Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Aktywne hamowanie.
Autor Wiadomość
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Wrz 2019, 14:36   Aktywne hamowanie.

Nie mogę dojść do ładu z systemem Pre-collision Assist. Nie wiem czy jest to tylko gadżet czy jakaś forma systemu bezpieczeństwa. W mojej Fieście jest system Pre-collision Assist. Nigdy nie doświadczyłem jakiejkolwiek pomocy ze strony tego systemu. W instrukcji czytam ,że układ powinien włączyć hamulce w skrajnych przypadkach. Ponoć aktywne hamowanie można włączyć w MENU: Asyst. kierowcy , Pre-collision Assist, Aktywne hamowanie. No właśnie u mnie nie ma tej ostatniej pozycji czyli Aktywne hamowanie . Czy u Was w menu znajduje się ta pozycja ?
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 2 Wrz 2019, 14:57   

U mnie jest taka ścieżka dostępu: Ustawienia, Asystent kierowcy, Pre-collision Assist. I tu mam Czułość alarmu ( do wyboru: Wysoka, Normalna, Niska ), Wskazanie odległości i Aktywne hamowanie. Czułość mam "Wysoką", a Wskazanie i Aktywne zaznaczone, czyli włączone.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Wrz 2019, 15:37   

OK. A czy zauważyłeś, żeby samochód Ci sam przyhamował/zahamował w nie korzystnych sytuacjach ? W tym tygodniu mam wizytę w ASO i chcę się przygotować do rozmowy.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Wrz 2019, 22:05   

Ustaw sobie na parkingu czy bocznej drodze wiadomo by nikomu nie wadzić) ścianę z kartonów,,, i spróbuj w to wjechać,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 3 Wrz 2019, 15:40   

nowy1 napisał/a:
OK. A czy zauważyłeś, żeby samochód Ci sam przyhamował/zahamował w nie korzystnych sytuacjach ? W tym tygodniu mam wizytę w ASO i chcę się przygotować do rozmowy.


No niestety. Tylko na tempomacie adaptacyjnym hamował i przyspieszał. Pre-collision Assist jeszcze nie miałem okazji spróbować.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Wrz 2019, 18:04   

U mnie też tempomat aktywny dobrze funkcjonuje, ale chciałbym mieć pewność, że Pre-collision czuwa i w razie czego pomoże.
 
 
jacky-x 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 20
Skąd: SP
Wysłany: 3 Wrz 2019, 21:01   

@nowy1
Jest taka sytuacja gdy Pre-collision łatwo się budzi (ustawienie mam normal). Jedziesz w jakiejś odległości za autem a ono sygnalizuje, że skręca w prawo, wiesz, że spokojnie usunie ci się z drogi zanim do niego dojedziesz i bez reakcji zbliżasz sie, a asystent ciągle ma go w radarze i ocenia że za szybko się zbliżasz i daje sygnał dzwiekowy, wyskakuje ramka ostrzegawcza i hamulce w pogotowiu, więc czuwa. Z ostatniego etapu (hamowanie asytenta) jeszcze nie miałem okazji korzystac to ostateczność jak zawiedzie człowiek i tak się powinien zachowywac.Przede wszystkim jednak ograniczone zaufanie do wszelkich pomocników. Pozdr
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Wrz 2019, 21:20   

Tak, migającą ramkę / z błędnym tłumaczeniem / i sygnał dźwiękowy kilka razy już miałem.
Wiadomo, że odruchowo wciska się hamulec . Myślałem,że ten sygnał dźwiękowy to już jest ostateczność i system powinien sam hamować, ale widocznie się myliłem.
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 3 Wrz 2019, 22:36   

nowy1 napisał/a:
Myślałem,że ten sygnał dźwiękowy to już jest ostateczność i system powinien sam hamować
Dobrze,że to tak nie działa,bo nie raz już miałem sytuacje ,że auto stało na poboczu,na zakręcie,a system wywala komunikat .Co ciekawe jeżdżąc codziennie tą drogą sporadycznie system zgłupieje i wykrywa to jako zagrożenie


