Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Kontrolka rezerwy gazu- POMOCY!!!
Autor Wiadomość
Sławek
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2005, 10:24   Kontrolka rezerwy gazu- POMOCY!!!

Pomóżcie, bo już szlag mnie trafia. Przed wczoraj uporałem się z izolacją przewodów położenia przepustnicy. Wyszło :lol: . Jakieś 3 lata temu szlag trafił wskaźnik paliwa, a wczoraj wskaźnik rezerwy gazu. Jeździłem na rezerwie, (kontrolka zapaliła się prawidłowo tzn.6-7 litrów). Później zatankowałem 12l (kontr. zgasła i nawet nie łypała na zakrętach) i został na noc. Rano pojechałem do pracy i wróciłem robiąc jakieś 25km. Nic nie łypało ani nie świeciło. Wsiadam wieczorem-świeci się rezerwa. Dolałem za 10 zł i dalej się świeci. Na moje oko w butli jest jakieś 14 litrów, więc troszkę ponad połowe(wchodzi 24 litry). Co to może być do k.. nędzy. Sprawdzałem przewody el. i niby wszystko dobrze. Czy mógł się przetrzec pływak w butli i całkiem opadł na dno? Pomóżcie co zrobić albo co sprawdzić. Dodam że nie mam na razie kasy aby zatankować do pełna :cry:
 
 
Raffi13 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 69
Skąd: Ujazd
Wysłany: 13 Lip 2005, 11:44   

ja na instalacji BRC miałem też miałem jaja z rezerwą. Pojechałem do gazowników i okazało się że wystarczyło podpiąć pożądną masę i wszystko było w porządku. Więc posprawdzaj sobie przewodziaki masowe alebo po prostu przejedź się do gazowników.
Pozdrawiam
 
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 13 Lip 2005, 12:40   

też miałem problemy z kontrolką rezerwy od gazu. i dlatego jeżdze nie patrząc na kontrolke tylko na ilość przejechanych kilometrów
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2005, 14:19   

pokrec elektromagnesem jesli zgasnie to plywak jest OK,

u mnie podczas jazdy kontrolka rezerwy sie nie zapali,
wystarczy zgasic i zapalic silnik i swieci :-P ale niech tak bedzie
i tak ta rezerwa jest na oko ;)
 
 
Sławek
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2005, 14:52   

Dzwoniłem do gazowników i powiedzieli żebym wyregulował rezerwę śrubką na elektromagnesie (plastikową). Obejrzałem wszystko i nie widzę tam żadnej śrubki, a elektromagnes (takie cuś niebieskie z przewodami) obraca się bezproblemu,powiedział bym że nawet lata. Kręcenie w lewo i prawo na włączonym zapłonie nic nie daje,chyba że nie tym kręciłem. Na moje oko to elektromagnes coś zamyka i otwiera a nie rególuje ilość rezerwy. Macie tak ową śrubkę. Jeśli to coś w butli to wielozawór to mój jest Lovato.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Lip 2005, 06:24   

Hehehe, dobre, co ma elektromagnes od zaworu do rezerwy... w 98% przypadków czujnuk rezerwy wbudowany jest w szkiełko przykrywowe, od wskazówki napełnienia butku - wychodzą z niego 2 przewody nie zbyt grube... i kręcąc tym szkiełkiem (czyli zmieniejąc położenie czujnika względem wskazówki - ustawia się rezerwe...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Sławek
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2005, 10:16   

Jak zwykle to poczciwy Joe coś sensownego wymyślił. Jak to pomoże to kliknę na taką opcję w Twoim profilu cz poście, jak zwał tak zwał :)
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2005, 10:22   

pvzon napisał/a:
też miałem problemy z kontrolką rezerwy od gazu. i dlatego jeżdze nie patrząc na kontrolke tylko na ilość przejechanych kilometrów


dokladnie robie to samo,kontrolka gazu jest BARDZO NIEPREZYZYJNA przy tanszych instalacjach tak wiec zawsze tankuje do pelna i kasuje licznik dzienny
 
 
dgasek
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2005, 21:13   

w moim BRC mam 4 kontrolki od poziomu gazu i działaja super -- zawsze wiem ile mam gazu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ku przestrodze, czyli zdejmij nogę z gazu
Tutaj zamieszczamy linki i zdjecia dla piratow drogowych
Mafios Linkownia 583 30 Paź 2015, 14:54
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Kontrolka rezerwy gazu
genov LPG 9 19 Gru 2007, 22:00
Gość
Brak nowych postów Kontrolka rezerwy
Elessar Elektryka ogólna 0 6 Maj 2019, 22:49
Elessar
Brak nowych postów kontrolka rezerwy paliwa
Gość Elektryka 11 22 Sie 2007, 21:07
MKL


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.