Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
22 Cze 2014, 14:31
Rozrzad w mk 2
Autor Wiadomość
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 18 Cze 2005, 00:27   Rozrzad w mk 2

Witam
Od niedawna posiadam Fiestke mk2 z 88r. z silnikiem 1.1 Ostatnio dostalem polecenie wymiany rozrzadu i teraz mam nastepujace pytanie

1. czy w tym modelu jest silnik kolizyhny czy nie, mianowicie czy jezeli zewrwie sie tam pasek/lancuch rozrzadu czy wtedy silnik mieli wszystko co w sobie ma czy nie dzieje sie nic strasznego i wystarczy w tym wypadku wymienic pasek/lancuch i dalej mozna jezdzic, bo nie wiem czy powinienem sie z tym pospieszyc.

Jezeli juz zabiore sie za wymiane czy moge wymienic paseklancuch czy dodatkowo musze jeszcze wymieniac kola zebate. I co tam jest pasek czy lancuch.

Z gory wielkie dzieki za pomoc.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 18 Cze 2005, 00:49   Re: Rozrzad w mk 2

Rafal napisał/a:
Witam
Od niedawna posiadam Fiestke mk2 z 88r. z silnikiem 1.1 Ostatnio dostalem polecenie wymiany rozrzadu i teraz mam nastepujace pytanie .


brawo - jedna z najtwardszych fiest z niewysilonym silnikiem trudnym do zajeżdżenia .
Co do " Polecenia wymiany rozrządu " to czy to jest jakiśkonkurs że ktości polecił wymienićrozrząd ? ( co można wygrać? )

Rafal napisał/a:
1. czy w tym modelu jest silnik kolizyhny czy nie, mianowicie czy jezeli zewrwie sie tam pasek/lancuch rozrzadu czy wtedy silnik mieli wszystko co w sobie ma czy nie dzieje sie nic strasznego i wystarczy w tym wypadku wymienic pasek/lancuch i dalej mozna jezdzic, bo nie wiem czy powinienem sie z tym pospieszyc..


silnik posiada łańcuch więc pytanie o jego kolizyjność przemilczmy gdyżjest ono niestosowne .

Rafal napisał/a:
Jezeli juz zabiore sie za wymiane czy moge wymienic paseklancuch czy dodatkowo musze jeszcze wymieniac kola zebate. I co tam jest pasek czy lancuch.


jak jużpisałem w silniku tym jest łancuszek . Co do wymiany samego łańcucha to wymieniasz go dopiero gdy napinacz otworzy siew jakis2/3 obrotu bo wtedy łańcuch zaczyna jeździćpo obudowie ( w mk1/2 około 400 tyś km w mk3 i wyżej około 200 tyś ) . koła nalezy wymienic wraz z łańcuchem ( nie trzeba ale raz na 15 - 20 lat możesz zaszaleć i wymienic także koła )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 18 Cze 2005, 11:35   

Serdeczne dzieki za pomoc. A co do konkursu to nie ma w nim nagrod polecenie dostalem z gory :-)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Cze 2005, 15:45   

hehe mam nadzieje ze juz wiesz czemusisz wyciągać silnik zeby zmienić rozrząd . Chyba ze masz elastyczne palce i duzo czasu . Ja osobiście bym sie nie bawił w wymiane na aucie . Hm głowica jest bez kolizyjna zdaje sie ale nie wiem bo nikomu w mk1/2 których znam nie rozsypal sie łańcuszek . Hm koła sie zmienia bo czesto widać po nich znak czasu . Łańcuszki ok 100 zł plus napinacz . Mowie oczywiście o materiale podobnym do orginału a nie o syfe .
 
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2005, 00:03   

No wlasnie i teraz mam dylemat czy wymieniac rozdzad czy nie bo za wymiane musze dac 80-100zl liczmy czesci tez niech bedzie okolo 150zl zreszta zorientuje sie w sklepie w poniedzialek ile co kosztuje.
Najgorsze ze nie wiem czy poprzedni wlasciciel wymienial rozrzad czy nie i kiedy.
A moze da sie jakos sprawdzic jego stan bo moze nie jest tak bardzo zajechany i moze mozna jeszcze na nim przejechac troche
Tylko czy da sie to sprawdzic i jak?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Cze 2005, 01:18   

Ja rozrząd w Twoim silniku bedzie się nadawał do wymiany, to i tak nie wymieniaj, bo to wrzucenie pieniędzy w błoto... skoro rozrzad jest do wymiany to cały silnik kfalifikuje sie do remontu, gdyż te jednostki maiał rozrząd przewidziany na całe życie silnika, czyli precyzując do remontu kapitalnego.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Bazyli
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2005, 15:46   

A czy mozna "organoleptycznie" stwierdzic czy lancuch jest padniety? Nie mam na mysli jakiegos dzwieku bo do tego trzeba miec doswiadczenie i wiedziec jak zjechany lancuszek pracuje. Czy w takim razie jest inna bezinwazyjna metoda?

pzdr
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 19 Cze 2005, 17:28   

Bazyli napisał/a:
A czy mozna "organoleptycznie" stwierdzic czy lancuch jest padniety? Nie mam na mysli jakiegos dzwieku bo do tego trzeba miec doswiadczenie i wiedziec jak zjechany lancuszek pracuje. Czy w takim razie jest inna bezinwazyjna metoda?

pzdr


bezinwazyjnej nie ma .

Joe prosiłem cię o coś na spocie .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Cze 2005, 20:46   

Dokładnie, poprostu trzeba zdjąc osłone i obejrzeć, a teraz to co pisał Zółw, zebym nie został żle zrozumiany... nie chodzi o to żeby pod żadnym pozorem nie robić rożrządu, bo skoro jakichś mechanik ci powiedzial że pewnie do wymiany (jak jest dobry to pewnie po hałasach poznał) to wtedy trzeba to zrobić bo jak się rozrząd sypnie to bedzie nieciekawie, tylko że warto pomyśleć ze jeśli ma sie na wierzchu silnik, to warto sprawdzić jego stan i ewentualnie podszykować, bo może się okazać ze wymienisz cały rozrząd a za 2 miesiace trzeba bedzie znowu wszystko rozbierać po polecą panweki albo co innego (choć wcale tak byc nie musi) - no mniej wiecej o to mi chodziło, nie wiem czy teraz zostałęm zrozumiany,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Rozrzad
Pasek czy łańcuszek
passatB3232 Mechanika 12 5 Lip 2009, 15:07
DziDzia
Brak nowych postów [MK5] Rozrzad - 1.25
misio161 Mechanika 19 20 Lis 2009, 15:31
MARIUSZ.B
Brak nowych postów [MK6] Rozrzad 1.4 tdci
Gość Silniki diesla 5 1 Mar 2010, 16:55
ramses123
Brak nowych postów jaki rozrzad najlepiej?
winiar789 Mechanika 16 28 Wrz 2008, 19:37
Gość
Brak nowych postów [MK3] JAKI ROZRZAD DO 1.8 16V
olo_2026 Mechanika 6 17 Mar 2010, 22:49
Laskosz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.