Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Słabe Światła do jazdy w Nocy
Autor Wiadomość
AdrianmoPl 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Gold
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Gru 2018, 18:39   Słabe Światła do jazdy w Nocy

Hey mam pytanie do was , czy u was światła mijania też są takie słabe czy robię coś nie tak ?? Często jak jadę w nocy to mam wrażenie że są za słabe muszę sobie pomagać przeciwmgielnymi z przodu żeby widoczność była w miarę ok . Mam czujnik światła ale mam wrażenie że te Originale są mega słabe. Przyczym LEDy mam tylko światła dzienne i sam już nie wiem jak przełączyć to pokrtełko do świateł żeby było naprawdę dobrze w Nocy :bezradny:
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 27 Gru 2018, 20:02   

Hej.
Może wrzuć jakieś zdjęcie stojąc na bocznej uliczce jak to wygląda,Moim zdaniem te halogenowe projekcyjne świecą dobrze.Nie mam tylko porównania z tymi Led ale tam na pewno będzie lepiej :) a pokrętło ustaw na "Auto" i nic więcej tam nie trzeba kręcić :-)
 
 
AdrianmoPl 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Gold
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Gru 2018, 20:21   

Dzięki za odpowiedz , chodzi o to że światła do jazdy dziennej są Ledowe natomiast światła mijania są halogenowe i wydaje mi się że są zbyt słabe. Generalnie jak są zapalane w nocy to świecą się oba czyli rama lamp świeci się ledowo a w środku świeci się ten halogen do jazdy w nocy ale mimo wszytko mam wrażenie że droga nie jest tak dobrze oświetlona jak bym sobie tego życzył. Nie wiem czy to jest normalne w Fiestach Active , jedynie jak włączę do tego dolne lampy przeciwmgielne z przodu to efekt jest zadowalający. Ciekawe czy Policja się może przyczepić jak będę miał je wszystkie po włączane (światła mijania + przeciwmgielne z przodu ) Jutro zrobię zdjęcia , ale żałuje że nie woziłem lepszych lamp jak konfigurowałem samochód
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków

Wysłany: 27 Gru 2018, 21:14   

AdrianmoPl napisał/a:
Ciekawe czy Policja się może przyczepić jak będę miał je wszystkie po włączane (światła mijania + przeciwmgielne z przodu )


Może, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, przeciwmgielne są po to żeby używać je podczas mgły.
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Gru 2018, 09:05   

U nas te światła są naprawdę ok. Oczywiście pod warunkiem, że nie jeździsz innym samochodem ze światłami full led.
Bo na początku tymi światłami w fieście byłem zachwycony. Miesiąc potem przesiadłem się do samochodu ze światłami full led i po powrocie do nocnej jazdy fiestą musiałem się dłuuugo przyzwyczajać, że światło jest żółte a nie dzienne.
Stąd każdemu polecam tę opcję, bo to tylko 1600 zł w Fieście. Oczywiście teraz już za późno - ale ja rok temu nie miałem wyboru.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
AdrianmoPl 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Gold
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Gru 2018, 11:43   

Dzisiaj zrobiłem zdjęcia i tak te światła działają

https://zapodaj.net/9e4a76ff1e873.jpg.html
https://zapodaj.net/99a05696b8a47.jpg.html

Generalnie jak pada deszcz to na drodze mało co widać w mieście (np białe strzałki na drodze) z tymi światłami , muszę się przykleić do szyby albo włączyć te światła przeciw mgielne z przodu. Choć zwróciłem uwagę że wile kierowców tak własnie jeździ po drogach z zwłaszcza w Suvach
 
 
jacky-x 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 20
Skąd: SP
Wysłany: 28 Gru 2018, 14:11   

@AdrianmoPl
Łatwiej byłoby ocenić kolegom widząc wiązkę na zdjęciu, w jakiejś ciemnej uliczce (o to chyba chodziło @Tared)bo tak to będzie trudno coś im powiedzieć. Dla przykładu światła fiestyMK7 z oryginalnymi żarówkami i Osram Night Breaker Laser(zdjęcie z oautach.pl), może to da ci jakieś odniesienie do tego, jak to światło rozchodzi się u ciebie. Trzecia fotka to ledy MK8, poprawka na warunki, ustawienie aparatu itd, ale róznice widać. Będziesz miał mozliwość to proszę uzupełnij temat twoimi soczewkami. Pozdr



 
 
AnonimowyAlkoho 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Gru 2018, 18:06   

Może fabrycznie są źle ustawione?
 
 
Bulba 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Gru 2018, 18:49   

AdrianmoPL: Krótkie masz zwykłe czy na soczewkach ?
Jezeli na soczewkach to pakuj do srodka HID`a lub LED`a
Oslepiac nie bedziesz a jazda po ciemku zmieni sie diametralnie.
_________________
"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 29 Gru 2018, 14:12   

AdrianmoPl napisał/a:
Jezeli na soczewkach to pakuj do srodka HID`a

Za takie porady to powinny bany lecieć...

Bulba napisał/a:
lub LED`a

za takie już nie, o ile ktoś wskaże dobre zamienniki, bo LED LED-owi nierówny.

