanawiam sie nad jakims odlacznikiem zaplony (zeby odpalal po wcisnieciu na jakis przycisk lub połączeniu obwodu ) bede sledzil ten temat w poszukiwaniu pomyslu na zabezpieczenie ;)
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lip 2005, 23:42   

Musze Ci przyznac racje Fred heheheh ja tez bym takiego nie wzial :]
Ale teraz do rzeczy... kup najtanczy jesli nie masz duzo kaski alarm z przekaznikiem do odlaczania zaplonu. A jesli masz kaski troszke wiecej np ok 150 zł kup alarm Magicar FAI-440. Montowalem taki w Fiescie i niedlug zakladam drugi w drugiej Fiescie i powiem szczerze ze mozna byc zadowolonym.
Przy dobrze zalozonej instalacji Magicara 440 i dobrze pochowanych kablach ciezko jest podprowadzic autko. Mi wiedzac gdzie wszystko jest pochowane zajelo to ok 15 minut przy czym nie wolnootworzyc zadnych z drzwi i jeszcze przy tym uwazac na wlacznik wstrzasowy ktory reaguje na kazde praktycznie pukniecie w deske rozdzielcza :]

Wiec na podstawie tej oto powyzszej epopei :] polecam Magicar FAI-440

Powodzenia
 
 
Bartsun
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 00:13   

ok, no dobra, skoro magicar jest dobry, to co powiecie na ten z centralem??
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57251471

pilot idealny bo ma jeszcze przycisk na klape...

a i wlasnie, czy niema problemu podlaczyc kolejny silownik na klape do tego alarmu?

mam fieste 3 drzwiowa wiec jeden slave, jeden master i jeden silownik na klape...
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 10:03   

dokladnie o tym alarmie mowilem i kupilem od tego samego kolesia wiec polecam sprzedajacego od razu bo jest uczciwy :>

W jakim sensie podlaczyc kolejny silownik na klape ??? Chcesz podlaczyc drugi silownik czy ten silownik co masz zalozony ?

PS panowie jedna uwaga... Magicar steruje otwieraniem zamka minusem czyli odwrotnie jak na instrukcji ktora zrobil Bash chyba ze zrobicie sobie przy centralce dodatkowy przekaznik do puszczania +12V ( banalna sprawa ) to wtedy nie bedzie problemu zeby podlaczyc instalacje wg Bash-a do tego alarmu :)
 
 
Bartsun
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 12:10   

nie no chodzilo mi czy jest problem podlaczenia silownika ktory bym zamontowal w klapie... czytalem ze ma drugi kanal, wiec chyba niepowinno byc problemu...
pozdr
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 12:47   

nie bedzie problemu
tym bardziej ze on ma nietylko drugi ale i trzeci kanal wiec :D duuuuziioooooo mozliwosci nawet odpalanie z pilota mozna zorganizowac :D
 
 
xeper
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 15:20   

potnij siedzenia porozbijaj szyby pogniec blache i nie bedziesz musiał go zabezpieczac
:hahaha:
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 16:18   

mateusz zrob sobie włącznik na kablu idacym do pompy paliwa
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 16:40   

xeper napisał/a:
potnij siedzenia porozbijaj szyby pogniec blache i nie bedziesz musiał go zabezpieczac
:hahaha:


Wasze pomysly panowie poprostu... zapieraja dech w piersiach :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lip 2005, 18:59   

Fred napisał/a:
Wystraczy ze bedzie mial poobijana i z lekka skorodowana blache. Tak moj wygladal... Jakbym byl zlodziejem to nigdy bym nie zajebal tego samochodu :D


Tia.... spod domu ukradli moim rodzicom ducato, cały bok miał zorany i jeszcze sterczał z niego kawał szpachli po poprzednim wypadku :devil: (spadł do rowu dachem na drzewo, ale przedtem sunął jeszcze pare metrów po asfalcie :devil: ) i jakoś niepogardzili :2xf:
 
 
 
suchy 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 53
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 61
Skąd: sieminowice sl
Wysłany: 21 Lip 2005, 21:45   

odetnij elektrozawór jakimś schowanym wyłącznikiem
 
 
MATEUSZ 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Lip 2005, 22:56   

ja mam diesla!!!!! i tam niema zaworów elektrycznych
_________________
Fiesta rok 1990 1.8 D sprzedany
VW T4 rok 1991 2.4 D
Seat Toledo 1994 1.8 B+LPG
 
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 21 Lip 2005, 23:35   

blokada skrzyni biegów...tylko i wyłącznie..to podstawa..a jak to jeszcze zrobisz na fuchę to w 250 zł sie zmieścisz...polecam
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
Fred
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2005, 07:32   

