Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
3 Maj 2006, 13:52
Silnik : wysokie obroty po odpaleniu
Autor Wiadomość
asman7006
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sie 2005, 23:15   Silnik : wysokie obroty po odpaleniu

:jupi: Witam
Chciałem się podzielić wlsnym doswiadczeniem z Wami bo może ktoś ma taki problem i nie wie jak sobie poradzić.
Objawy: przy uruchominiu silnika wchodzi na kilka sekund na wysokie obroty, okolo 3000 ....3500 obr/min. Opada do wlaściwej predkości ale czesto przy jeżdzie, małym zdławiniu silnika znowu dostawał kopa i wysokie obroty, rzedy 4000 obr/min i nie spadały dopoki się nie zatrzymalem... Poza tym przy zatrzymywaniu sie, wbijaniu na luz spadaly obroty do 500obr/min co powodowalo czeste gasniecie silnika.
Przyczyna usterki była uszkodzona izolacja na kabelkach potemncjometru (czujnik polożenia przepustnicy- ta czerwona cześc z 3 kabelkami kolo silnika krokowego), uszkodzona byla izolacja na kabelkach. Nalezy odciać kabelki od złacza. Zgjąc ok 1,5 cm izolacji, oczyscic miedziany przewod, skrecić ze sobą przewody odpowiednio, tak aby odzwierciedlały połacznia jaki tworzylo złacze. Skrecone przewody zlutowac cyną i dobrze zaizolowac. Wiazke przewodów podwiesic aby nie lataly po komoze silnika.
To naprawde działa ze az nie mogłem uwierzyc. zaoszczedziłem wydatek badania komputerowego ktore by pewnie wykazlo uszkodzenie czujnika na kktoregow yminę napewno serwis by mnie naciągnoł, a po cichu by pewnie wyrzucili ta złaczke co ja :)
PS bylem u kilku fachowcow z tym problemoem, ktorzy rabi tylko forda i nie wiedzieli co zrobic!!! pol roku walczylem a taka blachostka...
Jak by co pytajcie.
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 1 Sty 2009, 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Sie 2005, 08:28   Re: wysokie obroty przy uruchomieniu silnika (kika sek.) i w

Mialem to samo, zrobilem to samo i mysle tak samo.
Pozdrawiam! :jupi:
 
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2005, 09:51   

heh-to samo-tez z rok temu opisywalem na forum-powinno byc w archiwum
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2005, 10:26   

Było :D O tym samym
 
 
easy
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2005, 13:59   

ale dobrze ze napisałęś to jeszcze raz, będzie łatwiej znalesc.
 
 
Kuba
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2005, 22:43   

Witam

Kurczę, wszystko pięknie bo objawy takie same... Ale z tym tylko, że u mnie izolacja cała... Rozdarłem tą zieloną koszulkę przekonany, że tam siedzi problem... A tam jak nowe. Czasami wydaje mi się jakby coś w tym zespole się zacinało. Coś jakby mi gaz nie do końca wracał (kiedyś dostałem gazem w noge - wrócił akurat). Popsikałem WD-40 na tą sprężynkę i linke gazu. Pytanie moje brzmi czy ta blaszka co idzie do czujnika pp. może się w nim zacinać???

POZDRAWIAM KUBA
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Sie 2005, 22:50   

Blaszka to raczej nie, ale linka gazu to i owszem, WD-40 to bardzo doraźny i niestety nie najleprzy śreodek - do "regeneracji" linke trzeba wymontowac...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Kuba
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2005, 22:56   

JoeMix napisał/a:
Blaszka to raczej nie, ale linka gazu to i owszem, WD-40 to bardzo doraźny i niestety nie najleprzy śreodek - do "regeneracji" linke trzeba wymontowac...


A w efekcie wymienić - to ma w końcu 12 lat - coś jej sie należy, a nie pare ml WD 40.
DZIEKI
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 18 Sie 2005, 06:56   

No faktycznie, bo ford po 90 roku zaczoł badziewie produkowac... 12 letnie linki które pracują bez obciązenia wymagają wyminay... wcześniejsze wytrzymywały po 25 lat i wiecej...

Linke trzeba wymontowac z auta powieśić ionowo i od góry... lac Wd40 porcjami... ruszac pancerzem dak długo az z doły zacznie lecieć czyste wd40 jeżeli tylko panzeż luźno chodzi to zostawić w tej pozycje na 24h w celu dobrego wyschnięcia... potem proche oleju z każdej strony w celu nasmarowania... dobrze rozprowadzamy i montujemy do auta ponownie...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Kuba
[Usunięty]

Wysłany: 18 Sie 2005, 20:47   

JoeMix napisał/a:
No faktycznie, bo ford po 90 roku zaczoł badziewie produkowac... 12 letnie linki które pracują bez obciązenia wymagają wyminay... wcześniejsze wytrzymywały po 25 lat i wiecej...

Linke trzeba wymontowac z auta powieśić ionowo i od góry... lac Wd40 porcjami... ruszac pancerzem dak długo az z doły zacznie lecieć czyste wd40 jeżeli tylko panzeż luźno chodzi to zostawić w tej pozycje na 24h w celu dobrego wyschnięcia... potem proche oleju z każdej strony w celu nasmarowania... dobrze rozprowadzamy i montujemy do auta ponownie...

Witam

Dzieki za instrukcje... Chyba sie będe musiał z nią zmierzyć, bo wnerwiające jest 4 tyś obrotów na skrzyżowaniu - nie mówie nawet o spalaniu

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów [MK3] Wysokie obroty silnika po odpaleniu - 1.1
Dezerter Mechanika 8 20 Cze 2010, 01:45
Gość
Brak nowych postów [MK3] Po odpaleniu wysokie obroty, przy odłączonym krokowcu.
przemek_bundy Mechanika 11 5 Cze 2010, 19:56
Bezimienny
Brak nowych postów Silnik : wysokie obroty po rozruchu.
po remoncie
tomeka Mechanika 10 8 Sty 2006, 00:10
stacho35
Brak nowych postów Silnik krokowy - a wskakiwanie na wysokie obroty ?
frankez Mechanika silnika 0 2 Lip 2018, 16:56
frankez


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.