Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

12 lat z Fiestą Mk6
Autor Wiadomość
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Cze 2019, 09:23   12 lat z Fiestą Mk6

Tak jak wiecie już z jednego mojego postu niestety moja Fiesta Mk6 została skasowana.
Auto zostało wyprodukowane w maju 2005. Wersja 1.25 (75KM) FX na wyposażeniu miała 2 x airbag, wspomaganie, ABS. Było używane jako auto służbowe.
Kupiłem je w grudniu 2007 roku z przebiegiem ok 71000 km. W chwili wypadku miała na liczniku 421622km. Było to moje pierwsze auto więc tak naprawdę na nim się wszystkiego uczyłem.
W międzyczasie auto doposażyłem w:
halogeny, przód, oryginalny centralny zamek z pilotem, elektryczne szyby, skórzana kierownica, elektryczne lusterka z podgrzewaniem, prosty komputer pokładowy (własnego autorstwa), regulacja wysokości fotela kierowcy i pasażera, wygłuszenie drzwi, nadkoli, dodatkowy uchwyt na napoje, dodatkowe gniazda 12V, pilot radia, podłokietnik, lampy do jazdy dziennej LED, podświetlenie drzwi, podświetlenie klamek, skórzana gałka zmiany biegów i aluminiowe klamki oraz wiele innych drobiazgów.

Autkiem troszkę pojeździłem po Europie, była też za Kołem Podbiegunowym. Najdłuższą trasę w jednym dniu zrobiłem nią ok 1200km.
Z autem nie miałem najmniejszych problemów.
Jedyne bolączki to:
- wymiana rozrusznika przy ok 290000km - czasem człowiek przekręcał kluczyk i było słychać tylko delikatne cykniecie i nie kręcił. Drugim razem człowiek przekręcał kluczyk i kręcił jakby nigdy nic - tak się czasem ze mną bawiła :-) Wyczytałem, że pomaga oczyszczenie i umycie rozrusznika i faktycznie pomogło ....na tydzień po czym objaw powrócił. Pojawiało się to bardzo nieregularnie w końcu stwierdziłem, że nie ma co kusić losu i kupiłem oryginalny używany z Focus-a za 50zł i od tamtego czasu nie było problemu.
Przy ok 300000km wymieniałem wysprzęglik bo zauważyłem, delikatny wyciek płynu a że układ ten jest połączony z układem hamulcowym to chyba lepiej nie czekać.
Przy tej czynności był też wymieniony uszczelniacz lewej półosi bo się pocił. Oczywiście wszystko na oryginalnych częściach.

Olej i filtry wymieniałem co ok 15-20 tys km - stosowałem zawsze tylko i wyłącznie oryginalne. Najpierw był to olej Ford Formula E (5W30) później Formula F (5W30) a ostatnio od kilku lat Motorcraft XR (5W30)
Świece również stosowałem oryginalne Motorcraft - nie jeździłem na jednych dłużej niż 30 tys km
Amortyzatory: również oryginalne. Z tyłu wymieniałem je przy przebiegu: 117838km, 256473km;
Z przodu wymieniałem tylko raz przy przebiegu 219300km. Przy ich wymianie okazało się, że miałem uszkodzona sprężynę zawieszenia, z która prawdopodobnie jeździłem ok 3-4 miesięcy. Dziwne bo nie zauważyłem aby auto ściągało czy było pochylone.
Tutaj był jedyny wyjątek kiedy użyłem nie oryginalnych materiałów: założyłem sprężyny Lesjofors - rewelacyjne. Na chwile miałem założone Kayab-y bo takie mieli na szybko jak wymieniałem amortyzatory i powiem szczerze, że dzień do nocy na korzyść Lesjofors.
Kayab-y były sztywne i mało sprężyste natomiast Lesjofors działały płynnie i fajnie resorowały - nie zauważyłem różnicy w stosunku do oryginałów natomiast Kayab-y zdecydowanie odbiegały.

Rozrząd wymieniałem przy przebiegu: 138345km oraz 285843km. Wszystko na oryginalnych częściach. Przy drugiej wymianie była też wymieniona prewencyjnie pompa wody (Motorcraft). W tym roku miała mieć robiony po raz 3 - nie doczekała.

Klocki hamulcowe - oczywiście oryginalne ;-) wymieniałem przy przebiegu: 147257km (z tarczami); 276727km;
Tył robiłem tylko raz przy 241043km.

