Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Mocowanie ręcznego.
Autor Wiadomość
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 14 Kwi 2021, 20:59   Mocowanie ręcznego.

Poprawiam ręczny po moim koledze, który pomagał mi przy remoncie auta i który założył linkę na chama, źle i w ogóle bez mojej zgody. (Umieścił regulator po prawej stronie, a lewą stronę złapał opaską zaciskową od węża ogrodowego, także masakra...)

Co ciekawe, Ja również nie mogę dojść do ładu i składu z linką... Co ciekawe... mam drugą fiestę 1.8, zanurkowałem pod auto i tam linka jest zamocowana: regulator po lewej, tulejka po prawej.



Nie rozumiem dlaczego na zdjęciach w poradniku mechanicznym jest inaczej?



W poradniku regulator znajduje się po prawej stronie, a tulejka po lewej.

Punkt odniesienia, głowa pod bakiem i patrzenie w stronę przodu samochodu. Na zdjęciu jest odwrotna orientacja, zdjęcie zrobione tak jakby ktoś leżał pod autem i oglądał niebo, czyli patrzył na wprost mając głowę od strony przodu auta, a nogi od strony baku


Jak montuje tak jak mam w 1.8 to teoretycznie jest dobrze, bo zarówno regulator jak i tulejka wchodzą na swoje miejsce, odwrotnie na razie nie próbowałem...). Tylko to co mnie zastanawia, to ze półksiężyc idzie pomalowaną stroną odwrotnie niż był, co strasznie miesza mi w głowie. Kolega musiał się tym kierować przy ustalaniu kierunku linki, tylko ze nie mógł założyć tego jak się należy...

Na razie jeszcze nie montowałem linki do bębnów, założyłem ją tylko na dźwignie hamulca, czy ktoś może mi jednoznacznie rozwiać wątpliwości, jak to ma być na 100% ze sztuką zrobione?

Pytam bo 1.8 to wersja poliftowa, a linkę montuje w przedlifcie. Może w każdej wersji jest inaczej? Nie wiem tego... Gadałem z innym mechanikiem, już takim zawodowym to sam od siebie (nie pytany o to), powiedział ze bardzo cięzko się w tym aucie ręczny zakłada... No i o co chodzi?

Zwrócicie jeszcze uwagę ze otwory montażowe nie znajdują się na jednej wysokości czy na jednej płaszczyźnie, poziomie... Lewa strona jest bardziej oddalona względem dźwigni hamulca, prawa znajduje się natomiast bliżej dźwigi.
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
murgrabia 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 214
Skąd: metropolia
Wysłany: 14 Kwi 2021, 21:37   

Gdzie dokładnie jest ten element? Nie czasem pod osłonami? Czy bakiem? Jak malowałem podwozie, to w sumie nie widziałem tego w ogóle. Mogę zanurkować pod auto. Ale ja mam osłonę tunelu mechanizmu lewarka, ręcznego. Jedynie fabrycznie jest tam wycięty mały kwadrat. Nie wiem po co. Czasami tam pryskam odrdzewiaczem czy jakimś smarowidłem. Może była jakaś zaślepka? Gdzie to jest dokładnie?
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 14 Kwi 2021, 21:42   

murgrabia napisał/a:
Gdzie to jest dokładnie?



_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
murgrabia 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 214
Skąd: metropolia
Wysłany: 14 Kwi 2021, 23:30   

No niestety. Tak jak już wcześniej pisałem. Ten tunel mam pozakrywany fabrycznymi osłonami. Nie dam rady ich odkręcić. Nie mam na stanie kamerki inspekcyjnej, aby włożyć ją przez to okienko. To by był jedyny sposób aby tam zajrzeć.
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 14 Kwi 2021, 23:34   

murgrabia napisał/a:
No niestety. Tak jak już wcześniej pisałem. Ten tunel mam pozakrywany fabrycznymi osłonami. Nie dam rady ich odkręcić. Nie mam na stanie kamerki inspekcyjnej, aby włożyć ją przez to okienko. To by był jedyny sposób aby tam zajrzeć.


Nie ma problemu, wpadnie tu Krzysiek to zaraz będzie wiedział, on wie wszystko ;)
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
murgrabia 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 214
Skąd: metropolia
Wysłany: 14 Kwi 2021, 23:42   

Poszukaj zdjęć linek :



Zdjęcie pochodzi z : https://archiwum.allegro.pl/oferta/linka-hamulca-recznego-ford-fiesta-mk3-89-95-i6929405714.html

lub




Zdjęcie pochodzi z : http://www.ford-esklep.pl...sta-902577/1615

Na każdym zdjęciu jest tak samo założone. A linki podaje, bo podobno tak teraz trzeba... Jakieś ustawy, pierdoły itp.. To nie jest reklama z mojej strony.
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 14 Kwi 2021, 23:48   

murgrabia napisał/a:
Poszukaj zdjęć linek :

[url=https://images92.fotosik.pl/492/f3b6833bc17069ffm.jpg]Obrazek[/URL]

Zdjęcie pochodzi z : https://archiwum.allegro.pl/oferta/linka-hamulca-recznego-ford-fiesta-mk3-89-95-i6929405714.html

lub


[url=https://images92.fotosik.pl/492/d96f2fd8308944b7m.jpg]Obrazek[/URL]

Zdjęcie pochodzi z : http://www.ford-esklep.pl...sta-902577/1615

Na każdym zdjęciu jest tak samo założone. A linki podaje, bo podobno tak teraz trzeba... Jakieś ustawy, pierdoły itp.. To nie jest reklama z mojej strony.


