Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Jaki akumulator wybrać do 1.25?
Autor Wiadomość
darkow 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 21 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: kielce
Wysłany: 21 Sty 2022, 16:50   Jaki akumulator wybrać do 1.25?

Witam,
szukam dobrego akumulatora do mojej fiesty mk7 z silnikiem 1.25

kompletnie się na tym nie znam- według informacji z Internetu powinienem założyć 43ah

czy taki będzie odpowiedni jeśli ma 45ah? ewentualnie co innego polecacie ?

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/akumulator-yuasa-standard-12v-45ah-425a-prawy-plus/
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Sty 2022, 23:25   

To nie jest najważniejszy parametr, lepszy będzie 43Ah i 520A niż 45Ah i 480A

1) Do Fiesty nie wrzucisz większego aku bo jest korytko i fizycznie nie wejdzie,,, niby jest trochę miejsca ale na spodzie jest rant, wiec większy akus będzie trochę w powietrzu wisiał,,, choć w sumie ja mam nieco większy i jest wyższy przez co brakuje mi milimetra żeby nakręcić nakrętki od tej poprzeczki co trzyma akumulator,,,

2) parametr Ah to pojemność akumulatora,,, czyli ile będzie grało radio na wyłączonym silniku, albo jak długo wytrzyma na zapalonych światłach,,, parametr A to prąd rozruchu, im większy tym większego kopa będzie miało auto na rozruszniku (łatwiej odpali) tyle że jest kilka norm tego i przy porównywaniu trzeba sprawdzić czy jest ra sama norma np. DIN czy EN bo może się okazać ze mimo większej wartości tak naprawdę jest mniej,,,

Miałem taki (tam też masz rozmiar akumulatora jak Ci się przyda takie info)



A wymieniłem na taki



I jest gites, skończyły się problemy z odpaleniem na mrozie i po tygodniowym postoju przy padoku w fundacji,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
miro2013 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 39
Skąd: wlkp
Wysłany: 26 Sty 2022, 19:45   

Moja Fiesta posiada jeszcze akumulator fabryczny, pewnie to jakiś ewenement aby aku wytrzymał ponad 11 lat, ze swojej strony polecam akumulatory fabryczne Forda.

P.S. w rodzinie mam jeszcze kilkuletniego Citroena C4 z oryginalnym akumulatorem bodajże ponad 6 lat i kreci jak nowy, także jak kogoś stać to można zakupić aku fabryczny. Mam jeszcze drugie autko Palio gdzie akumulator kupuję zawsze najtańszy (taki no name za 190 zł) który wytrzymuje max 2 lata. :ok:
 
 
darkow 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 21 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: kielce
Wysłany: 3 Lut 2022, 17:27   

JoeMix napisał/a:
To nie jest najważniejszy parametr, lepszy będzie 43Ah i 520A niż 45Ah i 480A

1) Do Fiesty nie wrzucisz większego aku bo jest korytko i fizycznie nie wejdzie,,, niby jest trochę miejsca ale na spodzie jest rant, wiec większy akus będzie trochę w powietrzu wisiał,,, choć w sumie ja mam nieco większy i jest wyższy przez co brakuje mi milimetra żeby nakręcić nakrętki od tej poprzeczki co trzyma akumulator,,,

2) parametr Ah to pojemność akumulatora,,, czyli ile będzie grało radio na wyłączonym silniku, albo jak długo wytrzyma na zapalonych światłach,,, parametr A to prąd rozruchu, im większy tym większego kopa będzie miało auto na rozruszniku (łatwiej odpali) tyle że jest kilka norm tego i przy porównywaniu trzeba sprawdzić czy jest ra sama norma np. DIN czy EN bo może się okazać ze mimo większej wartości tak naprawdę jest mniej,,,

Miałem taki (tam też masz rozmiar akumulatora jak Ci się przyda takie info)

[url=https://images90.fotosik.pl/566/2d30559720eda62bmed.jpg]Obrazek[/URL]

A wymieniłem na taki

[url=https://images92.fotosik.pl/568/48e3df6e8cfee11amed.jpg]Obrazek[/URL]

I jest gites, skończyły się problemy z odpaleniem na mrozie i po tygodniowym postoju przy padoku w fundacji,,,



idąc za radą też kupiłem ten :
https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/akumulator-bosch-12v-44ah-440a-s4001-niski/
działa elegancko :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jaki akumulator wybrać
barecki Elektryka ogólna 13 8 Gru 2023, 14:38
fnowak
Brak nowych postów Jaki akumulator wybrać 1.6 lpg
marko85 Elektryka silnika 3 30 Wrz 2021, 11:48
damianisko5
Brak nowych postów [ Ankieta ] Jaki kolor wybrać
MK3 5d xr2i/rs
blind227 Hyde-Park 11 5 Maj 2015, 23:23
blind227
Brak nowych postów [MK5] Jaki wybrać alarm?
Puff Elektryka 3 1 Sie 2008, 20:07
sla32
Brak nowych postów [MK3] Łańcuch rozrządu , jaki wybrać - 1.3
Gość Mechanika 4 31 Sie 2009, 09:15
MARIUSZ.B


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.