Mars napisał/a:
Aktywne hamowanie.
Ta opcja tyczy się chyba tylko używania adaptacyjnego tempomatu.Wyłączając straci on swój urok :-)


Co do samego systemu Pre-collision Assist to raz w korku (gdy się toczyłem i spojrzałem w bok) walnął po hamulcach i zrobił to tak,że początkowo się wystraszyłem nie wiedząc co się właśnie stało,ale potem zorientowałem się,że system zadziałał :-P .Samo hamowanie wyglądało jakbym lewą stopą na hamulec nacisnął(można sobie wyobrazić)Dobrze,że wtedy na zderzaku nikt Mi nie wisiał :twisted:



Generalnie poza tą 1 sytuacją nie zdarzyło Mi się więcej,żeby auto zahamowało,albo chociaż przyhamowało ,ale też nie szukałem okazji do tego :-P Nie pamiętam tylko czy wtedy miałem wciśnięte sprzęgło,bo teoretycznie system powinien lepiej sprawdzać się na automacie :)
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2019, 21:51   

Po wizycie w ASO pojawiło się sub menu "Aktywne hamowanie".
W/g pracownika serwisu samochód na pewno zahamuje w odległości 10-20 cm od przeszkody.
Wierzę mu na słowo.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 6 Wrz 2019, 01:05   

Wjedź w te kartony, to sprawdzony sposób, tyle testów co było i tylko jakaś kobieta jedna co zginęła,,, Hanka czy coś,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Wrz 2019, 05:53   

A jednak wstrzymam się z testami - szkoda samochodu.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrz 2019, 09:26   

Wielokrotnie mnie ten system ratował, ale w fazie wstępnej - migający czerwony ekran. Mimo, że lubię dynamiczną jazdę, to oczywiście ten system przydaje się podczas bardzo spokojnej jazdy - toczenie w korku i sprawdzanie alternatywnych dróg na ekranie, ustawianie muzyki, jazda po autostradzie (ale tam hamuje aktywny tempomat). Żona też mówiła, że kilka razy w 2 lata jej się przydał.
Oczywiście czasem przesadza, ale nie przejmujmy się tym, wolę by 10 razy zamigał niepotrzebnie, niż raz nie zamigał.
Z kartonami to oczywiście też chciałem robić testy. Nawet zapytałem szefa zmiany ASO jak - podobno trzeba na nie założyć kamizelki odblaskowe, bo inaczej nie zadziała. Śmiał się, że jeden z klientów testował system na żywopłocie i przyjechał z pretensjami, że sobie samochód zniszczył. Dla pewności użyj folii aluminiowej na kartonach :-)
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Wrz 2019, 21:10   

Ale pieszy raczej nie będzie okryty folią aluminiową, no i samochody też coraz częściej z tyłu / i nie tylko / plastykowe.
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 9 Wrz 2019, 22:28   

Spokojnie widzi rowerzystę jadącego poboczem.
Zahamował kiedy ja nie wiedziałem gościa, bo lało i było ciemno.
System jest 9/10 dużo lepszy niż słynny Nissana - który dał dupy i zwracali ludziom kasę za niego oczywiście nie w Polandii :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dziwny komunikat i hamowanie
seee8a Elektryka ogólna 9 12 Lis 2020, 16:57
Mars
Brak nowych postów [MK4] Wyczuwalne hamowanie silnika
szyss Mechanika 7 10 Maj 2006, 12:26
szyss
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK3] swap i hamowanie fiesty djsthonki
Gość Archiwum 56 28 Maj 2014, 13:09
Dawidoff4
Brak nowych postów Fiesta ST150. Hamowanie lewą nogą.
TowerST Mechanika ogólna 20 22 Sty 2015, 10:25
FFDriver
Brak nowych postów [MK4] Hamowanie silnikiem, nie odcina paliwa.
Gość Elektryka 16 23 Kwi 2009, 20:57
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.