Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
4 Cze 2006, 18:54
RST , Turbo , alternatywne paliwo , LPG
Autor Wiadomość
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 13:49   RST , Turbo , alternatywne paliwo , LPG

Witam

Problem jest nastepujacy i zdania podzielone... Jak instalacje gazowa zalozyc do RS Turbo ??? Niektorzy mowia ze musi byc sekwencyjna bo nie straci mocy a inni ze moze normalna ale z kompem.

Od kolegi PUMY dowiedzialem sie ze instalacja normalna ale z parownikiem pod i nad cisnieniowym...

Co wy o tym myslicie ??? Ewentualnie moze mi ktos poleci dobrych monterow gazu w woj. Łódzkim
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 23 Cze 2006, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lip 2005, 15:59   

Tak samo jak jest problem z turbo i gaźnikiem tak samo jest problem z turbo i gazem... bo zasadoa obydwu jest taka sama... zassusane przez silnik powietrze (tworzy się podciśninie) wyssya paliwo (lub gaz) miesza sie znim i leci dalej.... jak dasz trubo to powietrze nie jest zasysane tylko jest wciskane na siłe w silnik, nie tworzy sie podciśnienie tyle wręcz nadciśninie, i paliwo zamiast być zasysane jest wpychane do śordka... instalacja nad/pod cisnieniowa itp, w/g mnie bedzie trudna w regulacji i mało ekonomiczna, można zaryzykowac i spróbować spręzyć w turbinie miesznake gazu z powietrzem, ale ja mam z tym prszykre doświadczenie - walneło mi płomieniem na 2 metry, choć znam ludzi ci tak mają i jest gut... najlepiej to wtrysk...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 21 Lip 2005, 18:00   

jak cos to wiem gdzie zakladaja gazik za 3200 chyba sekwencyjny
napisze jak znajde ich wizytowke adresik
 
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 21:21   

jak znajdziesz to spoko choc 3200 to taka normalna cena za sekwencje z tego co dzisiaj sie telefonicznie dowiadywalem

Musze zajechac do tego naszego magika w zakichanym ogórkowie :] i zapytac ile by wzial.

Z tego co narazie ustalilem to bede mogl sie wybronic z sekwencji ale nie wybronie sie od komputera wiec 2200 zl zaplace na bank :/

PS Zefir juz Cie kojaze... gdzies mi switales wczesniej po glowie i juz wiem skad :]
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lip 2005, 21:28   

Ja mówisz że masz 2,2 na bank... to może skołuj troche kasy i faktycznie esać sekwencje - jest to dużo bardziej wydajna instalacja noż "zwykła" - potrafi wręcz dodać koni :-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 21:32   

JoeMix napisał/a:
Ja mówisz że masz 2,2 na bank... to może skołuj troche kasy i faktycznie esać sekwencje - jest to dużo bardziej wydajna instalacja noż "zwykła" - potrafi wręcz dodać koni :-)


hmmmm :D no to tu mnie JOE zacheciles :D Musze sie z tym przegryzc...

Moze bede na spocie w niedziele bo mi Zefir zaproponowal to sie pogada jak cos. Ale jeszcze na bank nie wiem czy bede
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lip 2005, 21:41   

No tak jak wiadomo gaz ma wiecej oktanów niż benzynka... jak sie dopry trafi to i 110 potrafi mnieć... zwykła mieszanka gazu z powietrzem ma swoje wady (np. inny stosunek miesznaki) ale ciekłu gaz ma wartości bardzo zbliżne (jak nie take same) do paliwa, i montujac wtrysk ciekłego gazu, odpadają wszelkie problemy z sondami lambda, komputerami itp... wystarczy tylko odpowiednie mapy wprowadzić i sie robi rakieta na gaz... - gdzieś czytałem tak...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 21 Lip 2005, 21:43   

to milo ze kojarzysz
ale brat mnie chyba bardziej kojarzy :D
tylko patrz zeby dobrze ta sekwencje zalozyli lepiej dac pare groszy wiecej i zrobic to dobrze.
powiem Ci szczerze ze moj kumpel zakladal z ozo gaz i strasznie na nich bluzni i wyzywa :/
takze nie wiem podjedz i zobacz
pozdrawiam
 
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lip 2005, 22:23   

kojazy kojazy bo z nim gadalem :P

ja tez sceptycznie podchodze do kolesi ktorzy zakladaja gaz w malym podworkowym garazu :] no ale spytam i zobacze jaka mine zrobi jak mu powiem ze do TURBO hehehehe :hahaha:

najprawdopodobniej zaloze w firmie NAGAS czy jakos tak w Lodzi albo a aleksandrowie Lodzkim ale nie wiem jak sie tamta firma nazywa.

A jak sie wqrze na to wszystko to zrezygnuje z gazu, zmodyfikuje se kompa i zaloze turbine T03 i w to mi graj hehehehehe :devil:
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 21 Lip 2005, 23:06   

Intruder napisał/a:

A jak sie wqrze na to wszystko to zrezygnuje z gazu, zmodyfikuje se kompa i zaloze turbine T03 i w to mi graj hehehehehe :devil:

i to sie nazywa wykorzystanie potencjalu turbo zainstalowanego juz w aucie :)
T03/T04 to sa chyba turbiny Turbonetics
ja osobiscie bym juz kompletowal Garreta, jezeli juz o czym konkrentym mowimy
wkoncu wg. mnie szkoda gazowac tak sprawne i dynamiczne miejskie autko :-P

moge majaczyc ale to juz 5 harnas tego wieczoru chyba zaraz powiem: "konkretnie sie narabalem :D "
 
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lip 2005, 13:51   

zefir napisał/a:
szkoda gazowac tak sprawne i dynamiczne miejskie autko :-P


Ja tez taq mysle ale przy dzisiejszych cenach za paliwo i ilosci km jakie przejezdzam... :/ to niestety chyba bedzie musialo nastapic :( No ale jestem w trakcie pertraktacji o sekwencyjnym wiec moze bedzie dobrze :)

Sie pozyje sie obaczy ;/

[ Dodano: Czw Lip 28, 2005 10:02 ]
No i stalo sie ;-(

Nie zaloze instalacji gazowej. Bylem dzisiaj w stacji NAGAZ ( Na miejscu polecam - profesjonalne podejscie do sprawy ). Niestety technicy stwierdzili ze do mnie sie nie da zalozyc zadnej instalacji. Glownie dlatego ze nie mam LAMBDY.

Nawet gdybym zalozyl LAMBDE instalacja do tego bedzie kosztowac 5500 zł i miało by to byc IDG na grupowym wtrysku :-(

Muwi sie trudno... placi sie dalej... :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Turbo
Zetec/CVH
PumaRST Tuning mechaniczny 53 12 Lis 2012, 21:59
PumaRST
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - CVH Turbo
seria & modyfikacje
PumaRST Tuning mechaniczny 26 13 Paź 2012, 08:42
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Zetec N/A & TURBO
podnoszenie mocy!!!!!!!!
Faza Tuning mechaniczny 8 20 Gru 2007, 18:51
PumaRST
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - 1.8Diesel / Turbo Diesel
Fordon Tuning mechaniczny 140 30 Lis 2011, 09:21
szczupak
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.