Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Sprawdzanie grzania przedniej szyby
Autor Wiadomość
Adrisss8 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 18 Lut 2020
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Mar 2020, 22:52   Sprawdzanie grzania przedniej szyby

Cześć wszystkim

Ostatnio spadła temperatura i postanowiłem użyć grzania przedniej szyby i pomimo dwukrotnego włączania nie zauważyłem za bardzo efektu. Samochód to ford fiesta mk6 2002 rok, Ghia. Szyba jest ogrzewana, bo widać te druciki w środku. Bezpieczniki kolorowe te od grzania niby są całe. Nie do końca wiem jak sprawdzić za pomocą multimetra cyfrowego napięcie. Rozbieralem też te plastiki słupków A i widać te złote taśmy od szyby po 2 na każdej stronie i wpiete kostki.
Na necie wyczytałem że są tez jakies kostki pod podszybiem? Bo nie wiem czy sens rozbierać to. Dodatkowo wiem że znajduje się przekaźnik za schowkiem jeden jak dobrze zrozumiałem. Pod maską są też jakieś przekaźniki od tego? Jeśli tak to prośba o jakas metodę namierzenia ich i prosty sposób sprawdzenia z wyjaśnieniem dla amatora :) Swoją drogą nie zauważyłem jakiegoś spadku obrotów po kliknięciu przycisku choc dioda się świeci.
Z dodatkowych informacji to od strony pasażera dostrzegłem delikatne "mleko" jakby początki roszczelnienia warstw jednak pod osłoną brak oznak jakiejś korozji na stykach czy przecieków.

Czytałem inne posty jednak wiele jest pozostawionych bez odpowiedzi więc liczę że tym razem się uda :)

Z góry dzięki za pomoc
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Kwi 2020, 07:56   

Miernik ustawić umiesz na pomiar napięcia? Daj foto tego co masz, albo bierz do łapy próbnik napięcia (śrubokręt z żarówką i kabelkiem, bywają na stacji https://www.castorama.pl/...-id-35424.html) włącz szybę, kabelkiem dotknij do jednego styku taśmy, a próbnikiem do drugiego - jak zaświeci to napięcie jest, szyba jest na pół podzielona i każda połówka ma swój bezpiecznik (dlatego są 2)

Aha, żeby szyba działała musi być odpalony silnik,,,

(śmiało rób zdjęcia i wrzucaj,,, tego o co chcesz pytać :) )
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Adrisss8 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 18 Lut 2020
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Kwi 2020, 08:29   

Jakieś napięcia czasami sprawdzałem, wprawdzie na mierniku dużo opcji do wyboru wiec najlepiej czy to ma być V, czy inna wartość ;)
Znalazłem coś takiego w Leroy Merlin (bo ten sklep mam u siebie) https://m.leroymerlin.pl/elektrycznosc/narzedzia-elektroinstalacyjne/wkretaki-elektrotechniczne/probnik-napiecia-6-24v-10583-mega,p108807,l1083.html

to takie coś? Potem odpalam silnik, włączam grzanie szyby i rozumiem teraz, że pod ta osłoną słupka tą "żabką"przykladam to obojętnie czy dolnej czy górnej taśmy na jednej stronie a próbówką dotykam drugiej taśmy na tej samej stronie (mówiąc dotykam taśmy przykładać do tego złotka czy one jest powlekane czymś i tak nie uda się) I wtedy powinna się zapalić żarówka w próbowce?

Zdjęcia wrzucę jak tylko bedę w samochodzie :)
 
 
Adrisss8 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 18 Lut 2020
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Kwi 2020, 12:26   

Ok kupiłem probnik napięcia ten jak wyżej w linku. Sprawdziłem bezpieczniki na odpalonym silniku i są całe, sprawdziłem też napięcie pod słupkami A. Żabkę podłączyłem do śruby masy a próbnik przełożyłem do kostki i po jednej jak i po drugiej stronie napięcie jest. Zaciekawiła mnie też ta kostka plastikowa od strony kierowcy z 3 kabelkami i obok czarny grubszy przewód. W kostce tej w środkowym miejscu nie ma napięcia a w dwóch skrajnych jest. Czy to ma związek jakiś z tym może?

Dodatkowo dorzucam zdjęcia tego "mleka o którym mówiłem że jest od strony pasażera












 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Kwi 2020, 22:48   

Jeżeli między ta śrubką z krokodylkiem a tym przewodem z czarną wtyczką pojawia się napięcie jak włączasz szybę,,, i to po obu stronach, to jest szansa że niestety szyba jest padnięta,,, :sad:

Mleko i rozklejanie się szyby może mieć wpływ, ale po prostu grzałki się przepalają z czasem,,, w mojej 10 letniej fieście nie grzeją już 4 nitki,,, w takiej co ma 25 lat grzeją już tylko 3,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Adrisss8 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 18 Lut 2020
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Kwi 2020, 23:58   

No niestety całkiem możliwe :/ Trzeba bedzie sie pogodzic choc lubie jak raczej wszystko jest sprawne...

A wiesz może co to za wspomnianą kostka właśnie przy słupku A kierowcy, gdzie środkowy przewód nie ma napięcia? Widać ją na jednym ze zdjęć :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Kwi 2020, 00:17   

Nie wiem co to za wtyczka, ale nie każdy przewód w aucie ma napięcie względem masy,,, a jeśli ma to nie zawsze :) może kable do lampki czy coś...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Adrisss8 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 18 Lut 2020
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Kwi 2020, 00:19   

W sumie może być, no dobrze ale temat szyby sprawdzony wiec jest jak jest :) Dzięki wielkie za pomoc :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów ŁÓDŹ, okolice - MK7 2016 dołożenie wiązki do grzania szyby
Sh4rKy Serwisy / Mechanicy / Sklepy 0 20 Paź 2020, 12:54
Sh4rKy
Brak nowych postów [MK5] Brak świateł stopu w lampach i grzania szyby tylnej
bidżej Elektryka 4 12 Mar 2009, 22:56
Vinci
Brak nowych postów Ogrzewanie przedniej szyby
Karhu Elektryka ogólna 1 15 Wrz 2021, 23:12
JoeMix
Brak nowych postów Grzanie przedniej szyby
pawelec86 Elektryka ogólna 8 25 Lis 2017, 21:44
dirty.73
Brak nowych postów Spryskiwacze przedniej szyby
ravenpoz Mechanika ogólna 3 2 Kwi 2015, 11:39
Puff


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.