Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

1.25 Duże spalanie i słaba moc
Autor Wiadomość
luki_1988 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 14 Lip 2021
Posty: 1
Skąd: Wadowice
Wysłany: 14 Lip 2021, 22:22   1.25 Duże spalanie i słaba moc

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi doradzić. Mam Fiestę z 2010r. i spalanie oscyluje w okolicy 9l/100km (trasa mieszana, nie deptam mu też jakoś szczególnie, klimy praktycznie nie używam). Przy tym samochód jest bardzo słaby. Wcześniej miałem 60-konną ibizę (20-letnią) i wydaje mi się, że była żwawsza niż ta 82-konna fiesta. Pod większą górkę ma problem z przyspieszeniem na trzecim biegu, gdzie ibiza jeszcze dość dobrze przyspieszała na czwartym. Waga samochodów bardzo podobna - różnica rzędu kilkudziesięciu kilogramów a przecież fiesta ma te 22Km więcej

Przy tym wszystkim silnik pracuje głośno. Wcześniej myślałem, że to wina tłumika, bo założony był ten najtańszy Asmeta, pusty w środku. Wymieniłem środkowy i końcowy na Bosala i niby od strony tłumika jest sporo ciszej, ale sam silnik pracuje głośno.

Wymienione zostały: olej, filtry, świece, przewody zapłonowe, komputer nie pokazuje też żadnych błędów od sondy lambda (sprawdzane u dwóch mechaników). Kompresja była mierzona i jest ok: 15,5 15,5 16 16. Rozrząd robił poprzedni właściciel niecałe 30tys km wcześniej i mam na to papiery.

Auto było już w sumie u trzech mechaników, z czego jeden stwierdził, że cytuję "samochód pracuje prawidłowo i on ma tak właśnie chodzić" a spalanie jest duże, bo jeżdżę krótkie odcinki i większość czasu pracuje na ssaniu (co nie jest prawdą, bo ssanie odłącza się po jakiejś minucie, dwóch od rozpoczęcia pracy silnika a jeżdżę odcinki średnio po ok 15-20minut czasem dłuższe).

Drugi stwierdził, że po wymianie świec i przewodów spalanie powinno się poprawić - i tu też kicha, bo nic kompletnie to nie dało.

Jedynie trzeci powiedział, że problemem może być źle ustawiony rozrząd, przesunięty o jeden ząbek i auto wtedy będzie palić, jeździć ale właśnie spalanie może być wysokie a moc niska i praca silnika głośna. Tylko stwierdził, że on się tego nie podejmuje, bo do ustawienia rozrządu potrzebny jest zestaw blokad a on do forda nie ma. Innym powodem, który wskazał może być zapchany katalizator, ale też nie podjął się sprawdzenia.

I tutaj moje pytanie - co sądzicie o opinii tego trzeciego mechanika? Może macie jeszcze jakieś sugestie, co można by ewentualnie sprawdzić?

Zna ktoś może jakiegoś dobrego mechanika w okolicy Wadowic? Bo mi już ręce opadają i nie wiem gdzie z tym autem iść, żeby coś się w tej sprawie spalania i mocy ruszyło.

Za wszystkie sugestie, porady będę bardzo wdzięczny.
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 15 Lip 2021, 06:12   

Rozrząd i katalizator mogą takie rzeczy powodować
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Słaba moc - 1.1
Nie można rozwinąć 100 km/h
Kusiu Mechanika ogólna 8 1 Kwi 2010, 09:17
Miner
Brak nowych postów [MK4] Słaba moc - 1.8 D
Gość Silniki diesla 14 6 Cze 2007, 18:05
marewel
Brak nowych postów [MK6] Podwyższone spalanie, szarpanie, słaba..
Dziwne zachowanie fiestki
hds.147 Mechanika 4 19 Paź 2010, 15:23
hds.147
Brak nowych postów Duże spalanie.
omeniusz22 Mechanika silnika 2 1 Sty 2017, 22:48
miro2013
Brak nowych postów Duże spalanie,Pomocy.
Andrzej_1 Mechanika 8 3 Wrz 2008, 22:21
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.