Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Klimatyzacja po przeglądzie i dobiciu ma niska wydajność
Autor Wiadomość
zel 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 32
Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Cze 2019, 12:58   Klimatyzacja po przeglądzie i dobiciu ma niska wydajność

Cześć,
ostatnio zrobiłem przegląd szczelności klimy, dobilem, odgrzybilem. Wszystko fajnie, klima czuć, że działa, ale jak teraz jeżdżę w tych upalach po 30 stopni, to ona po prostu nie wyrabia. Opalona na najchlodniej i na 4 i w tym słońcu nadal jest dość ciepło (wiadomo, ze lepiej niz bez włączonej, ale nadal nie ma komfortu). Z kolei jak wejdę np do laguny 3 z 2010 roku, odpale klime na maksa, to dwa razy większe auto po jakichś 5 minutach jest jak w lodówce. Teraz przejechałem 100km fiesta i jestem spocony ;) co może być przyczyną, co sprawdzić w pierwszej kolejności? Wentylator, sprężarka? A może maszyna była słaba i klima wcale jest nieszczelna?

Nie wiem jak wygląda kwestia z nawiewem ogólnie, ale u mnie boczne nadmuchy maja ewidentnie mniejsza moc niz środkowe. Czy w takim wypadku gdzies jakas rura mogla sie obluzowac? Moc ze środka jest dosc moc, wiec ze sama dmuchawa cos sie popsuła to chyba nie :)

Dzieki za odpowiedzi, ps na priv z checia przyjmę polecenie jakiegoś dobrego mechanika we Wrocławiu :)
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 20 Cze 2019, 13:24   

Podjedź do dobrego mechanika żeby sprawdził szczelność i wydajność sprężarki. Ja miałem taką sytuację że nabiłem klime - maszyna pokazała że jest szczelna itd. A po 2 tygodniach czynnik uciekł. Okazało się że jest nieszczelna chłodnica klimy. Ponadto mój mechanik sprawdził cały układ, okazało się że są ślady opiłków, i sprężarka ma już w związku z tym słabą wydajność. Po wymianach i nabiciu działa miodzio. Auto inne, ale wg mnie sprawdzić należy to samo, ponieważ jako tako sama klima w każdym aucie działa tak samo.
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Cze 2019, 13:56   

zel napisał/a:
ostatnio zrobiłem przegląd szczelności klimy, dobilem, odgrzybilem. Wszystko fajnie, klima czuć, że działa, ale jak teraz jeżdżę w tych upalach po 30 stopni, to ona po prostu nie wyrabia.
Jedz tam gdzie to robiłeś i powiedz ze chodzi gorzej niż przed ich naprawą i coś spaprali,,, i maja poprawić
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 21 Cze 2019, 15:15   Re: Klimatyzacja po przeglądzie i dobiciu ma niska wydajność

zel napisał/a:
Cześć,
ostatnio zrobiłem przegląd szczelności klimy, dobilem, odgrzybilem. Wszystko fajnie, klima czuć, że działa, ale jak teraz jeżdżę w tych upalach po 30 stopni, to ona po prostu nie wyrabia.


do sprawdzenia stan skraplacza (chłodnicy z przodu)
do sprawdzenia stan i wiek osuszacza (wymienia się co kilka lat)
do sprawdzenia stan filtra kabinowego
do sprawdzenia ile *C jest na wyjściu z kratek powietrza *

*termometr taki można kupić za kilkanaście zł, oficjalne przeznaczenie "pomiar temperatury mięsa" :ok:

być może też nabito Ci 470g a powinni 650g. (są różne wersje klimy w mk6)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wydajność alternatora
MATEUSZ Elektryka 5 21 Lis 2005, 16:25
JoeMix
Brak nowych postów Pytanie o wydajność wtryskiwaczy
Marcin85 Tuning mechaniczny 12 5 Lis 2011, 00:31
Marcin85
Brak nowych postów niska kompresja CVH
rs turbo
stafcio Mechanika 9 12 Kwi 2011, 10:39
Fordon
Brak nowych postów Bardzo niska temperatura silnika.
zsedc Mechanika 26 2 Sty 2007, 20:26
MARIUSZ.B
Brak nowych postów Niska DMC przyczepy w dowodzie
hmielak Ubezpieczenia i rejestracja aut 4 26 Paź 2017, 19:40
joker74


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.