Chiński HID to najgorszy szajs jaki może istnieć, a w obecnych czasach, kiedy komplet żarówek LED H4, który nie oślepia nikogo i działa 1:1 w kwestii odcięcia jak zwykła żarówka Hx to 200-300zł, kupno HID-ów nie tylko mija się z celem, ale wręcz winno być traktowane jako celowe stwarzanie zagrożenia na drodze, bo na szajs tego typu nawet soczewki nie pomagają, a kierowca takiego wynalazku pięknie nim doświetla kosmos i oczy jadących z przeciwka.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 29 Gru 2018, 15:11   

czemu :P
Akuarat hid na soczewkach działa ok. Chociaż wolałbym ledy.
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Gru 2018, 16:32   

Czy dołożone HID czy LED = nie ma homologacji i nie może jeździć po drogach publicznych. Na tym powinno się zakończyć. Ludziom, którzy robią takie zamiany życzę szybkiego zatrzymania przez policję i zabrania DR - zanim kogoś oślepią i dojdzie do nieszczęścia.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 29 Gru 2018, 18:42   

mskgs - wg obecnego, przestarzałego i nienadążającego za realiami prawa, LED-y w charakterze świateł krótkich są niedozwolone, ergo nawet auta fabrycznie weń wyposażone nie powinny poruszać się po drogach. Nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka. Jeśli LED włożony w miejsce halogenowej żarówki nie oślepia i nie da się go na SKP odróżnić od żarówki, to czy jest bezwarunkowo zły?
Trochę więcej logiki, trochę mniej bezmyślnego trzymania się przepisów.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Bulba 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Gru 2018, 20:14   

Puff napisał/a:
AdrianmoPl napisał/a:
Jezeli na soczewkach to pakuj do srodka HID`a

Za takie porady to powinny bany lecieć...

Bulba napisał/a:
lub LED`a

za takie już nie, o ile ktoś wskaże dobre zamienniki, bo LED LED-owi nierówny.

Chiński HID to najgorszy szajs jaki może istnieć, a w obecnych czasach, kiedy komplet żarówek LED H4, który nie oślepia nikogo i działa 1:1 w kwestii odcięcia jak zwykła żarówka Hx to 200-300zł, kupno HID-ów nie tylko mija się z celem, ale wręcz winno być traktowane jako celowe stwarzanie zagrożenia na drodze, bo na szajs tego typu nawet soczewki nie pomagają, a kierowca takiego wynalazku pięknie nim doświetla kosmos i oczy jadących z przeciwka.


Do reflektora soczewkowego mozesz wsadzic nawet lampe naftowa a i tak bedzie swiecil poprawnie.
Widze ze masz marne pojecie o konstrukcji swiatel samochodowych oraz sposobach oswietlania masy bitumicznej, wiec nie bede polemizowal aby temat sie nie rozmydlil. AdrianmoPL oczekuje pewnie bardziej konstruktywnych odpowiedzi.
_________________
"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Gru 2018, 21:34   

Puff napisał/a:
mskgs - wg obecnego, przestarzałego i nienadążającego za realiami prawa, LED-y w charakterze świateł krótkich są niedozwolone, ergo nawet auta fabrycznie weń wyposażone nie powinny poruszać się po drogach. Nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka. Jeśli LED włożony w miejsce halogenowej żarówki nie oślepia i nie da się go na SKP odróżnić od żarówki, to czy jest bezwarunkowo zły?
Trochę więcej logiki, trochę mniej bezmyślnego trzymania się przepisów.


Auta fabrycznie wyposażone w LEDy przede wszystkim mają HOMOLOGACJĘ. Czyli reflektory spełniają wszystkie kryteria jakie spełniać muszą, aby być dopuszczone do ruchu. To samo z ksenonami dawniej. Nie mówię, że przepisy są dobre.... są jakie są, ale jak zwykle stado januszy wie lepiej. Jeden zrobi dobrze, a 9 pozostałych źle. Życie. Jeden cierpi za resztę. :) Po to są stworzone przepisy. Poza tym wkurza mnie (to nie jest skierowane do autora wątku), że ludzie żydzą na lepsze światła przy kupnie samochodu, a później na wszystkie możliwe sposoby próbują kombinować jakby tu lepsze oświetlenie zamontować...
 
 
luk4s 


Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 9
Skąd: KOL
Wysłany: 29 Gru 2018, 22:15   

Za jakiś czas na pewno będzie można zakupić w rozsądnej cenie ori światła full led z demontażu, które powinny pasować P&P. Także jak ktoś nie mógł brać ori led-ów i jest cierpliwy to jest to jakaś opcja, aby mieć lepiej świecące światła i jednocześnie być w zgodzie z prawem :-P
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Gru 2018, 22:53   

Jesteś pewien, że P&P? To się okaże. Do tego dochodzi czujnik(i) do samopoziomowania i (na upartego) inny przełącznik do świateł. Zresztą nawet jeśli - OK. Jednak co innego montować oryginalne reflektory z homologacją, a co innego zakładać led zamiast h7...
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 30 Gru 2018, 02:30   

