Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
1 Maj 2006, 23:36
Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Autor Wiadomość
SzeryfPawel 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 38
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Lip 2005, 23:29   Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy

Witam,zamierzam kupic tłumik sportowy do mojej fiesty mk3, tylko niewim której firmy jest lepszy KM Malon czy Ulter,który jest trwalszy.Zależy mi na niezagłośnym tłumiku,KM malon należy do grupy tłumików cichych czy głośnych.
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 23 Cze 2006, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KoRcZuS
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2005, 23:49   

Witam, z tego co mi wiadomo (moge sie mylic) to KM naleza raczej do glosnych tlumikow, za to Ulterki sa bardziej ciche i maja lepszy basik...

Jezeli zle gadam prosze poprawic ;)
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2005, 00:00   

wszystko zalerzy tez od srednicy koncowej tłumika,pamietaj o tym aby nie kupic przelotowego tlumika bo te sa glosne ani takiego co ma rure ze mozesz wlozyc pięść.Ulter jest bardziej znana firma ale czy trwalsza tego nie wiem
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 18 Lip 2005, 03:39   

Kurtus napisał/a:
pamietaj o tym aby nie kupic przelotowego tlumika bo te sa glosne ani takiego co ma rure ze mozesz wlozyc pięść.Ulter jest bardziej znana firma ale czy trwalsza tego nie wiem


eeeee prawie wszystkie sportowe są przelotowe ,a te tańsze to -wszystkie. Czasem maja jedynie zwęzkę lub stożek wewnątrz. Ale przelotowy nie znaczy zaraz głosny.mam doświadczenia z ulterem dedykowanym do pega 206. przelotowy końcówka 100mm-dobrze sietrzyma i jest cichutki -kosztował ok 260-300pln-ów. jest trwalszy niz głośny Malon.
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
ThEClienT!
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2005, 10:06   

wg. mnie ULTER :)
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2005, 10:28   

LOY napisał/a:
Kurtus napisał/a:
pamietaj o tym aby nie kupic przelotowego tlumika bo te sa glosne ani takiego co ma rure ze mozesz wlozyc pięść.Ulter jest bardziej znana firma ale czy trwalsza tego nie wiem


eeeee prawie wszystkie sportowe są przelotowe ,a te tańsze to -wszystkie. Czasem maja jedynie zwęzkę lub stożek wewnątrz. Ale przelotowy nie znaczy zaraz głosny.mam doświadczenia z ulterem dedykowanym do pega 206. przelotowy końcówka 100mm-dobrze sietrzyma i jest cichutki -kosztował ok 260-300pln-ów. jest trwalszy niz głośny Malon.


Pisze z wlasnego dsoswiadczenia,kupilem od łokmena tlumik przelotowy odpowiednij MUGENA z tym ze ma wiekszy wylot,wrzucajac do niego morele ta wyleci bez problemu na druga strone jezeli trzymamy tlumik w pionie :) .Do dzisiaj zaluje ze go zamontowalem :D
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2005, 11:21   

Ja mam przelotowy KM i do strumienice i powiem, że jest troche głosno, ale da sie wytrzymać. Jeżeli nie chcesz nic głosnego to zamontuj sobie jakąs ładną końcówke :P
 
 
Leon_SSJ 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 171
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 18 Lip 2005, 11:23   

co do ultera to nie wiem, ale z doswiadczenia moge powiedziec ze km sa bardzo trwale (ulter napewno tez znana firma by nie robili lipy)
_________________
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 18 Lip 2005, 16:58   

A ja mam srodek Bosala i koncowy Remusa... warczy cicho i przyjemnie(diesel)... Dodam ze tlumik tez zyje juz prawie 4 rok i nie ma na nim zadnych oznak rudej... :P kolega zapomnial napisac ile chce przeznaczyc na uklad wydechowy... bo my tu mozemy wymieniac nazwy firm i doradzac jednak przedzial cenowy byl by mile widziany...

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
SzeryfPawel 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 38
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lip 2005, 17:49   

Zamierzam wydać na ten tłumik z montażem max 400zł. Przeglądając posty stwierdzam że wszysty chwala ultera a co do KM malon to bywa różnie.
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 18 Lip 2005, 19:37   

To z Ultera napewno dostaniesz ladny tlumik... i bedzei warczaca Fiesta... :D

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
bonio
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2005, 21:52   

Przed zakupem należy sobie zadać pytania:
1.Czy jest mi to potrzebne?
2.Co mi to da?

