Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Lusterka automatycznie składane i wiszący kabel za schowkiem
Autor Wiadomość
Szymon_Kaminski 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 09 Wrz 2020
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Wrz 2020, 09:58   Lusterka automatycznie składane i wiszący kabel za schowkiem

Witam. Jestem posiadaczem fiesty mk7 z 2012r. (przedlift) w wersji trend. Postanowiłem dołożyć lusterka automatycznie składane. Zakupiłem lusterka 8pin z angola, przełącznik lusterek z funkcją składania i uruchomiłem funkcje w komputerze.

Nie mam niestety przekaźników i tu moje pytanie co zrobić aby lusterka działały poprawnie? Czy wystarczy moduł jakich pełno na allegro.

Chciałbym się również zapytać o wiszący za schowkiem kabel (fioletowo brązowy). Jest on zakończony kostką, jednak nie widzę miejsca gdzie go wpiąć. Może to od lusterek ?😁

Z góry dzięki za odpowiedź, i przepraszam jeśli taki temat był, nie mogłem znaleźć.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Wrz 2020, 22:32   

Szymon_Kaminski napisał/a:
Chciałbym się również zapytać o wiszący za schowkiem kabel
W aucie masz pełno kabli do których nie masz wyposażenia,,,

A co do lusterek, musisz dokupić co Ci brakuje z instalacji, albo olać fabrykę i komputer w aucie i kupić uniwersalny moduł jakich pełno na allegro,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
metmusic 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 03 Lut 2021
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Lut 2021, 01:29   

Co poza lusterkami, przekaźnikami i aktywacją jest potrzebne do montażu składanych lusterek? Inne wiazki? Jakie lusterka?
 
 
Szymon_Kaminski 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 09 Wrz 2020
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 3 Lut 2021, 08:12   

Dużo zależy jaką masz wersje. Ważna tu jest skrzynka bezpieczników za schowkiem w kabinie. Są 2 typy. Jeden jest prosty i tu aby zamontować potrzeba zabawy z dorabianiem przekaźników poza oryginalną wiązką. Drugi tym powinien mieć już przekaźniki- czyli powinny wystarczyć lusterka (8pin), odblokowanie w kompie, i przełącznik lusterek(ma on dodatkowy pin i namalowane lusterko od przodu).
_________________
Fiesta mk7 2012(przed FL) i EcoSport 2021
 
 
Szymon_Kaminski 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 09 Wrz 2020
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 3 Lut 2021, 08:17   

A odnośnie wiązek- jak rozbierzesz boczek drzwiowy i rozłączysz wtyczkę od lusterek, będziesz widział czy w drzwiach jest wtyczka i kable na 8 pin. Jak na 8 to wystarczy wpiąć lusterko z 8 pin.....teoretycznie.

Z 2 też strony mogło się zdarzyć że masz już lusterka na 8 pin czyli być może z silniczkiem do składania.
_________________
Fiesta mk7 2012(przed FL) i EcoSport 2021
 
 
metmusic 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 03 Lut 2021
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Lut 2021, 13:23   

Dzięki za podpowiedzi.

Szymon_Kaminski napisał/a:
Dużo zależy jaką masz wersje. Ważna tu jest skrzynka bezpieczników za schowkiem w kabinie.


Skrzynkę bezpieczników mam taką jak na zdjęciu. Przekaźników brak i niestety przewodów dochodzących w miejsca na przekaźniki też brak. Co trzeba dorabiać?





Szymon_Kaminski napisał/a:
A odnośnie wiązek- jak rozbierzesz boczek drzwiowy i rozłączysz wtyczkę od lusterek, będziesz widział czy w drzwiach jest wtyczka i kable na 8 pin. Jak na 8 to wystarczy wpiąć lusterko z 8 pin.....teoretycznie.

Z 2 też strony mogło się zdarzyć że masz już lusterka na 8 pin czyli być może z silniczkiem do składania.


