Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wymiana zwykłego kluczyka na scyzoryk
Autor Wiadomość
bagufix 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Adrian
Dołączył: 02 Wrz 2020
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Wrz 2020, 12:58   Wymiana zwykłego kluczyka na scyzoryk

Witam,

Do swojej Fiesty posiadam zwykły kluczyk z pilotem i zwykły klucz bez pilota. W poprzednim samochodzie miałem kluczyk typu scyzoryk i nie ukrywam, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
Czy jest możliwość, że gdy dokupię sobie oryginalny/używany kluczyk scyzoryk, przełożę immobilizer to uda mi się zaprogramować nowy pilot? Taką metodą:
Cytat:
1. Aby zaprogramować nowe kluczyki ze zdalnym sterowaniem, obróć kluczyk w stacyjce z położenia 0 w położenie II cztery razy w ciągu 6 sekund.
2. Wyłącz zapłon. Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość programowania nowych kluczyków ze zdalnym sterowaniem w ciągu 10 sekund.
3. Naciśnij dowolny przycisk na nowym kluczyku ze zdalnym sterowaniem. Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi kluczykami ze zdalnym sterowaniem, włącznie z oryginalnymi, w ciągu 10 sekund.
4. Ponownie włącz zapłon lub odczekaj 10 sekund nie programując kolejnego kluczyka, aby wyjść z trybu programowania kluczyków. Do otwierania i zamykania pojazdu możesz
teraz użyć tylko kluczyków ze zdalnym sterowaniem, które właśnie zaprogramowałeś.

Oczywiście dokupię też nowy czysty grot.
 
 
Tomasz 17 

Model: Ford Fiesta Mk7`16
Wersja: Trend
Silnik: 1.5TDCi/75KM
Dołączył: 27 Sty 2021
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Sty 2021, 22:57   

Witam,
Widzę że temat ma już chwilę ale od swojej strony mogę polecić gotowe rozwiązanie od kolegów Chińczyków, nowy pilot już do mnie idzie. Generalnie sprawa wygląda tak, że na Ali można znaleźć zamiennik kluczyka w formie scyzoryka do którego idealnie pasuje elektronika z kluczyka klasycznego, wystarczy przełożyć. Jedyny minus że nie jest to oryginalny kluczyk Forda. :)
 
 
bagufix 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Adrian
Dołączył: 02 Wrz 2020
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Lut 2021, 10:49   

Tomasz 17 napisał/a:
Witam,
Widzę że temat ma już chwilę ale od swojej strony mogę polecić gotowe rozwiązanie od kolegów Chińczyków, nowy pilot już do mnie idzie. Generalnie sprawa wygląda tak, że na Ali można znaleźć zamiennik kluczyka w formie scyzoryka do którego idealnie pasuje elektronika z kluczyka klasycznego, wystarczy przełożyć. Jedyny minus że nie jest to oryginalny kluczyk Forda. :)


Kupiłem oryginalny kluczyk i zamiennik (sam przód kluczyka z grotem), otworzyłem oryginalny kluczyk bez pilota aby wyjąć imo (prawie straciłem palec) i się udało.
 
 
Egooo 

Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Jakub
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lut 2021, 18:37   

Poproszę link z takowa aukcja bo chce również zamówić
 
 
lukaszooo 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 13 Sie 2018
Posty: 105
Skąd: Mińsk Maz.
Wysłany: 1 Kwi 2021, 08:02   

Jest też opcja numer 2. Można dopisać nowy kluczyk.
_________________
Tel. 511246350
 
 
Wilczek__85 

Wersja: Trend
Silnik: 1.4DuratorqTDCi/70KM
Imię: Sylwek
Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 10
Skąd: Bytom
Wysłany: 17 Kwi 2021, 00:58   

Jak koledzy pisali kupić goły kluczyk(scyzoryk) na ali przełożyć immo oraz dokodowac nowy kluczyk procedura ze stacyjki. Do tego wszystkiego przyda się piekarnik, folia aluminiowa- nie stracimy przy tym palca- podgrzać do Ok 110 st i kluczyk bez pilota ładnie się otwiera. Przekładamy immo, dorabiamy grot i dopisujemy kluczyk i gotowe
 
 
Egooo 

Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Jakub
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Cze 2021, 12:54   

Szkoda że nikt nie podał linka do elektroniki bo są 3 rodzaje Mh i nie wiem jaki będzie pasował
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Brak nowych postów [MK4] wymiana wkładek, dorabianie kluczyka
baca21 Mechanika 23 25 Maj 2010, 18:20
baca21
Brak nowych postów Zmiana lusterka zwykłego na fotochromatyczne
Daniel-88 Mechanika ogólna 3 22 Lip 2017, 19:38
EW1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.