Wymieniałem też płyn chłodzący, hamulcowy zgodnie z zaleceniami oraz raz olej w skrzyni biegów. Rok temu akumulator - prewencyjnie jako, że autem jeżdżę dużo wolałem nie mieć w zimę niespodzianek a nie okłamujmy się swoje lata już miał. Założyłem fordowski ;-)

Autko jeździło zimą na stalowych felgach w rozmiarze 14', latem na aluminiowych 16' (z wersji ST).

Z ciekawostek: w chwili kupienia auta na baku do momentu zapalenia rezerwy przejeżdżałem ok 500-550km. Jak się w nią wjeździłem robiłem ok 620km a przy tankowaniu wchodziło do baku zaledwie ok 36-38l (bak ma 45l). Średnie spalanie obliczane pod dystrybutorem latem było ok 5,4-5,6l/100km zima ok 5,8-6.0l/100km. Rekordowe z trasy 5,2 w 5 osób.
Co do samego silnika miał ponad 420tys km i na 99% odszukałem go na portalu aukcyjnym gdzie został wystawiony na sprzedaż i miał mierzoną kompresje na cylindrach to najgorszy cylinder miał ok 12 barów a najlepszy ponad 15 barów.

Złego słowa nie mogę powiedzieć i autko wysoko postawiło mi poprzeczkę, natomiast słabym punktem był na pewno lakier - bardzo miękki podatny na odpryski. Warto sobie ponaklejać ochronne folie.
Blacha jak na 14 letni samochód w porządku. Robiłem mu konserwacje podwozia i profili zamkniętych, nie mniej jednak ruda pojawiła się na tylnych lewych drzwiach na dolnym rancie - do oczyszczenia i pomalowania, oraz na rancie maski od wewnątrz - też nic poważnego (kosmetyka). Na podwoziu zauważyłem powierzchowny rdzawy nalot w miejscach wypiaskowanych oraz pojedyncze miejsca zgrzewów.
Z poważniejszych miejsc to zaatakowała lewy błotnik na wysokości progu pomiędzy nadkolem a drzwiami. Tutaj po oględzinach okazało się, że błoto potrafi wejść za nadkole i sobie atakuje błotnik od wewnątrz - jak już wyjdzie jest za późno na ratunek. Dobra rada jest taka, że warto zdjąć nadkola i oczyścić to miejsce i sobie je zabezpieczyć.
Wymieniłem tez chyba ze 3 listwy pomiędzy szybami - typowa chyba rzecz dla tego modelu.

Cóż więcej można powiedzieć - fajny samochód :ok:
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Cze 2019, 06:47   

Współczuję utraty dopieszczonego egzemplarza - robi wrażenie ile w ten samochód sam zamontowałeś.

Jedno pytanie - wymiana świec co 30 000 km? To chyba nawet na LPG ludzie wymieniają rzadziej. Co 100 000 km to rozumiem.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Cze 2019, 23:42   

Ja komplet świec i przewodów wymieniałem co roku na zimę zawsze, jak do tej pory,,, w mk3 koszt był groszowy, a pewność ze przewody nie dostają przebicia jak są pokryte szronem w zimę była większa,,, czyli co 10-15tyś wychodziło jakoś tak mniej więcej,,, jak będzie w mk7 zobaczymy,,, komplet wycieraczek zaraz po zimie na wiosnę tez co roku,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Cze 2019, 18:56   

Wojtek Wawa napisał/a:
Współczuję utraty dopieszczonego egzemplarza - robi wrażenie ile w ten samochód sam zamontowałeś.

Jedno pytanie - wymiana świec co 30 000 km? To chyba nawet na LPG ludzie wymieniają rzadziej. Co 100 000 km to rozumiem.


Instrukcja chyba mówi co 60000km <???> koszt oryginalnych świec był/jest niski 20-30zł za komplet więc wymieniałem razem z olejem lub co drugą wymianę oleju. Można powiedzieć, że to nadgorliwość z mojej strony z drugiej co nowa świeca to nowa :)

Pamiętam tylko, że jak wymieniałem akumulator to zaskoczyłem się bo stary (oryginalny 12-13letni) zawsze kręcił ale jak mi go wymienili to różnica była ogromna. Można by to porównać do pracy wkrętarki na 1 i na 2 biegu.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: STO LAT STO LAT STO LAT
czyli klubowy kącik urodzinowy
sowa Hyde-Park 1818 27 Lip 2023, 19:25
DziDzia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.