Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
3 Maj 2006, 14:38
Dystans , Tuleje Dystansowe
Autor Wiadomość
mózg 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.1/55KM
Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2004
Posty: 26
Skąd: warszawa
Wysłany: 19 Cze 2005, 15:37   Dystans , Tuleje Dystansowe

Czy jak pod koła14"i oponki 185/65 dołoże dystanse 5mm na strone to czy nie będzie nic obcierać? Ranty mam wycięte, ale pytam bo nie chce się władować w dodatkowe koszty. :)
_________________
Ford Fiesta Mk2-kiedyś
Ford Fiesta Mk3 RS Pakiet-do 29.12.06-dzwon! :(

Kontakt: 508-398-692
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 20 Cze 2006, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2005, 16:35   

Zalezy jaka masz szerokosc felgi i jej odsadzenie (ET, offset)... ale 5mm to nic szkoda wogule kasy na szpile i dystans bo prawie nie bedzie ich widac.

Ja mialem po 25 mm na strone na feldzie 16/7,5 cala i tyl troche ocieral jak zapakowalem do tylu 2 osoby, z przodem nie bylo problemu.

Pozdro
 
 
grzechu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2005, 22:32   

o ile na tylnej osi dystanse jako tako nic nie zmieniają to na przedniej osi powodują komplikacje.
 
 
kauserowicz
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2005, 00:11   

Pytałes czy to dobry pomysł , powiedziałem że NIE ! . Z resztą jak zrobisz dystansa z 5mm tarczy i ewidentnie to wpłynie na wygląd pojazdu a do tego będzie bezpieczniejsze od tych normalnych dystansów to masz u mnie lizaka :hahaha: Pomyśl sam ... 5mm co to jest ?! I kto powiedział że dystanse z sklepów tuningowych są gwarancją bezpieczeństwa ?
BTW coś mi się wydaje że do 5mm dystansów nie trzeba dłuższych szpilek :he:
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 27 Cze 2005, 20:11   

mózg napisał/a:
Takie oponki kupiłem razem z alufelgami. Na przód mam185/60 R14 a tył 185/65 R14 i nie uważam żeby ten rozmiar był jakis dziwny więc moim zdaniem "głupie pytanie" :D


oj to dobrze że nie kupiłeś kół od STARA bo pewnie tez nie uważałbyś ich wielkosci za dziwna.
pofatygowałem sie i sprawdziłem rozmiary kół dla Ciebie.Twój "potwór" seryjnie popierdalał na kołach : 155/70-13 . Obecnie założyłeś lub chcesz założyc nawet 185/65-14.Czyli zmienisz obwód koła o ok +15 cm , to będzie 8 % na wielkosci i osiagniesz tym przekłamanie prędkosciomierza o 9% . Tragicznie pogorszysz przyspieszenie samochodu który nawet na seryjnych wąziutkich oponkach nie przyspieszał i skutecznie poprawisz zuzycie paliwa...w góre :D .

to nie pytanie było głupie ale Twój wybór kół do Fiesty. :yes:
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
baq
[Usunięty]

Wysłany: 27 Cze 2005, 22:54   

moze od poczatku :) po pierwsze przydaly by sie szpilki dluzsze nawet do dystansow 5 mm :)
po drugie pomysl ze zrobieniem dystansow z tarcz hamulcowych jest stary jak swiat i moim zdaniem calkiem dobry tylko dobrego tokarza wybierz :) ja mam tak ( nie ze wzgledow wizualnych ale raczej koniecznosciowych :P ) i moim zdaniem po pierwsze w prowadzeniu nie ma absolutnie zadnej roznicy jedyna roznica to taka ze felga jest bardziej odsadzona co w moim przypadku gra duuzo roznice ( kola sie nie miescily w hamulce i ocieraly o zaciski teraz wszystko bangla jak nalezy :) ) i teraz konkluzja .. jak zamierzasz zakladac dystanse 5mm dla wygladu to strata czasu ... jak z koniecznosci dystanse z tarcz swietnie sie spisuja ... no i maly koszt :)

[ Dodano: Pon Cze 27, 2005 10:56 pm ]
aa jeszcze jedno :) co do oponek to zmien na jakies wezsze to i obwod sie zmieni bo 186/65 to juz faktycznie niezle klocki sa ... i jak moj przedmowca mowil spalanie sie zmniejszy
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 29 Cze 2005, 20:30   

baq napisał/a:
...moze od poczatku :) po pierwsze przydaly by sie szpilki dluzsze nawet do dystansow 5 mm :) ...

... i moim zdaniem po pierwsze w prowadzeniu nie ma absolutnie zadnej roznicy...


Baq powiem wiecej MUSZA byc dluzsze szpilki do dystansow - nawet 5 mm !!
A co do prowadzenia to 5 mm pewnie nie zmieniaja duzo w zachowaniu auta ale ja po zalozeniu 25 mm na strone odczulem juz dosc mocne zmiany tzn o ile przy seryjnym rozstawie czasem tyl potrafil uciec na zewnatrz zakretu to teraz z dystansami jest wrazenie ze tyl prowadzi cale auto - nie ma szans zeby uciekl nawet przy przychamowaniu w zakrecie.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dystans , Tuleje Dystansowe
dawidc Tuning mechaniczny 21 11 Mar 2008, 14:07
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Dystans , Tuleje Dystansowe
KUI3A Tuning mechaniczny 5 14 Cze 2005, 22:38
Daras84
Brak nowych postów Dystanse , Tuleje dystansowe
dawidc Tuning mechaniczny 6 23 Cze 2004, 23:26
Wodz
Brak nowych postów Dystanse , tuleje Dystansowe
Gość Tuning mechaniczny 5 6 Gru 2011, 23:33
szynszyl
Brak nowych postów [MK3] Tuleje
BlackJack Mechanika 13 8 Lip 2009, 12:26
BlackJack


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.