Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7 1.25 82KM] Spadające cięgno od sterowania nawiewem
Autor Wiadomość
nortonex 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 29 Sie 2018
Posty: 8
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24 Wrz 2018, 05:59   [MK7 1.25 82KM] Spadające cięgno od sterowania nawiewem

Powitać,
wiem, że temat był już poruszany kilka razy - zastosowałem się do podanych tam wskazówek, ale potrzebuję dodatkowej rady.

Notorycznie wypada mi cięgno sterowania kierunkiem nawiewu (te niebieskie), przez co tracę możliwość regulacji.

Dwa razy zakładałem istniejącą linkę (drut był wygięty pod kątem 90 st. i trzeba było go prostować). Pomyślałem więc, że problemem jest sama linka, więc poszukałem i kupiłem zamiennik (musiałem kupić cały panel :( ). Niestety po założeniu nowej, dobrej linki okazało się, że linka nadal spada.

Przed wypadnięciem są zawsze takie same objawy: ciężko działające pokrętło, odskakujące o kilka pozycji po przekręceniu...

Niestety sam tam nie grzebię, mechanik mi pomaga - macie pomysł, jak uporać się z tym problemem raz na zawsze?
 
 
adam19595 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 1
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 18 Lip 2020, 20:57   

nortonex,
Witam.
Panie kolego mam taki sam problem, z tym, że u mnie ten drut wygiął się pod kątem prostym dodatkowo pękł biały zaczep trzymający linkę przy zębatce na panelu. Napisz jak sobie poradziłeś z wymianą linki, szczególnie mi chodzi o uchwyt pancerza, który jest nad pedałem gazu, bo panel sterujący zdjąłem bez problemu. A na dole widzę, że chyba będzie trudniej, bo nie za bardzo jest dostęp.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
_________________
Adam L.
 
 
krzysiek1989-20 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 22 Lip 2020, 20:31   

Witam serdecznie.

Niestety nie pomogę wam w rozwiązaniu problemu. Ale prosiłbym mimo to o udzielenie odpowiedzi.
Mianowicie ściągnąłem przednie plastiki ( radio, schowek , klima oraz skrzynia) i nie było dostępu do cięgna od nawiewu.

Czy po sciągnięciu tworzywa ( dolna część maski) uzyska się ten dostęp?? chciałbym sprawdzić czy nic się nie odczepiło ale nie ma dostępu.

PS.

Pod kierownicą widać, że po naciśnięciu nawiewu na kierowcę klapka pozostaje zamknięta.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lip 2020, 07:22   

Osobny temat założyłeś, skoro tam Ci nikt nie pisze to znaczy ze nikt tego nie rozbierał,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
nortonex 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 29 Sie 2018
Posty: 8
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 9 Sie 2020, 19:58   

Dawno tutaj nie zaglądałem ale jakoś opatentowałem sobie zakładanie tej linki - na ten moment mam spokój. Ale konieczne jest posiadanie małej grzechotki na bita:
Sam sobie naprostowałem ręcznie wygiętą linkę. A żeby ją założyć to musiałem zrobić tak:
- zdjąć drugą stronę cięgna z bolca (tę z oczkiem) spod kierownicy (znajduje się ona pod plastikiem do nawiewu na nogi, po prawej stronie - jego też trzeba wyjąć) - tam jest potrzebna ta grzechotka bo jest mało miejsca
- rozmontować przód (zdejmuję osłonkę wybieraka, wyciągam plastik przodu delikatnie, żeby go nie połamać), potem torksem odkręcam panel do sterowania
- zahaczam z powrotem drugą stronę cięgna (tę z kulką)
- wpycham to z powrotem i wracam pod kierownicę z powrotem zahaczyć drugą stronę cięgna na bolec i dokręcam
- zakładam z powrotem plastik do nawiewu na nogi
Wkurza mnie to niemiłosiernie, ale cóż - przynajmniej wiem, jak sobie poradzić :)
 
 
krzysiek1989-20 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 13 Sie 2020, 11:19   

nortonex napisał/a:
Dawno tutaj nie zaglądałem ale jakoś opatentowałem sobie zakładanie tej linki - na ten moment mam spokój. Ale konieczne jest posiadanie małej grzechotki na bita:
Sam sobie naprostowałem ręcznie wygiętą linkę. A żeby ją założyć to musiałem zrobić tak:
- zdjąć drugą stronę cięgna z bolca (tę z oczkiem) spod kierownicy (znajduje się ona pod plastikiem do nawiewu na nogi, po prawej stronie - jego też trzeba wyjąć) - tam jest potrzebna ta grzechotka bo jest mało miejsca
- rozmontować przód (zdejmuję osłonkę wybieraka, wyciągam plastik przodu delikatnie, żeby go nie połamać), potem torksem odkręcam panel do sterowania
- zahaczam z powrotem drugą stronę cięgna (tę z kulką)
- wpycham to z powrotem i wracam pod kierownicę z powrotem zahaczyć drugą stronę cięgna na bolec i dokręcam
- zakładam z powrotem plastik do nawiewu na nogi
Wkurza mnie to niemiłosiernie, ale cóż - przynajmniej wiem, jak sobie poradzić :)