Bulba - jeśli merytoryczną dyskusję chcesz sprowadzić do poziomu "lepiej się nie odzywaj, bo nie masz o niczym pojęcia", sam używając stwierdzenia "masa bitumiczna" (tak jakby tylko z tego robiło się wierzchnią warstwę drogi), to faktycznie nie ma co polemizować.

mskgs - ale homologacja nie ma tutaj nic do rzeczy, to jest właśnie największy problem. Daewoo Tico, które było tłuczone na Żeraniu, zostało dopuszczone do ruchu (uzyskało "homologację"), mimo że nie posiada łamanej kolumny kierownicy. Auta sprowadzane ze Szwecji czy innych krajów, gdzie dopuszcza się stosowanie obrysówek, po sprowadzeniu do nas nie powinny przejść przeglądu, ani poruszać się po drogach. A jakoś jeżdżą. Idąc w mniejsze ekstrema - można auto wyposażyć tylko w takie rozmiary kół, które producent przewidział w instrukcji pojazdu. Jeśli założysz inne, auto nie spełnia warunków i jako takie nie uzyskałoby homologacji. Przykłady można mnożyć.

Zgodzę się, że przepisy są potrzebne, ale źle skonstruowane przepisy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Gdyby zapis o światłach dziennych określał dokładnie nie tylko położenie, ale i ilość emitowanych lumenów, kąt świecenia, etc., to gównoledy z Allegro po 20zł komplet nie miałyby racji bytu. Tak samo z lampami na żarówki halogenowe. Jakie znaczenie ma rodzaj źródła światła? Liczy się linia odcięcia, barwa i rozsądna ilość lumenów (żeby nie waliło jak szperacz). Niestety są nowe auta (Mercedesy GL chociażby), które mają LED-y takiej mocy w lampach z tyłu, że podczas hamowania walą po oczach mocniej niż przeciwmgielne w niejednym aucie. Są w stanie oślepić jadących z tyłu. Homologacja jest? Jest. No to wio na drogę! W końcu homologowane = bezpieczne, prawda?

A już bez ironii - homologacja ma oznaczać tyle (w temacie lamp), że spełniają one swoją rolę, jeśli wsadzi się w nie określony rodzaj żarówki. Nie oznacza, że po wsadzeniu innych żarówek nie będą działać dobrze, będą z automatu oślepiać albo świecić w pobocze. To i zaleta (po wsadzeniu dobrych LED-ów w miejsce H1/4/7 dostaje się światła lepsze niż ksenony i, co ważne, nikogo nie oślepia), ale i wada (wsadzenie chińskiego szajsu, który nastawiony jest na moc, a nie precyzję, skutkuje rozrzutem światła jak ze strzelby, a więc i oślepia wszystkich z przeciwka).

A ludzie (w większości) jeżdżą używanymi autami, a nie nówkami i co mądrzejsi kombinują jak polepszyć światła (a że często zabierają się od dupy strony do tego, to inna rzecz) ;)


vegetagt napisał/a:
Akuarat hid na soczewkach działa ok. Chociaż wolałbym ledy.

Do wielu soczew są na necie poradniki jak należy je przerobić, żeby nie waliły za wysoko po wsadzeniu HID-ów. Sam fakt istnienia takich poradników poddaje nieco w wątpliwość stwierdzenie, że HID + soczewka = nic nie wali po oczach.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 30 Gru 2018, 10:15   

luk4s napisał/a:
Za jakiś czas na pewno będzie można zakupić w rozsądnej cenie ori światła full led z demontażu, które powinny pasować P&P. Także jak ktoś nie mógł brać ori led-ów i jest cierpliwy to jest to jakaś opcja, aby mieć lepiej świecące światła i jednocześnie być w zgodzie z prawem :-P


Dawno już są na allegro aukcje z lampami full led


ale na pewno samo wypięcie starych i założenie nowych nie załatwi sprawy,bo już np przy full led w pokrętle od świateł nie ma regulacji wysokości,a zapewne różnic będzie więcej :)
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 2 Sty 2019, 23:23   

To tak na marginesie - mam dość dobre newsu z milicji obywatelskiej :)
Kasy mają mało, będą kosić za byle przewinienie.
Już łapią cwaniaków za DPF'y. Za "ksenony" masowo, bo jest nadal akcja światła...

Koledze radzę zapytać na boku w ASO czy nie podłączą kloszy z allegro...
Klosze Full LED mają opcję regulacji intensywności świecenia, można je regulować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] strasznie słabe światła
twix1992 Elektryka 13 19 Kwi 2011, 21:54
Parzych
Brak nowych postów światła do jazdy dziennej
kala Elektryka ogólna 12 24 Sie 2020, 13:44
roberts64
Brak nowych postów światła do jazdy w dzień -polecane
scorpion69 Przed zakupem 5 1 Paź 2014, 09:35
Puff
Brak nowych postów [MK6] Światła do jazdy dziennej.
KOJAK2 Elektryka ogólna 0 22 Maj 2015, 18:18
KOJAK2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Światła do jazdy dziennej - prośba
jak zrobić?
jasmina Elektryka 64 18 Maj 2009, 09:36
trzeci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.