Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Odpalenie samochodu
Autor Wiadomość
Prusi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Imię: Mateusz
Dołączył: 13 Paź 2019
Posty: 6
Skąd: Barcin
Wysłany: 27 Sty 2020, 18:25   Odpalenie samochodu

Witam, posiadam ford fieste 2007r 1.25 benzyna.
Mam problem z samochodem a mianowicie gdy odpale, czasami automatycznie załączy się wycieraczka z tyłu oraz z przodu jednocześnie. Ostatnio gdy przyszedlem do samochodu to nie mogłem go odpalić, zostal pchniety na pycha to odpalil
Gdzie szukac problemu?
Szczotki rozrusznika, bendiks wymieniane w grudniu 2019
Na filmie przedstawiam problem z odpaleniem
https://youtu.be/FeinjyDeNN4
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Sty 2020, 18:56   

W służbowych Citroenach i Peugeotach to oznaczało koniec akumulatora,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Prusi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Imię: Mateusz
Dołączył: 13 Paź 2019
Posty: 6
Skąd: Barcin
Wysłany: 27 Sty 2020, 19:30   

Akumulator firmy bosch kupiony w lutym 2018, wiec 2letni, w pazdzierniku gdy byłem na wymianie opon na zimowe, poprosiłem mechanika aby sprawdził aku za pomocą specjalnego urządzenia wyszło że jest w bardzo dobrym stanie
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Sty 2020, 21:59   

Wiesz ile może się stać w 2 miesiące,,, po prostu włączające się urządzania w aucie sterowane komputerem to zazwyczaj problem spadającego w momencie rozruchu napięcia,,, dlatego wariują,,, Zapodaj miernik na akumulator i sprawdź jakie jest napięcie normalnie a jakie w chwili rozruchu,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Prusi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Imię: Mateusz
Dołączył: 13 Paź 2019
Posty: 6
Skąd: Barcin
Wysłany: 27 Sty 2020, 22:30   

A czy awaria aku by miała też wplyw na to ze podczas odpalania raz na jakis czas zalacza sie wycieraczki? Po tym jak samochód został pchnięty i został dostarczony do elektro mechanika ktory wymienil kostke stacyjki oraz sprawdził instalacje, ale sam nie był przekonany co do słuszności tych napraw i czy to moglo byc powodem. Na dzien dzisiejszy samochod odpala, meczy mnie tylko ten temat dlaczego wtedy nie chcial odpalic, chociaz zrobilem nim 70km wsiadlem do niego po jakiejs godzine i pojawil sie ten problem jak na filmie ( swiatla byly wylaczone radio rowniez). Dziekuje za odpowiedzi
 
 
saimon214 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 24
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 30 Sty 2020, 12:41   

Ja miałem taki problem u siebie że gdy auto było wyłączone to klakson działała normalnie, za to jak silnik był uruchomiony to nie działał klakson. Wyszło na to że w tym elemencie pod kierownicą, gdzie masz drążki od wycieraczek i kierunkowskazów, było zwarcie, czy jakaś przerwa. Po wymianie na inną używkę problem ustąpił. Może gdzieś tam coś też dokonało żywota albo w kostce było jakieś zwarcie czy w stacyjce. Nie wiem czy przy rozruchu nie ma chwilowego skoku napięcia od alternatora. Bo gdyby tak było to mogło by dochodzić do podania impulsu do komputera że uruchamiasz wycieraczkę i komputer je uruchamiał na jeden cykl czy jakoś.
Profil Facebook
 
 
Prusi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Imię: Mateusz
Dołączył: 13 Paź 2019
Posty: 6
Skąd: Barcin
Wysłany: 1 Lut 2020, 12:29   

Wymieniony zostal akumulator na nowy, kostka stacyjki, sprawdzona instalacja czy jest cala, problem nadal wystepuje ten sam jak na filmie + wlaczajace sie wycieraczki, jakies porady cos? Mechanicy juz sami nie wiedza co moze byc przyczyna
Ponizej wstawiam film
https://youtu.be/5E2KSLQ65rM
 
 
pawel Q 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 8
Skąd: wloclawskie
Wysłany: 2 Gru 2020, 18:14   

Prusi, Witaj kolego, powiedz czy Ci się sprawa rozwiązała jeśli możesz. Ja mam trochę podobny trochę problem choć nie identyczny. Walczę z tym już trzeci rok i nikt nie usunął przyczyny, choć i była sprawdzana masa i upływy prądu postojowego i rozrusznik był regeneracji i nic to nie dało więc dałem spokój no ale na przyszłą zimę znów powróciłem do tematu , skonczyło się tygodniowym postojem u mechanika, wymianą na całkowicie nowy rozrusznik i...i nic to nie dało. Jak tylko lekki mrozek to zakręci chwilę żwawo i w połowie obrotu jest tak jak u Ciebie. Wszystko gaśnie wszystko milknie po za jednym...po przekręceniu nawet kluczyka do pozycji 0 słychać terkotanie gdzieś w okolicach kierownicy. Bynajmniej tak mi się wydaje. Po ponownym rozruchu za chwilę pali od strzała. Dziś kupiłem kostkę stacyjki , sam z siebie pomyślałem , że może to to, no bo nie wiem co już innego by było , może to styki coś nie halo. Ciekawe czy to coś da bo już mi cierpliwości brakuję. Aha. ładowanie i aku poza podejrzeniem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Brak nowych postów Przyklejony: Plan obsługi samochodu Ford Fiesta - także Diesel
Laskosz Mechanika ogólna 0 4 Lut 2006, 01:17
Laskosz
Brak nowych postów [MK3] Problem z odpalenie auta...
grubylolek Elektryka 2 12 Paź 2009, 13:01
Gość
Brak nowych postów [MK4] Odpalenie silnika brak reakcji
First Mechanika 8 2 Lut 2010, 22:46
Gość
Brak nowych postów [MK3] Problem z odpalenie Fiesty 1.1 1991 r.
Gość Elektryka 4 2 Paź 2008, 23:35
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.