Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Gdzie zamontować kamerkę w mk8
Autor Wiadomość
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 17 Wrz 2020, 08:12   Gdzie zamontować kamerkę w mk8

Kupiłam kamerkę 70MAI Dash Cam Pro i tak oglądałam wczoraj jak to to przykleić. Zarzuci ktoś zdjęciem jak to zrobić najlepiej? Mamy w tych fiestach kawał plastiku za lusterkiem wstecznym, który ogranicza trochę montaż bo włazi w kadr :P
_________________
Fiesta 2018 -1.1L Duratec TI-VCT PFI 85PS, Moondust Silver (metalik)
 
 
jacky-x 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 20
Skąd: SP
Wysłany: 17 Wrz 2020, 11:44   

@Frauka
Mam viofo129 od zakupu auta, czyli już ponad rok i też miałem podobny problem a raczej dylemat jak to ustrojstwo zamocowac aby było ok, czyli jakoś w miare dyskretnie, nie przeszkadzało i nagrywało pełna szerokością. Zacząłem od boków jak najbardziej schowane za lusterkiem tuż pod wykropkowanym fragmentem, ale niestety ten plastik właził w ekran i obcinał obraz, przesunięcie w dół szyby powoli elminowało ten mankament, ale aby nagrywać bez obcinki ta kamerka musiała być nisko i jesli była od strony kierowcy znacznie zasłaniała widok (dodatkowo musiało być miejsce na wtyczki), z drugiej strony niby nie przeszkadzała ale jakos tak to wyglądało jak coś doklejonego rzucającego sie w oczy i kable dodatkowo to potęgowały (odstep od boku plastikow), więc spróbowałem dokładnie od czoła na samym srodku max blisko tych plastikow od lusterka i to miejsce mi najbardziej odpowiadało, mimo że wchodzi w widok kierowcy, mnie nie nie przeszkadza, zlewa sie jakby w całość z tym osprzetem pod lusterkiem co jest na szybie i nagrywa całą szerokościa, więc tak to zostawiłem. Taki mój indywidualny wybór, ktoś może powiedzieć przeszkadza w tym miejscu (jak np: przeszkadzaja niektórym małe lusterka, mnie akurat nie), tak więc najlepiej sprawdzić na "sucho" i samemu zadecydowac wg uznania. Na pewno nie będzie tak jak przy zwykłym lusterku, gdzie jest najczęsciej standardowo, za lusterkiem i jak najbardziej schowana, niby można ale jednak ... będzie tak jak opisałem. Kamerki maja tez rózne rozmiary, uchwyty i może okazać się że to co nie spisuje się z przykładowo z viofo sprawdzi sie z inną i mocowanie standardowe będzie najbardziej OK. Trzeba po prostu sprawdzić, ocenić i wybrać. Pozdr
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Wrz 2020, 22:32   

Co prawda inna kamerka i fiesta mk7, ale jedno zdjęcie gdzie widać wszystko,,,



A no i obraz jaki rejestruje,,,

_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
tantal 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 37
Skąd: wlkp
Wysłany: 18 Wrz 2020, 08:26   

Mam tą kamerkę. Zamocowałem ją jak najwyżej. Nie zasłania widoku i nie rozprasza.
Czasem jak za mocno odchylę daszek przeciwsłoneczny i dotknę kamerki włącza się czujnik kolizyjny ;)



 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 18 Wrz 2020, 13:32   

Dzięki za porady. Może nie idealnie ale jakoś ją przymocowałam od strony pasażera. Najważniejsze, że specjalnie nie zasłania i szyby, w sumie zlewa się z lusterkiem i tym plastikiem.


Naoglądałam się Stop Chama itp i wolę coś mieć nagrane, na wszelki wypadek.
_________________
Fiesta 2018 -1.1L Duratec TI-VCT PFI 85PS, Moondust Silver (metalik)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 18 Wrz 2020, 23:26   

Już przyklejona, ale jak patrze na to zdjęcie to bym spróbował ja do tego plastiku przykleić na dole/czubku,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 19 Wrz 2020, 00:21   

Serio jest ok. Nic mi nie przeszkadza, kamera nagrywa to co powinna :)

Mam inne pytanko. Zostawiacie kamerki w aucie?
_________________
Fiesta 2018 -1.1L Duratec TI-VCT PFI 85PS, Moondust Silver (metalik)
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 19 Wrz 2020, 04:55   

Frauka napisał/a:
... Mam inne pytanko. Zostawiacie kamerki w aucie?