Danio napisał/a:
blokada skrzyni biegów...tylko i wyłącznie..to podstawa..a jak to jeszcze zrobisz na fuchę to w 250 zł sie zmieścisz...polecam


A jakbys sie skusil na ten pomysl to ja mam cosik takiego na sprzedanie (dwa kluczyki w zestawie, uzywane) firmz Mul-T-Lock



za 50 zolek moze byc twoje :)
 
 
xeper
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2005, 09:21   

Danio napisał/a:
blokada skrzyni biegów...tylko i wyłącznie..to podstawa..a jak to jeszcze zrobisz na fuchę to w 250 zł sie zmieścisz...polecam


tak blokada jest the best zwlaszcza ze kuzyn pojechal golfem IV nad morze i mial blokade skrzyni i ...
wrocil pociagiem :D
tak ze najwazniejsza jest blokada!!
 
 
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Lip 2005, 10:09   

Ja mam zrobione takie odcięcie, zdaje się że paliwa w swojej fieście, a mam diesla więc da się to jakoś zrobić, ale niestety nie powiem jak bo nie wiem po prostu :ups:
 
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2005, 11:37   

Niedawno czytałem wywiad z amatorem códzych samochodów i oto czego się dowiedziałem:
Wszelkie blokady mechaniczne można sobie o kant @#$% potłuc. Ich "zneutralizowanie" zaimuje najwyżej kilka sekund. Podobnie sprawa się ma z fabrycznymi alarmami i immobilajzerami.
Ów pan wymienił trzy zabezpieczenia, które są zmorą jego i jego kompanów:
1. Autoalarm z GPS'em jeżeli nadajnik jest w nietypowym miejscu.
2. Autoalarm z chip'em, który nosi przy sobie właściciel samochodu - jeżeli oddali się od auta dalej niż kilka metrów - samochodzik odmawia współpracy.
i ...
3. Odcięcie zapłonu z wyłącznikiem usytuowanym w nietypowym miejscu - jeżeli nie znajdzie go w ciągu kilku-kilkunastu sekund daje sobie spokój.
Pierwsze dwie metody odpadają ze względu na koszty. Natomiast trzecia metoda jest jak najbardziej godna polecenia i najtańsza ze wszystkich możliwych. Skuteczność jej zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i pomysłowości.
Także do dzieła :ok:

PS
Stan auta nie ma dla złodzieja żadnego znaczenia, ponieważ 90 % samochodów kradnie się dla części.
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Lip 2005, 15:22   

xeper napisał/a:
Danio napisał/a:
blokada skrzyni biegów...tylko i wyłącznie..to podstawa..a jak to jeszcze zrobisz na fuchę to w 250 zł sie zmieścisz...polecam


tak blokada jest the best zwlaszcza ze kuzyn pojechal golfem IV nad morze i mial blokade skrzyni i ...
wrocil pociagiem :D
tak ze najwazniejsza jest blokada!!


jego największym błędem było to że kupił golfa :evil: ..ostatnio kumplowi sie wdupili do uno i zostawili tylko dlatego że była blokada :1xf: trzeba wziąć pod uwagę fakt że mało kto zprofesjonalistów sie złapie fiesty...większość to gówniarze zarabiają na nich niewiele bo ukraść to mały problem ale pozbyć sie tego za godziwe pieniądzeto już inna sprawa...to że blokada jest dobra wiem również z dobrego żródła.ale nikogo przecież nie będę zmuszał :P
oprócz blokady mam tekigo cósia a do końca przyszłego tygodnia myśle że i alarm wpadnie...ale bardziej chce to mieć ze względu na central z pilota niż jako zabezpiecznie..a swoją drogą jak chcesz sie uporać z blokadą? takim cyplem który na zerwanych gwintach siedzi w skrzyni..a pomyśl jeszcze kto teraz zwraca uwagę na włączony alarm?? nikt...ale ukryty przełącznik jest całkowicie ok...pod jednym warunkiem: sam wybierasz sobie miejsce montażu..bo fachowiec montuje schematycznie...oby żadne z tych ustrojstw sie nidgy nie musiało sprawdzać ;)
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Brak nowych postów Przyklejony: Plan obsługi samochodu Ford Fiesta - także Diesel
Laskosz Mechanika ogólna 0 4 Lut 2006, 01:17
Laskosz
Brak nowych postów zabezpieczenie antykradzieżowe
Suchy87 Elektryka 8 19 Sie 2007, 21:36
diodalodz
Brak nowych postów [MK6] Zabezpieczenie ?
Gość Mechanika 3 10 Sty 2010, 13:57
Neo178
Brak nowych postów zabezpieczenie radia mk4
Slaweeek Car Audio i CB 3 17 Gru 2006, 13:52
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.