Tak ta linka właśnie wygląda...
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 21 Kwi 2021, 00:13   

Zrobiłem ten ręczny bez większych problemów, zamontowałem go tak, jak mam w 1.8 i wygląda ze wszystko jest ok, nie rozumiem tylko dlaczego w książkach jest inaczej...

Dla mnie fiesta jest dość prostym samochodem w budowie, trzeba się po prostu zapoznać z pewnymi mechanizmami, częściami itp. ale nie rozumiem dlaczego mechanicy tak psioczą na to auto, ze trudne do wymiany to, ze trudne tamto... Chyba specjalnie wymyślają, aby jak najwięcej kasy wyciągnąć.

Nie wiem o co chodziło temu mechanikowi, najtrudniejsze to chyba założyć oczko linki na wajchę od hamulca ręcznego, ale mnie się to jakoś udało w miarę szybko zrobić, bardzo sprawie, miałem takie fajne kleszczyki z wygiętymi końcami, takie jak się używa do segerów i poszło mi to na prawdę szybko.

Ja mam tylko prośbę, jak ktoś będzie grzebał od dołu przy mk3, looknijcie jak tam to u Was idzie, może w książce jest jakiś błąd, albo opis dotyczy innego modelu. Na prawdę nie wiem, a jako miłośnik, chce wiedzieć o tym aucie możliwie jak najwięcej ;)
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Kwi 2021, 19:58   

Diuned napisał/a:
nie rozumiem dlaczego mechanicy tak psioczą na to auto
Bo jest stare,,, lepiej chyba wziąć po 200 od auta i robić w każdym 30min niż wziąć 300 za 2 godziny roboty,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 22 Kwi 2021, 20:06   

Pytanie zasadnicze, co się stało ze starą linką. I dlaczego zdjecia sobie nie zrobiliscie. Mialem kilka mk3 i w żadnej nigdy nie było problemów z linką czy regulatorem
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 22 Kwi 2021, 23:20   

JoeMix napisał/a:
Diuned napisał/a:
nie rozumiem dlaczego mechanicy tak psioczą na to auto
Bo jest stare,,, lepiej chyba wziąć po 200 od auta i robić w każdym 30min niż wziąć 300 za 2 godziny roboty,,,


To w nowym aucie się szybciej wymienia ręczny?
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Kwi 2021, 21:54   

Diuned, nie wiem, ale jakieś czujniki czy inne podzespoły które wskaże komputer pewnie już tak
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 26 Kwi 2021, 02:03   

kuba87 napisał/a:
Pytanie zasadnicze, co się stało ze starą linką. I dlaczego zdjecia sobie nie zrobiliscie. Mialem kilka mk3 i w żadnej nigdy nie było problemów z linką czy regulatorem


Jak kupiłem auto, to już było coś nie tak z linką. Ja to przy remoncie ściągałem wszystko, wydawało mi się, ze będę to pamiętał... Nie mam kanału, a nie opłaca mi się go stawiać dla dwóch samochodów, dlatego robię sobie u sąsiada.

Sąsiad jest tzw, pseudo mechanikiem, dlaczego mówię pseudo? Bo to zwykły pijaczyna, gdzieś tam pracował przy mechanice, ale nigdy nie za długo, no bo wiadomo.

Generalnie nic nie pozwalałem mu robić, płaciłem mu za udostępnienie kanału i za podawanie narzędzi.

On jednak żeby mi się przypodobać, zaczął składać dupę samochodu bez mojej wiedzy, jak już przyszedłem do niego, była zamontowana belka i ręczny... Ja już od razu widziałem, ze coś jest nie tak bo nie mógł osadzić linki w zaczepach, zamiast to poprawić to założył sobie opaskę zaciskową... Chciałem to poprawić, ale już tak mnie wkurzał, ze chciałem jak najszybciej zabrać od niego auto, bo codziennie mnie doił...

Teraz zbliża mi się przegląd, więc wszystko musi być na tip top, linkę bez problemu zrobiłem. Pisałem ze zamontowałem ją tak, jak mam w 1.8 i jest gitara. Sprawdzałem na górkach, nawet hamowałem ręcznym przy prędkości 10 - 15 km i auto staję, także chyba wszystko jest ok.

Posta założyłem z ciekawości, bo niby w książkach jest inaczej ta linka, u mnie jest inaczej a działa, no to chciałem się upewnić...

A powiedź mi Jakubie taką rzecz, jak miałeś kilka mk3, no to nie pamiętasz z której strony miałeś zawsze ten regulator? Mnie się wydaje, ze poprzednio regulator był odwrotnie, ale poprzedni właściciel to też był druciarz i to taki ciężki, jak kupiłem to auto to znajdowałem szmaty przed wentylatorem nawiewu i inne takie kwiatuszki, także może coś kombinowali przy ręcznym, bo jak go kupiłem to chyba ręczny nie działał, albo nie trzymał za dobrze nie pamiętam dokładnie, ale wcale nie można z góry zakładać ze wcześniej było założone dobrze, trzeba sprawdzić w książkach i rozpytać ludzi, dlatego tak zrobiłem...
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów mocowanie głośników
Matis Car Audio i CB 6 8 Lip 2007, 12:09
osimek1
Brak nowych postów Aluski a mocowanie ;)
Toooommmmi Tuning stylistyczny 24 24 Kwi 2006, 17:59
Gość
Brak nowych postów Lampka ręcznego
lokomotiv111 Elektryka ogólna 5 30 Gru 2014, 12:52
FFDriver
Brak nowych postów Mocowanie silnika
mati120120120 Kupię 1 21 Wrz 2017, 17:42
luk-90
Brak nowych postów mocowanie drzwi
emoticon Mechanika ogólna 0 30 Mar 2016, 22:01
emoticon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.