Tak.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
jacky-x 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 20
Skąd: SP
Wysłany: 19 Wrz 2020, 10:03   

JoeMix napisał/a:
Już przyklejona, ale jak patrze na to zdjęcie to bym spróbował ja do tego plastiku przykleić na dole/czubku,,,

@JoeMix
Tak, tylko ten plastik nie jest idealnie prosty i nawet tak mała powierzchnia nie przylega w całości i odpada (przynajmniej tak było u mnie) ale to miejsce i mnie się podobało, dyskretnie całkiem to zlane z całościa, ale niestety, więc przesunąłem jeszcze troszkę w dół najbliżej jak się dało tego miejsca, ale juz na szybie i też mi odpowiada.
@Frauka
Tak zostawiam, po to tez min ta kamerka jest ( pamiętaj o dopasowaniu do potrzeb zasilania). Wiem na pewno przychądzą ci mysli czy nie skusi dodatkowo jakiegoś "kombinatora" (tez tak miałem na początku) ale bądzmy dobrej mysli. :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Wrz 2020, 14:22   

Zostawiam, choć kamery nie pracują na postoju (generalnie),,, znam przypadki gdzie jednak kamery zgineły z auta,,, oraz jeden taki gdzie została zniszczona i zabrana karta bo nagrała coś czego widać nie powinna,,,

(co do klejenia, to mamy technikę która pozwala skutecznie skleić płaski przedmiot z pół okrągłym)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 23 Wrz 2020, 14:42   

Jakie macie rozwiązania z zasilaniem takiej kamerki w trybie parkingowym?
_________________
Fiesta 2018 -1.1L Duratec TI-VCT PFI 85PS, Moondust Silver (metalik)
 
 
tantal 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 37
Skąd: wlkp
Wysłany: 23 Wrz 2020, 21:39   

Frauka napisał/a:
Jakie macie rozwiązania z zasilaniem takiej kamerki w trybie parkingowym?


Co masz na myśli? Kamera którą kupiłaś ma wbudowany akumulator.
 
 
vater 

Model: Ford Fiesta Mk7`16
Wersja: Trend
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 70
Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Wrz 2020, 17:00   

Frauka napisał/a:
Jakie macie rozwiązania z zasilaniem takiej kamerki w trybie parkingowym?

Na ali znajdziesz za kilkanaście złociszy urządzenia, które zabezpieczają rozładowanie akumulatora samochodowego.
Po prostu odcinają zasilanie kamery gdy napięcie na aku spadnie poniżej 11,6V. To jest ten moment, że da się jeszcze odpalić auto.
To jest patent dobry, pod warunkiem, że używasz codziennie auto. W innym wypadku za dużo nie ponagrywasz.
 
 
BRUNNER 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Brunner
Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Wrz 2020, 08:27   

W jaki sposób puściliście kable od zasilania takiej kamerki? Czy może jedziecie po prostu na akumulatorku od niej?
Jakoś mam awersję do dodatkowego okablowania w aucie...
 
 
jacky-x 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 20
Skąd: SP
Wysłany: 25 Wrz 2020, 12:24   

Frauka napisał/a:
Jakie macie rozwiązania z zasilaniem takiej kamerki w trybie parkingowym?

@Frauka
Każde rozwiązanie, jak to często bywa ma plusy i minusy i raczej dopasowuje sie do eksploatacji auta. Przykładowo gdybym jeździł dziennie, regularnie, parkował pod chmurką, to zastosowałbym chyba zasilanie z akumulatora samochodowego na stałe ( jest nawet oryginalnie tak opcja dla mojej viofo129, ale i jak wczesniej kolega wspomniał sa i nieoryginalne)ale zdaża mi się, że autko stoi i tydzień w garażu, więc wybrałem zasilanie z powerbanka który wytrzymuje paredziesiąt godzin pracy, w garażu wyłączony a załączany na czas jazdy i parkowania w terenie, tryb parkowania mam ustawione na Low-Bitrate, działa w automacie. Warto miec też odpowiednio dopasowaną kartę, aby nie nadpisała na parkingu interesującego nas zdarzenia.

@BRUNNER
Kabelka praktycznie nie widać ( jedynie kilka centymetrów, przy samej kamerze) od kamerki wchodzi przy samym lusterku w szparę która jest w podsufitce od strony szyby, tego nie widac, ale kabelek pasuje tam idealnie, do słupka, tu pod plastikiem i z tyłu w schowku wychodzi na tej półeczce, wszystko schowane. Akumulatorka własnego moja kamerka nie ma wcale (kondensatory) ale to raczej na plus.
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 26 Wrz 2020, 12:18   

BRUNNER napisał/a:
W jaki sposób puściliście kable od zasilania takiej kamerki? Czy może jedziecie po prostu na akumulatorku od niej?
Jakoś mam awersję do dodatkowego okablowania w aucie...


