Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Bliżej nie określone dźwięki podczas hamowania
Autor Wiadomość
dudu$ 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: MARIUSZ
Wiek: 37
Dołączył: 08 Lut 2022
Posty: 25
Skąd: ZĄBKI
Wysłany: 5 Cze 2022, 23:41   Bliżej nie określone dźwięki podczas hamowania

No i niestety przyszedł czas na problemy z fiestą. Problem polega na dziwnych dźwiękach podczas delikatnego hamowania - https://drive.google.com/file/d/1C2OcxZoFtutWh3lnjA74c-KLQ6omdsjR/view?usp=sharing. Czasem słychać skrzypienie jak na załączonym filmiku a czasem zamiast skrzypienia jest jakby strzelanie pukanie. Dźwięki te pojawiły się po wymianie tarcz hamulcowych (klocki doszlifowałem i zostawiłem stare bo miały przejechane z 2-3 tyś km) ale może to być tylko zbieg okoliczności. Walczę z tym ponad miesiąc i nie doszedłem w czym tkwi problem a przejechałem tak już ponad 2 tyś km. Dźwięki te nie zawsze występują, wpływu na to nie ma temperatura wilgoć czy rozgrzanie hamulce po dynamicznej jeździe. W miniony piątek wracając z pracy do domu skrzypienia nie było ale występowało strzelanie - pukanie ( jakby cos podczas hamowania przeskakiwało) i jest to naprawdę głośny dźwięk nawet człowiek nie mający wiedzy mechanicznej stwierdził by, ze coś jest nie tak. Wczoraj autem zrobiłem z 20km i stuki pojawiły się przed samym domem. Dzisiaj pojechałem pojeździć chwilę fiestą i dałem jej kilkanaście razy po hamulcach, aż zaczęły śmierdzieć i żadnych skrzypień czy stuków nie było a zrobiłem z 10-15km. Jak wyżej pisałem walczę z tym tematem już ponad miesiąc i w tym czasie zostały zrobione następujące czynności/ rzeczy:
- założyłem nowe klocki hamulcowe ( na chwilę obecną wróciłem do starego zestawu tz stare przetoczone tarcze i stare klocki, które mają w tej chwili z 4 tys km)
- Wymieniłem prowadnice z gumkami w zaciskach, same tłoczki chodzą idealnie, a na wszelki wypadek zostały przesmarowane smarem do tłoczków hamulcowych
- wymieniono sprężynki w zaciskach hamulcowych
- sprawdzono na stacji diagnostycznej całe zawieszenie oraz hamulce, wszystko w jak najlepszym stanie, hamulce igła, opory toczenia w normie
- Mimo braku luzu w zawieszeniu wymieniono całe kompletne wahacze, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, końcówki drążków kierowniczych, amortyzatory przednie ( w sumie tylne też), poduszki przednich amortyzatorów łącznie z łożyskami i odbojami oraz sprężyny przednie.
- sprawdzono łożyska przednie - brak większego luzu
Niestety nic nie rozwiązało problemu. Jak skrzypiało pukało tak skrzypi i puka dalej. Zauważyłem, że czasem dźwięki te pojawiają się po dłuższej jeździe tz. coś około 20km ale może mi się tylko wydaje. Nie mam już do tego auta siły, im więcej w nim robię aby było lepsze to jest coraz gorzej. Z innych objawów zauważyłem, że przy jeździe powyżej 100km/h zaczyna trzepać kierownica, zastanawiałem się czy to nie przegub wewnętrzny albo półośka ale po wciśnięciu sprzęgła brak poprawy wiec pół oś raczej jest sprawna. Koledzy może wy coś doradzicie. Pozdrawiam
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 6 Cze 2022, 08:32   Re: Bliżej nie określone dźwięki podczas hamowania

Akurat miałem podobny problem.
Jak wymienia się amortyzatory, to zwykle wymienia się je + odboje, bo taki zestaw jest sprzedawany.
Tymczasem nad nimi jest łożysko amortyzatora i górne mocowanie (w którym często stoi woda, co widać z góry). U mnie chyba od nowości nie były te elementy wymieniane, czyli od 2007 roku. Po demontażu wyglądały strasznie, popękane, rozwarstwione, sparciałe.
Wymieniłem na nowe przy wymianie amortyzatorów kilkanaście dni temu. I cisza.
 
 
dudu$ 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: MARIUSZ
Wiek: 37
Dołączył: 08 Lut 2022
Posty: 25
Skąd: ZĄBKI
Wysłany: 6 Cze 2022, 18:33   Re: Bliżej nie określone dźwięki podczas hamowania

slawomirro napisał/a:
Akurat miałem podobny problem.
Jak wymienia się amortyzatory, to zwykle wymienia się je + odboje, bo taki zestaw jest sprzedawany.
Tymczasem nad nimi jest łożysko amortyzatora i górne mocowanie (w którym często stoi woda, co widać z góry). U mnie chyba od nowości nie były te elementy wymieniane, czyli od 2007 roku. Po demontażu wyglądały strasznie, popękane, rozwarstwione, sparciałe.
Wymieniłem na nowe przy wymianie amortyzatorów kilkanaście dni temu. I cisza.


Dzięki za zainteresowanie tematem ale niestety to nie to. Przy wymianie amortyzatorów przednich robiony był komplet czyli sprężyny, odboje z osłonami oraz poduszki mcpersona wraz z łożyskami. Niestety dźwięki nadal występują. Dzisiaj zrobiłem kolejne nagraniami jak będę przy komputerze to wrzucę. Tym razem bardziej mi to pasuje do stukania. Myślę że padł mi albo przegub wewnętrzny lewej półosi, albo drążek kierowniczy albo sama przekładnia. Często kiedy słychać te stuki delikatnie je czuć na kierownicy lub pedałach. Dzisiaj podczas jazdy i stukania złapałem za kolumnę kierownicza I krzyżak ale nic nie wyczuwałem więc przekładnia raczej jest w porządku
 
 
dudu$ 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: MARIUSZ
Wiek: 37
Dołączył: 08 Lut 2022
Posty: 25
Skąd: ZĄBKI
Wysłany: 6 Cze 2022, 20:21   

Stuki puki cz.2

https://drive.google.com/file/d/1CNjL4TWmdwgla5VVvj4RjGJMAuR4rHZY/view?usp=sharing

stuki bardzo dobrze słychać na filmie w okolicy 0:30 oraz od 1:50
 
 
dudu$ 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: MARIUSZ
Wiek: 37
Dołączył: 08 Lut 2022
Posty: 25
Skąd: ZĄBKI
Wysłany: 9 Cze 2022, 21:20   

Usterka została dzisiaj prawdopodobnie usunięta. Winna była lewa piasta, która po sprawdzeniu czujnikiem zegarowym pokazywała ogromne bicie. Założona została Piasta Febi + łożysko Meyle+ nowe nakrętki do kół
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Ściąganie podczas hamowania
PawelBW62 Mechanika ogólna 8 26 Mar 2014, 21:53
Marcinowaty
Brak nowych postów Bicie kierownicy podczas hamowania
Czyli ciąg dalszy poszukiwań przyczyn(y)...
ciaastus Mechanika 23 3 Sty 2007, 19:13
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.