Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk3, oswietlenie, sygnalizacja wlaczonych swiatel

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:18
[MK3] Brzęczyk od swiateł
Autor Wiadomość
GilU 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 24
Skąd: Świdnica
Wysłany: 8 Sie 2005, 20:19   [MK3] Brzęczyk od swiateł

Witam,

jestem calkiem nowym (od piatku) posiadaczem forda fiesty MK3 `91 1.8D, zaczalem prace renowacyjno, pielegnacyjne i natknolem sie na problem z brzeczykiem. Pytalem znajomych jak sprawa wyglada u nich i podobno jest inaczej..ale po kolei. Mam problem tego typu ze przy wylaczeniu silnika, gdy mam wlaczone swiatla od razu wlacza mi sie ten buzer, chodzi o to ze zdaje sie powinien sie wlaczac dopiero po otworzeniu drzwi, czyz nie? Gdzie szukac usterki, lub jak to w prosty sposob naprawic? Dodam ze w aucie byla kiedys wymieniana stacyjka gdyz mam inny klucz do odpalania. Czy przy zmianie stacyjki ktos mogl cos tam naknocic w instalacji ze zachowuje sie tak jak opisalem? Prosze o jakas pomoc/podpowiedz bo brzeczyk zaczyna byc irytujacy :)

Pozdrawiam
Piotrek G.
Ostatnio zmieniony przez bidżej 19 Mar 2011, 10:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2005, 23:21   

Ano powinien się włączać dopiero po otwarciu drzwi. Nie wiem jak on jest podłączony, ale na zdrowy rozum to minus (masa) powinien być od włącznika drzwiowego, a plus od plusa świateł.
Jeżeli światła będą się palić na brzęczyku będzie +, ale że drzwi zamknięte nie będzie minusa (brzęczyk będzie milczał). Jeżeli otworzysz drzwi podasz minus na bzzz i będzie hałasował jak należy. Przy wyłączonych światłąch nie będzie miał plusa, także nawet przy otwartych drzwiach nie zabrzęczy.
Jeżeli tak podłączysz - będzie dobrze. :ok:
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Sie 2005, 23:25   

też wałkowałem ten temat tylko że u mnie nie działał wcale, ale po oczyszczeniu styków wszystko gra!! :)
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
GilU 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 24
Skąd: Świdnica
Wysłany: 9 Sie 2005, 19:01   Brzęczyk od swiateł

Zrobilem jak pisal coccolino, tez rozwazalem wlasnie takie podlaczenie tylko kombinowalem jeszcze zeby piszczal tylko przy wylaczonym silniku :) Ale chyba mam za duze wymagania, poki co mam + do swiatel i - do wylacznika na drzwiach i jest git :) A napewno lepiej niz mialem wczesniej :D

Pozdrawiam i dzieki za pomoc :)
 
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 9 Sie 2005, 23:46   

Ja mam oryginalną instalację i przy pracującym silniku też piszczą. Tak już jest :ok:
Cieszę sięże mogłem pomóc :P
POZDRO.
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sie 2005, 09:58   

da sie zrobic tak, aby brzeczalo tylko przy wylaczonym silniku (czyli wylaczonym zaplonie) - dodatkowo w obwód brzęczyka wlaczyc 5-cio stykowy przekaznik, wysterowac go masa i +12 pojawiajacym sie przy przekreconym kluczyku (np z zasilania radia) a brzeczyk podlaczyc do stykow pradowych w taki sposob, aby zwora przelacznika zwierala obwod przy odlaczonym napieciu na stykach sterujacych tego przekaznika
....
chyba troche zakrecilem :)

to macie rysunek

 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sie 2005, 10:48   

Dobrze myślisz Bash - to będzie działać. Na twoim rysunku samochód jest na chodzie w tej chwili jak rozumiem. Kwestia tylko znalezienia odpowiedniego przekaźnika - który po powrocie przekaźnika w stan "spoczynku" zewrze drugi obwód (czyli taki dwuobwodowy), natomiast pierwsz nie byłby podłączony wogóle.
Swoją drogą to inżynierzy z Forda poszli na łatwiznę. :? Możeby tak wysłał im maila z prośbą o zatrudnienie (wytykając im przy okazji błędy)? Ale by kasiutrę trzepał :D
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Sie 2005, 13:52   

coccolino napisał/a:
Kwestia tylko znalezienia odpowiedniego przekaźnika - który po powrocie przekaźnika w stan "spoczynku" zewrze drugi obwód (czyli taki dwuobwodowy),

