Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Problem z oświetleniem ledowym w przedniej lampie
Autor Wiadomość
Quaku_ 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 17 Sie 2023
Posty: 6
Skąd: Dobre
Wysłany: 17 Sie 2023, 09:52   Problem z oświetleniem ledowym w przedniej lampie

Witam, mam problem z paskiem ledowym w jednej z przednich lamp. Zaczyna swiecic slabiej i do tego barwa z białego przechodzi powoli w żółty. Nie moge zniesc braku symetrii w oswietleniu. Czy taka sytuacja kwalifikuje sie do zmiany lampy na nową ?
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 27 Paź 2023, 08:52   

Miłem podobnie na początku rok. Światła full led, prawa lampa nie zmieniała intensywności po zmianie świateł z dziennych na mijania itp. w trybie auto. Podjechałem do ASO i umówiłem się na diagnostykę. Zajęło to 30min, jakieś ustawienia zresetował i zaczęło działać. Przy okazji dowiedziałem się, że można włączyć dynamiczne doświetlanie zakrętów kiedy skręcasz kołami. Dałem w łapę 50 zł i teraz mam taki bajer, że światła lekko skręcają z ruchem kierownicy. Warunek musi być system poziomowania świateł automatyczny. W nowych autach już tego nie ma...
 
 
Darekptr 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST
Silnik: 1.5/200KM
Imię: Dariusz
Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 87
Skąd: Bartoszówka
Wysłany: 7 Lis 2023, 13:15   

Dziennego LEDa realizuje mały moduł w lampie(jeżyk), na allegro chodzą od 80zł, trzyma się na trzech śrubach TORX. Wyciągnij lampę, odkręć moduł, sprawdź numery i zamów drugi. Reszta tego "systemu" to tylko światłowód, więc żadnej filozofii nie ma. Ewentualnie ASO.
_________________

Profil Facebook
 
 
 
Quaku_ 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 17 Sie 2023
Posty: 6
Skąd: Dobre
Wysłany: 5 Kwi 2024, 08:55   

Darekptr napisał/a:
Dziennego LEDa realizuje mały moduł w lampie(jeżyk), na allegro chodzą od 80zł, trzyma się na trzech śrubach TORX. Wyciągnij lampę, odkręć moduł, sprawdź numery i zamów drugi. Reszta tego "systemu" to tylko światłowód, więc żadnej filozofii nie ma. Ewentualnie ASO.
Sry, że tak późno odpowiadam, ale dla jasności... Wymiana modułu na inny spowoduje, że światłowód zacznie świecić mocniej i do tego białą barwą ? Rozglądałem się też za jakąś używaną lampą ale praktycznie wszystkie są sprzedawane bez przetwornicy... Jeśli zakup modułu może rozwiązać ten problem, to zamówię jak najbardziej.
 
 
Darekptr 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST
Silnik: 1.5/200KM
Imię: Dariusz
Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 87
Skąd: Bartoszówka
Wysłany: 5 Kwi 2024, 16:59   

Tam są dosłownie dwie diody LED które świecą w światłowód, skoro zmieniają barwę to znaczy że albo one siadają, albo elektronika tego że modułu. Jak chcesz poeksperymentować to wyciągnij obie lampy, zamień jeżyki stronami i zobacz efekty.

A przetwornica to bardziej się nazywa tego prostokąta pod lampą, jej nie ruszaj bo pieprzone do auta są zakodowane i walczę z jedną właśnie w swoim aucie.
_________________

Profil Facebook
 
 
 
Quaku_ 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 17 Sie 2023
Posty: 6
Skąd: Dobre
Wysłany: 8 Kwi 2024, 15:26   

Mam już zamówiony moduł, jutro powinien przyjść. Ale szczerze, to nie spodziewałem się, że to jest taki banał z tym ledem. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem w którym były by takie ledy a to jest po prostu moje pierwsze jakie kupiłem. Ot to po prostu zwykła płytka z diodami które świecą prosto w światłowód i światło sie odbija. Pierwszy raz mam styczność z czymś takim. A z podmianą modułów nie próbowałem. Tak czy siak, jutro bedzie montowany nowy moduł. Dam znać czy coś sie zmieniło.
 
 
Quaku_ 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 17 Sie 2023
Posty: 6
Skąd: Dobre
Wysłany: 9 Kwi 2024, 18:19   

Ok, jestem świeżo po założeniu modułu. Niestety efekt wciąż ten sam. Wina leży po stronie lampy a konkretnie po stronie światłowodu. Dalej świeci się na żółto. Nie pozostaje nic innego jak zakup drugiej lampy. Mimo wszystko dziękuje za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Białe kierunki w przedniej lampie 2k7
kubadrd Elektryka ogólna 15 19 Kwi 2016, 20:38
Parzych
Brak nowych postów [MK6] Jaka żarówka migaczna w przedniej lampie?
Matekk Elektryka 11 7 Maj 2009, 16:58
bartikrasnik
Brak nowych postów Problem z oświetleniem kabiny
marcz Elektryka ogólna 7 2 Maj 2020, 10:36
Adrisss8
Brak nowych postów Problem z oświetleniem wnętrza
Gość Elektryka 4 22 Lis 2006, 16:59
daro
Brak nowych postów Problem z oświetleniem wnętrza
grabek246 Elektryka ogólna 2 27 Cze 2018, 14:22
barcik


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.