Kabelka nie widać, tyle co kawalątek przy samej kamerce. Fiesta ma ma takie uszczelki na słupkach, że nic nie trzeba rozbierać, wszystko ładnie idzie pochować i śladu nie ma. Nie wahaj się. Jest tylu cwaniaków, ktoś zajedzie Ci drogę i specjalnie zahamuje żeby wymusić kasę i będzie jego słowo przeciwko twojemu. Tryb parkingowy też się przyda. W styczniu jeszcze nie miałam kamerki i instruktorka jazdy tak wykręcała na parkingu, że centralnie przydzwoniła mi w spojler po czym odstawiła auto i sobie poszła. Instruktorka! Na szczęscie sąsiad to zobaczył i mnie od razu poinformował. Jak na razie z xiaomi 70mai pro jestem zadowolona. Obsługa po angielsku ale prosta jak budowa cepa. Obraz przyzwoity (wiadomo to nie kamera za 1500zł) i zawsze jest zabezpieczenie w obliczu cwaniactwa i chamstwa na drodze.

A co do zasilania to tak napisałam, bo się na tym nie znam za bardzo. Nie chcę zostawiać kamerki podpiętej do akumulatora, zresztą chyba gniazdo zapalniczki nie ma ładowania po wyłączeniu auta? Do tej pory nawet nie używałam tego gniazda bo nie palę :P Wiem, że kamerka ma akumulator ale taki mizerny. Zależy mi, żeby taka kamerka spokojnie czuwała z dzień dwa.
_________________
Fiesta 2018 -1.1L Duratec TI-VCT PFI 85PS, Moondust Silver (metalik)
 
 
tantal 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 37
Skąd: wlkp
Wysłany: 27 Wrz 2020, 19:44   

Frauka napisał/a:

[...]A co do zasilania to tak napisałam, bo się na tym nie znam za bardzo. Nie chcę zostawiać kamerki podpiętej do akumulatora, zresztą chyba gniazdo zapalniczki nie ma ładowania po wyłączeniu auta? Do tej pory nawet nie używałam tego gniazda bo nie palę :P Wiem, że kamerka ma akumulator ale taki mizerny. Zależy mi, żeby taka kamerka spokojnie czuwała z dzień dwa.


Ja podłączyłem do gniazda USB (obok lewarka). Zasilanie odłącza się po zamknięciu auta. Bateria w kamerce jest wystarczająca (70mai PRO), spokojnie starcza na kilkanaście nagrań, a przynajmniej tyle nagrało się w czasie burzy. Tryb parkingowy jest bardzo czuły (wiatr, deszcz itp.), w przypadku wstrząsu robi się nagranie od 1 do 3 min w zależności od ustawień. Nie ma sensu żeby nagrywała cały czas, bo nawet na największej karcie to jest kilka godzin zapisu.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Wrz 2020, 22:37   

tantal napisał/a:
Nie ma sensu żeby nagrywała cały czas, bo nawet na największej karcie to jest kilka godzin zapisu.
Na 64 giga wchodzi tak 16 godzin,,, w FullHD+ w wysokiej jakości,,, u mnie
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
BRUNNER 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Brunner
Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Wrz 2020, 10:44   

Kamerka typu 70mai pro, jak rozumiem, nagrywa to co się dzieje z przodu.
A jak ktoś Was walnie od tyłu?
Drugą kamerkę instalować?

Podłączenie pod USB, to fajna opcja. Jak długi toto ma kabelek?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Wrz 2020, 22:40   

BRUNNER napisał/a:
Drugą kamerkę instalować?
Jak chcesz mieć z tyłu to albo dubla co obsługuje 2 kamery albo 2 rejestratory,,, jak uzbrajałem swoje auto do duale były modne FHD z przodu i HD z tyłu,,, i mnie to nie satysfakcjonowało, wiec mam zwykły rejestrator na tylnej szybie,, jak widać na zdjęciu wyżej
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Widziałem, mijałem, wiem gdzie stoi mk1/mk2
podziel się informacją
van Mechanika ogólna 39 29 Lis 2014, 00:18
Wodnikczek
Brak nowych postów Gdzie zamontować zwrotnice?
Nie mogą byc na wierzchu...
SpiderMAN Car Audio i CB 11 11 Lis 2008, 03:11
SpiderMAN
Brak nowych postów Wzmacniacz-gdzie zamontować?
wolek1100 Car Audio i CB 3 26 Cze 2007, 13:05
FiFa
Brak nowych postów [MK5] Gdzie zamontować zwrotnice?
Jakies pomysly?
vasteq Car Audio i CB 7 19 Maj 2010, 00:53
Puff
Brak nowych postów [MK3] Gdzie zamontować pompę wspomagania w 1.6 8v efi.
XR2i Mechanika ogólna 5 9 Paź 2014, 13:53
zwardek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.