W Twoim przypadku:
Ad1. Nie
Ad2. Nic (ew. ból głowy przy dłuższej jeździe)

Pomyśl raczej o ładnej końcówce i tyle.....
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 18 Lip 2005, 22:13   

Jesli chce zalozyc wydech to niech zaklada... to jest jego wybor... ja nie narzekam ani mnie leb nie boli jak jade w trase ani nic... a kazdy ma swoja wizje co i jak chce zrobic w swoim aucie...


Pozdrawiam
_________________

 
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 19 Lip 2005, 00:49   wydeszek

Hej :P

...nie będe sie wypowiadał na temat innych firm bo nie mam doświadczeń - wybrałem ULTERA i jestem zadowolony - bardzo przyzwoicie zrobiony , pojedyncza, okrągła końcówka fi 80 ok 220 zł - w zasadzie prosty montaż i wymiary tłumika "nieproblemowe " - łatwo go zmieścić na swoim miejscu ...jak to zwykle bywa ...początek CICHY ...trzeba było tłumik troche "wygrzać" mam przejechane na nim ok 9 tyś km - teraz jest już bardziej słyszalny ..tzn przy bardzo lekkiej - krótkiej przygazówce "zaznacza" swoją obecność ..natomiast przy zciągnięciu nogi z gazu na wyższych obrotach - jest na prawde fajnie.....namiastka sportu ...lekkie buczenio-huczenie .........ale nic meczącego.................

ogólnie polecam :yes: .........kolega Korton za moją namową do swojej MK-4 1.4 ZETEC też takiego wydeszka sobie sprawił - ostatnio mnie nawiedził ..i wcale mi nie wygrażał :lol: hehe ..też jest zadowolony.......
produkt ogólnodostępny......

POZDRAWIAM ;-) góral.....inne elementy też modyfikujesz ..?
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
SzeryfPawel 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 38
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Lip 2005, 18:34   

Dzięki wszystkim za pomoc zdecydowałem sie na Ultera model NMD 142/10,w sobote montaz, zobaczym jak bendzie chdził
Pozdr dla wszystkich
 
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 20 Lip 2005, 10:54   

miałem kiedyś ulterka.był ok.
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
SzeryfPawel 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 38
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Lip 2005, 22:41   

Tłumik już jest zamontowany,wizualnie wyglada elegancko, jednak jest troche cich,jak silnik jest zimny to działa jak normalny tłumik we fieście dopiero jak sie rozgrzeje cały układ wydechowy to słychać lekie buczenie,zastanawiam sie w czym tkwi problem czy w tym że mam zamontowany tłumik srodkowy czy poprosty mósi sie przegrzać.
_________________
DonCorleone...
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 26 Lip 2005, 01:27   

Zawsze swiezo po montarzu tlumika jest cicho... dopiero pozniej jak zrobisz dobrych kilka kilomerow zacznie sie robic glosniejszy... oczywiscie nie bedzie ryczal ale odrobine glosniej bedzie...

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 28 Lip 2005, 23:41   

SzeryfPawel napisał/a:
Tłumik już jest zamontowany,wizualnie wyglada elegancko, jednak jest troche cich,jak silnik jest zimny to działa jak normalny tłumik we fieście dopiero jak sie rozgrzeje cały układ wydechowy to słychać lekie buczenie,zastanawiam sie w czym tkwi problem czy w tym że mam zamontowany tłumik srodkowy czy poprosty mósi sie przegrzać.


ewentualnie jak bedziesz chcial troszke glosniej to wywal katalizator

a jak jeszcze glosniej to tłumik srodkowy wywal
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 3 Sie 2005, 18:35   

siemka jak masz za cicho to wywal srodkowy tlumik,katalizator zostaw lepiej.Tylko po wywaleniu srodka bedzie troche glosno ale efekt zadżebisty-w moim przypadku tak bylo -mam KM
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Gość Tuning mechaniczny 2 14 Kwi 2005, 08:35
szynszyl
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Kowal Tuning mechaniczny 0 27 Gru 2004, 21:19
Gość
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Gość Tuning mechaniczny 2 27 Lut 2005, 15:53
Lokmen
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
lukop2 Tuning mechaniczny 26 18 Paź 2004, 16:29
Gość
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy , Atest
Yoshimitsu Tuning mechaniczny 15 29 Mar 2005, 10:16
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.