- rozmontować przód (zdejmuję osłonkę wybieraka, wyciągam plastik przodu delikatnie, żeby go nie połamać), potem torksem odkręcam panel do sterowania "

CO rozumiesz tutaj przez słowa " rozmontować przód" w którym dokładnie miejscu można dostać się do drugiej strony linki bez ściągania deski?? w okolicach skrzyni??
 
 
nortonex 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 29 Sie 2018
Posty: 8
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17 Sie 2020, 18:36   

Obrazowo ja to widzę tak jak na obrazku :)
 
 
kicekzaj 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Cze 2021, 09:23   

Witam serdecznie wszystkich jako nowy użytkownik Fiesty dotąd tylko czytałem, ale teraz mam problem i odświeżam temat.
Pojawił się u mnie problem z linką kierunku nawiewu mianowicie nie działała rozebrałem panel środkowy i dostałem się do panelu i linki niebieskiej spadła z zaczepu poprawiłem mocowanie i poniżej mocowania wywierciłem otwór przeciągnąłem opaską elektryczną zaciągnąłem i miałem spokój. Wszystko działało 2,3 dni ustawiłem nawiew na twarz tak jeździłem, rano odpalam auto i chcę zmienić kierunek nawiewu na szybę pokrętło dochodzi do kierunku na nogi i stawia opór nie siadom niczego użyłem siły i klapa nie działa (pękł drut) kupiłem nowy zamontowałem to samo działa 2,3 dni i tak samo przy porannej zmianie z twarzy na szybę opór przy nawiewie na nogi, ale już cofnąłem nie użyłem siły ,rozebrałem panel koło pedału gazu i zdoiłem oczko linki,lnka działa ręcznie przesuwam i coś blokuje przy nawiewie na nogi pytanie co może blokować się klapka, coś z połączenia na tych plastikach kółeczkach? Rozumiem żeby tam się dostać to trzeba cały panel ściągać ale to chyba nie warta zabawa
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Cze 2021, 21:33   

Jak zerwało Ci mocowanie, przymocowałeś i zerwało Ci linkę,,, to może kapa jest zablokowana i zmienia swoje położenie z trudem,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kicekzaj 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Cze 2021, 08:40   

Dzięki za odpowiedz tak obstawiałem że coś z klapą ,ale żeby tam się dostać to chyba szkoda zachodu i tak zostawię, może do zimniejszych dni da się to jakoś przestawić ręcznie na szybę i nogi i tak zostawię na wieki.
 
 
dejjv97 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Dawid
Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Paź 2021, 15:53   

Ja kupiłem nowa linke zamontowałem i jak dam z nawiewu na twarz na opcje na szyby to już z powrotem dalej spada ten biały zacisk i wyskakuje linka no to przewiercilem ten biały plastik i na drucik go złapałem ale znowu jak teraz daje z twarzy na szyby to już wrócić nie mogę bo coś się blokuje ..
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Paź 2021, 22:50   

Bo pewnie klapa się blokuje i dlatego cięgno się rozłączyło,,, złączyłeś na stałe to ruszyć się nie da,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kicekzaj 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Lis 2021, 10:39   

Ja rozszyfrowałem co nie co i mam ustawione nawiew na szybę nogi i pokrętło działa cały czas w całym zakresie elegancko ale jak zostawię (na dłużej kilka godzin) na twarz to mam problem z powrotem na szybę i wtedy pokrętłem macham delikatnie do oporu pokrętła i z powrotom aż przeskoczy u Ciebie może być odwrotnie :)Pewnie jakaś wada klapek nam się trafiła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Zmiana panelu sterowania nawiewem
boski Tuning stylistyczny 5 10 Paź 2017, 07:36
boski
Brak nowych postów [MK7] Mk7, 1.25 82KM spalanie? a może ecoboost?
Uprzejmie proszę o porady
Paweł79 Przed zakupem 4 14 Wrz 2017, 19:08
pmz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.