Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Luz półosi w miejscu wejścia do skrzyn biegów
Autor Wiadomość
fajgi 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4 Duratec
Dołączył: 28 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd: Brodnica
Wysłany: 30 Sie 2019, 15:00   Luz półosi w miejscu wejścia do skrzyn biegów

Witam, awaria goni awarię ( 1.4 benzyna 2009 rok )...
Opis problemu - miesiąc temu przegub wewnętrzny na lewej półosi dostał luzu i zaczęło trząść całym autem jak przyśpieszałem...diagnoza przegób wew...ale przy oględzinach okazało się też, że cały przegób w miejscu styku ze skrzynią ma luz góra dół przód tył....po prostu jakby latał w skrzyni biegów...kupiłem nową ( używaną ) kompletną półoś ze sprawnymi przegubami, wszystko ładne sztywne , obecnie przeguby nie mają luzu ale po wymianie całej półośki luz przy wejściu do skrzyni pozostał, zauważyłem też że coraz bardziej odczuwalne są wibracje w momencie gdy wchodzę w zakręt ( kierownica skręcona np o pół obrotu ), na prostych kołach cacy....druga sprawa to pojedyncze stuknięcie które czuć w kierownicy w momencie ruszenia na skręconych kołach...
PYTANIE - czy przez ten luz w mejscu wejścia do skrzyni mogą dziać się takie cyrki ? Czy ktoś miał problem z dyferencjałem w MK7 luz jego łożyskami >? wydaje mi się, że tam nie powinno być luzu a przez to że u mnie wystepuje mam drgania, dodam tylko, ze olej nie leci w miejscu gdzie wystepuje luz...
Miał ktoś kiedyś podobne jazdy ze swoją fiestą ????
przebieg 130 tyś 1,4 16v PB
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Sie 2019, 00:48   

fajgi napisał/a:
przy oględzinach okazało się też, że cały przegób w miejscu styku ze skrzynią ma luz góra dół przód tył....po prostu jakby latał w skrzyni biegów...kupiłem nową ( używaną ) kompletną półoś ze sprawnymi przegubami
Jeżeli zostało zdiagnozowane ze to przegub ma luz w skrzyni a nie pół osi w przegubie to po co była wymieniana półoś z przegubem skoro zdiagnozowana luz w skrzyni czyli w mechanizmie różnicowym bo tam siedzi przegub wewnętrzny,,, ?

Na szarpakach byłeś?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
fajgi 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4 Duratec
Dołączył: 28 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd: Brodnica
Wysłany: 31 Sie 2019, 09:18   

Przegub był totalnie rozsypany, nie szło jeździć autem tak buda drżała, dlatego przyszła druga kompletna półoś, podczas wymiany wyszedł tez ten luz w skrzyni....Tak byłem na szarpakach
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Sie 2019, 12:23   

Widzisz to jest tak z pomocą przez forum,,, jeśli jest luz na przegubie wewnętrznym to po pierwsze on tam jest, bo przegub siedzi w obudowie i nic go nie trzyma, jest po prostu wsunięty, nie wypada dlatego ze opiera się o koło w dużym skrócie,,, Wrzucił byś jakiś filmik co si się rusza i jak i by było wiadomo,,,

https://youtu.be/MLPldbe65ks?t=55

To nie fiesta ale zasada ta sama, to co rusza się w środku - nie powinno się ruszać, to ze cała obudowa się obraca jak on rusza to jest normalne, nawet jak zablokujesz drugie koło i bieg rzucisz to to będzie się lekko obracać w lewo i prawo,,, jak za półoś pociągniesz do siebie (względem filmika) to Ci to wszystko wyleci wiec tam taki luz jest normalny, jak auto stoi na ziemi to ten luz będzie minimalny, ale będzie bo jak pisałem koła pracują,,, obudowa, ten kielich w skrzyni musi siedzieć sztywno,,, tam jest zatrzask na pierścień i duża siła można to wsunąć lub wysunąć delikatnie ze skrzyni, ale na boki to już musi być sztywno bo za obudową skrzyni jest olej, i jak by był luz to by wyleciał i kilka km i po skrzyni,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
fajgi 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4 Duratec
Dołączył: 28 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2 Wrz 2019, 11:30   

https://www.youtube.com/watch?v=4aVUAEfV_Fs

Identycznie jak w tej foce, cały przegub ma luz w skrzyni góra dół przód tył....półośka jak wchodzi do przegubu sztywna, ale cały przegub lata w skrzyni....do tego wibracje na zakręcie mam na kierownicy przy mniejszych predkościach ( czytaj 20-40 km )...i to nie zawsze...
dodam że olej nie wycieka nigdzie, zrobiłem tak już 400 km i ani kropelki nie uroniło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - skrzynie biegów, przełożenia
Marcin Tuning mechaniczny 74 22 Lis 2018, 09:32
lukaszceglarski
Brak nowych postów Luz na półosi napędowej
msk90a2 Mechanika ogólna 2 6 Kwi 2014, 13:12
TSRules
Brak nowych postów Luz na półosi wale napedowym
semimatt Mechanika ogólna 7 4 Wrz 2020, 10:55
tom5151
Brak nowych postów [MK3] Luz przy zmianie biegów.
Biegi można zmieniać bez sprzęgła.
BinDer Mechanika 4 22 Lip 2012, 07:04
BinDer
Brak nowych postów [MK4] Luz na drążku zmiany biegów
iwanmati Mechanika 5 6 Paź 2011, 22:43
ElGrey


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.