Nie wystarczy sprawdzenie w miejscu sterowania lusterkami czy jest brakujący 8 pin we wtyczce wiązki drzwi? Czy to o niczym nie świadczy? Tam mam wszystkie 8 przewodów.
 
 
Szymon_Kaminski 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 09 Wrz 2020
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 3 Lut 2021, 19:47   

No masz skrzynkę bezpieczników typ 2, czyli tą lepszą. Co z tego skoro nie ma przekaźników ani wiązki do nich. Z tego co ja się dowiadywałem najprościej (chyba), założyć lusterka 8 (o ile nie masz takich założonych) pin a potem szukać wiązki bliżej kokpitu i montować jakiś uniwersalny przekaźnik poza fabryczną instalacją. Potem trzeba to podpiąć zgodnie z schematem. Ja w tym miejscu poległem. Dla mnie za trudne wpinać się instalacje bez żadnego przykładu czy jest sens w ogóle . Jakby ci się udało daj znać.

Ja mam typ 1 bezpieczników a mam w drzwiach wiązkę 8 pin, mam w komputerze rozblokowane składanie FORscanem bo uruchamiałem parę innych pierdołek. Mam nawet przełącznik sterowania wymieniony nie mówiąc o lusterkach. To wszystko nic nie daje bo nie ma przekaźników. Po podpięciu kompa do OBD wyświetla się komunikat o nie działających przekaźnikach- bo ich nie ma. Bez tego komputer nie może sterować składaniem. A dołożenie oryginalnych przekaźników może sie wiązać z dokładaniem kabla aż do komputera.
_________________
Fiesta mk7 2012(przed FL) i EcoSport 2021
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 3 Lut 2021, 21:20   

Szymon_Kaminski napisał/a:
Chciałbym się również zapytać o wiszący za schowkiem kabel (fioletowo brązowy). Jest on zakończony kostką, jednak nie widzę miejsca gdzie go wpiąć. Może to od lusterek ?😁
możliwe że do lampki led nastrojowej nad schowkiem.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Egooo 

Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Jakub
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Lut 2021, 14:03   

Czy ktoś może zrobić zdjęcie jak powinna wyglądać skrzynka która ma wszystko co potrzeba ? , Ja również mam wiązkę w drzwiach 8 pin a jestem na etapie zbierania części
 
 
frisby 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Kuba
Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 6
Skąd: Kościan
Wysłany: 28 Mar 2021, 21:06   

Egooo napisał/a:
Czy ktoś może zrobić zdjęcie jak powinna wyglądać skrzynka która ma wszystko co potrzeba ? , Ja również mam wiązkę w drzwiach 8 pin a jestem na etapie zbierania części

Tu jest moja skrzynka. Przekaźniki już miałem zamontowane.




Kupiłem regulator i słychać, że przekaźniki reagują. Wygląda na to, że wystarczy wymienić lusterka.
Czy da radę wymienić lub zamontować siłowniki w lusterkach czy muszę wymienić całe?
Czy ma znaczenie lusterko przedLIFT i poLIFT?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK6] Automatycznie składane lusterka
Czy da się to jakoś wyłączyć? + dod. pytanie
Rogal Elektryka 1 6 Gru 2012, 00:04
JoeMix
Brak nowych postów Składane Lusterka??
kekube Mechanika ogólna 1 2 Lut 2019, 20:58
AnonimowyAlkoho
Brak nowych postów [MK6] składane lusterka
blade86 Elektryka ogólna 1 5 Lis 2013, 21:07
Parzych
Brak nowych postów [MK7) 2014 Lusterka składane elektrycznie - awaria
langolier Elektryka ogólna 7 9 Sie 2019, 16:16
cybuszek
Brak nowych postów [MK7 lift] Doposażenie - kamera, szyba, lusterka składane
juniorkm7 Elektryka ogólna 22 10 Lut 2019, 19:28
lukaszooo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.