Przekaźnik od swiateł drogowych... z aut gdzie śa zarówki 2-włóknowe... albo jaki kolwiek z wyjścuami np. 86, 87 i 87a czy innymi byle przy jednym była literka 'a'
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sie 2005, 10:50   

coccolino napisał/a:
Na twoim rysunku samochód jest na chodzie w tej chwili jak rozumiem. Kwestia tylko znalezienia odpowiedniego przekaźnika

tak-na chodzie - przekaznik 5-cio stykowy - zaden problem

piiiiiiiii na rysunku oczywiscie jest nie na miejscu - pojawi sie przy odkreconym kluczyku, wlaczonych swiatlach i otwartych drzwiach - piiiiiiiiiiiiiiiii teraz oznacza buzzerek :ok: pomoglem? :twisted:
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sie 2005, 11:12   

GilU, daj Bashowi pomógł. Zasłużył chłopak :ok:
Ja jednak zostanę przy oryginale (no chyba że się będę baaaaaaardzo nudził ;)) . Baaardzo żadko mi się zdarza otwierać drzwi przy pracującym silniku na światłach, ale pomysł jest dobry.
 
 
Dark_Dog
[Usunięty]

Wysłany: 13 Sie 2005, 10:07   

to fiesta ma brzęczyk swiateł :yyy: a ja myslałem ze jest tak uboga ze nawet tego nie ma :hahaha: Tez mam fieste 1.8D(60km) 91r i mi brzeczyk wogole nie działa. Picio_18 napisał ze styki trzeba oczyscic, jezeli chodzi o ten przy dzwiach co odpowiada tagrze za zapalanie sie światełka na podsufitce to jest sprawny, wiec co mam zrobic zeby brzeczało?
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 13 Sie 2005, 16:51   

fiesta generalnie nie ma brzeczyka (mk3)
 
 
Dark_Dog
[Usunięty]

Wysłany: 13 Sie 2005, 17:08   

Gilu ma brzeczyk, a ma taka sama fieste jak ja... brzeczyk to jakas dodatkowa opcja nie montowana w standardzie? To jak sprawdzić czy jest brzeczyk czy go nie ma?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Sie 2005, 18:38   

Piszczyk udaje jeden z przekaźników :D
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 13 Sie 2005, 21:03   

JoeMix napisał/a:
Piszczyk udaje jeden z przekaźników :D

To ładnie mu to wychodzi :D
U mnie słychać Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, takie ładne, gładkie, coś jak próbnik zwarcia w dobrym multimetrze tylko głośniej i o ton niżej.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Sie 2005, 23:17   

Bo to taki sam buzer jak w mierniku tylko że wsadzony w obudowę przekaźnika i wetkńiety w skrzynkę razem z resztą :D
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Dark_Dog
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sie 2005, 14:17   

nic nie rozumiem. Powinno piszczec czy nie? Gdzie ten cały przekaznik sie znajduje z ta całą skrzyneczką?
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 8 Paź 2005, 00:45   

Ludziska, a jaki jest to przekaźnik? Jaki kolor. No i jak sprawdzić, jakby taki był, czy jest dobry, bo ja nie wiem czy mam brzeczyk czy nie :) Mam fiestke 1.1 z89 r :)
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 8 Paź 2005, 11:22   

ojej'89... to brzeczyka nie bylo. /fabrycznie/
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 8 Paź 2005, 12:33   

pewnie ze nie bylo chyba ze ktos zalozyl se sam albo wróbla przejechal i brzeczał :-D
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.